Sporcu arkadaşlar bir baksın program doğru mu?

Saat 16.30 da ve gece 22.00 da yarımşar saat ip atlama antrnmanı yapıcam günde 1 saat yani. Spordan sonra süt içmek doğru mu ve okuldan aç gelip ip atlıyorum halsiz oluyorum abur cuburda yemek istemiyorum kantinde çünkü kilo vermek istiyorum napmalıyım aç karnına mı spor yapayım çikolatalı süt içsem mi ki spordan önce? Aç yapınca daha mı çok kilo veririm?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım öncelikle gece spor yapmak kadar saçma birşey yoktur çünkü gece saatlerinde kalp. atışların yavaşlamaya başlar, vücudun kendini uyumaya hazırlar. Sana verebileceğim tek tavsiye spordan önce biraz ısın ve ip atlamak ısınmak zaten gerçekten spor yapmak istiyorsan bir spor salonuna yazıl ordaki profesyonel iinsanlardan tavsiye al. Kendi programımı söylym sana ağır gelebilir çünkü uzun zamandır spor yapıyorum. 2.5 km koşu ısınma, 12ser 36 barfıx, aynı şekilde bench press, aynı sayıyla dumble hareketleri (fly, inclined vs)+kkürek son olarak 10km düzenli koşuyla bitiriyorum. İlk koşunun amacı kalbi hızlandırıp daha hızlı yağ yakmayı sağlamak son koşunun amacı kişisel hedefim onu da 2 ya da 2.5 yapabilirsin dayanabiliyorsan

0|0
    0|0
    • Ya ben üniverste sınvına hazırlanıyorum ağır spor yapamam yaza kadar zayıflayıp azda olsa boyumu uzatmak istiyorum kardiyo egzersizleri kan akışını hızlandırır büyüme hormonu salgılatmasını sağlar ve zıplıyosun bu yüzden ip atlamayı seçtim günde bir saat ip atlama 600 kaloride verdiriyo ayrıca

• İyi de ben de hazırlanıyorum ve bu egzersizleri haftanın 6 günü yapıyorum. Ayrıca ip atlamak ısınmaktır. Gerçekten sana faydalı birşeyler yapmak istiyorsan dayanabildigın kadar koş. Ama hızlı değil düzenli ve nefesini kontrol. etmeye çalış. Bu şekilde kan akışını düzenleyebilirsin çünkü kanın hızlı akması her zaman iyi birşey değil sağlığına da zarar verme spor yapıcam derken

Erkekler Ne Diyor 3

• Sabah erken saatte aç karnınayken yapman tabi daha avantajlı ama böylede yapabilirsin. Onun haricinde süt içmeni önermem hiç bir işine yaramayacağı gibi birde yağlandırma ihtimali var.

0|0
    0|0
  • amaç zayıflamaksa çikolata vb yüksek kalorili şeyler tüketme okul kantininde yoksa dışardan bişeyler alabilirsin açken spor yapmak çok yanlış

0|0
    0|0
    • Ne alıyım ama diyet bisküvi falan mı muzlu süt mü biraz besin önersene

• sütte kilo yapar içiceksende yağsız süt içmelisin. az az çok öğün beslenmelisin okuldayken yicek bişey bulamıyosan 2-3 tane elma seni tok tutar diye düşünüyorum sabah kahvaltıda haşlanmış yumurtada ye mutlaka. ekmek yiyosan çavdar ekmeği ye. yulaf ezmesi ve bademde tok kalmana yardımcı olur günde en az 2.5 lt su iç 16.30 da antrenman yapcaksan diğer antrenmanınıda 15-20 dk sonra yapmanda fayda var

• açö kalma günde 5 öğün yap az ye ama 3 ü protein ağırlıklı olsun gece yatarken süt içme hazımsızlık şişlik yapar 2 yumurta beyazı ye sabahta 2 yumurtayı sarısıyla ye karbonhidratı düşük al squat yap vücudum tüm kaslarını çalıştırır eline 2 tane pet şişe al dikkatli ol squat iyi olduğu kadar tehlikeli bir harekettir beli düz tut

0|0
    0|0
    • Spordan önce ne yiyim ki?

• Okulda oluyom

• gelince ye 2 saat sonra başla bende işten gelince yiyip başlıyorum

Kızlar Ne Diyor 2

• Kalorisi düşük bisküviler var onlardan yiyebilirsin okul kantininde yok diyosan dışardan getir okula :)

0|0
    0|0
  • Açken yap sporunu ve sıcak çikolata kilo yapar

0|0
    0|0
Yükleniyor...