GÜÇ NEDİR? TEKNİK NEDİR? NASIL KAZANILIR?

Lütfen arkadaşlar ayrıntılı şekilde açıklayın.. Özellikle spor yapanlar?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Güç sonradan da kazanilabilen bir yetenektir ama bu adelenin uzunluğu, tendon uzunlugu, joint yerlerine göre degisiklik gosterir. Bu da doğuştan güçlü veya güçsüz olma kapasitesini belirler. Teknikte doğuştan gelir ama gelistirilebilir ama sen ne kadar çalışırsan çalış Messi gibi futbol oynayamazsin bu dogustan gelen bir yetenektir. Insana dogustan gelen kas lifi tipi orani vardir. Sen bu dogrultuda gelistirebilirsin. Biceps guclensin istiyorsan her antrenmanda bir oncekinde daha yuksek bir direnc uygulaman gerekir yoksa gücü korursun sadece.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Güç vücudun direnci denilebilir.. Teknik ise gücü kullanma şeklin.. Fakat teknik biraz geniş bir kapsam neye göre teknik?

1|0
    0|0
    • Birde birşey soracağım.. Bir yerde 2 metre 95 kg kaslı adam ancak teknik bilmiyor, diğer yerde kassız 1,70 boyunda 50 kg adam dövüşseler hangisi döver? :)

• Yaw ne biçim sorular bunlar :))))

• Kaslı adam iyi bir uzakdoğu dövüş sporcusu ile baş edemez. Dövüşçü kaslı adamı indirir. Bende Muay Thai ve Kick Boks yaptım. Her zaman fiziğe bakılmaz, bu işler hiç belli olmaz bir bakarsın kısa boylu adam 1,90'lık adamı evire çevire dövüyor :) ben nice şeylere şahit oldum nice kavgalar gördüm, karıştım dayak ta yedim yeri geldi... Ancak herşey kas değil biceps ölçünün çok iyi durumda olması, baklavalarının demir gibi olması senin iyi dövüşeceğin anlamına gelmez. Kasın da kavgada elbet faydası olur. Örn kaslı adam genelde güçlü olur. Güçlü adam da güçsüz bir insandan çok daha avantajlıdır. Kas, kuvvet tamamda şu boy işine fazla takılmamak lazım. Tamam çok kısa boylu adam kick boks bilse ne yazar, ama uzun boylu adamda kavgada fazla aktif olamaz. 2 metre boy ve 110 kg fazla kaçar mesela. Belki karşısında 1,80 ve 90 kg adam yerden yere vurur onu.. Dediğim gibi bu işler belli olmaz. Güç tekniği teknik hızı hız da iyi dövüşü tamamlar. Ve son olarak da kavga etmek hiçbir sorunu çözmez

• Güç yürekten gelir, teknik yaratılıştan.. Spor mevzu ise idman herşeyin önünde gelir..

0|0
    0|0
  • Gücü temel hareketlerle kazanabilrsn makinalar yerine vücut agırlıgıyla yapılan hareketler daha çok etki eder. Teknige gelince neye göre teknik Mesela Boxta kaçarak dövüşmek sürekli eskivler yapıp biranda ataga kalkmak bir teknik ve ya stildir

0|0
    0|0
  • Zayif noktalarina agirlik vermelisin, guc ve teknik birlestimi ortaya muazzam seyler cikar :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kendini geliştirerek idman yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...