Asil bir kadın nasıl olmalıdır?

"Kadın gibi kadın olacak kadın dediğin" demiş ya şair... Peki ya sizce asil bir kadın nasıl olmalıdır?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Asil kadın olmak ve asil kadın olarak yaşamak çok zor değil aslında. Bu sözde olmamalı görünüşte de. Bir kadının ruhu asil olmalı her şeyden önce. Gururlu, onurlu, başı dik kadındır. Varlığı da yokluğu da bilen kadındır. Pahalı giyinmesine gerek yoktur. Her zaman şıktır ve yakıştırır kıyafetlerini. Evliyse evine ve çocuklarına bağlıdır. Fedakardır, sevgi ve şefkat doludur. Yuvası için çırpınır çalışır, çalışır... Yatağa yatınca dinlenir.

Bekarsa kız, anne modelidir. Ağır başlı, akıllı mantıklıdır. Oda annesi gibi gururludur. Ve de onurludur. Şımarık değildir. Oturduğu kalktığı yeri bilir. Nerede ne konuşulur bilir. Annesi gibi oda sıcak şefkat dolu bir yuva kuracağı çocuklarını doğurup eşiyle mutlu bir hayat yaşayacağı günü bekler. Asil kadın yapıcıdır, yıkıcı olmaz hiçbir zaman. Yuva yıkmaz, değerleri vardır. Örf ve adetlerine saygılıdır. Büyüklerini sayar küçüklerini sever. Ukala görünüşlü değildir. Böbürlenmez, konumunu ağır başlılıkla korur.

Asil kadın ağacın tepesindeki dalın en ucunda duran parlak kıpkırmızı elmaya benzer. Nedense erkekler yere düşen elmaları toplarlar. Veya kolayca ulaşabilecekleri yerlerdekini almaya çalışırlar. Asil ve gerçek bir kadın şiir gibi olur, mey gibi olur, ömür gibi olur...

• çk güzel

• Çok güzel anlatmışsın ! Yok veya çok az artık etrafta böylesi .. +1

• herkesin görüşü farklıdır yapacak bir şey yok :) teşekkürler yorumlar için.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 128

• benim için en asil kadın, en ağır başlı kadındır, erkek onun yanındayken bile ona hasret kalmalı... o derece

• KLASİK OLMIYACAĞIM BU CEVAPTAA.

OLGUNLUK MERTEBESİNE ERİŞMİŞ OLACAK..

SAYGINLIĞINI ÖNCE KENDİSİNE YAPABİLECEK..

KARSI TARAFIN YAPTIĞI ZAMAN KENDİSİNİN HAZ ETMEYECEĞİ ŞEYLERİ KENDİSİDE YAPMAYACAK..

YERİ GELDİĞİNDE BOYUN EĞMEYECEK DURUSUYLA TAVRINI BELİRLEYEBİLECEK.HAKKINI SAVUNACAK.EYVALLAH ETMİYECEK.

FAZLA NAZLI OLMUYACAK.. ZEKİ TATLI DİLLİ OLACAK..

• Bir kadın nasıl olmalıdır

Bir kadın önce asil olmalıdır

Ne kendini beğenmiş nede sıradan olmalıdır

Onun her yaptığında asalet kokmalıdır.

Bir kadın nasıl olmalıdır

Kocasına dost sırdaş olmalıdır

Kocasını her zaman mutlu yapmalıdır

Kocası her aradığını yanlızca onda bulmalıdır

Evinde evcimen cevval olmalıdır

Sokakda sütliman tam bir hanımefendi olmalıdır

Evini herşeyden herkesden daha çok sevmelidir

On parmağında on marifet olmalıdır

Çok güzel yemek pişirmeli onu mükemmel sunmalıdır

Mutluluğu sadece evinde ve kocasında aramalıdır

Çok bilmiş olmaldı ama susmayıda becemelidir

Her söze girmeyip öncelikle dinlemelidir

Her alanda kendini yetiştirmeli herşeyi bilmelidir

Çok iyi anne değil mümkemmel anne olmalıdır

Sevgisi mantığının önüne geçmeden evladını sevmelidir

Çocukları her yaşda onun limanına sığınabilmelidir

Çocuklari ile kocası arasındaki dengeyi tam kurmalıdır

Tam bir yönetim becerisi gösterip vazgeçilmezi oynamalıdır

Kocası için o hergün ulaşılacak tek hedef olmalıdır

• kendin gibi ol yeter

• Gerektiğinde kedi gibi uysal,aynı zamanda meraklı; gerektiğinde bir vaşak gibi dikkatli ve yırtıcı olmalıdır.

• dürüst olsun yeter kadın her haliyle asil zaten

• ASİL KADIN, KISA VEYA AÇIK GİYİNDİĞİ İÇİN DEĞİL, VE TANRI KADINI YARATTI! DEDİRTMEK İÇİN ARKASINDAN BAKTIRACAK KADINDIR

• dışarda koluna takıp huzurla gezebileceğin kadar güvenilir, yatakta hiç bıkmadan sevişebileceğin kadar dişi..

• işteeeee açık ve net bravo :D:D

• Klasik ama harbı bı cevap.İstanbul gıbı;fethi zor,fatihi tek olmalı.Agır olmalı

• şefkatli dik duruşlu magrur ve gururlu

• kimi için kadın mutfakda,kimi için ortamda,kimi için ailesinin yanında,kimi içinse yatakda vs vs vs iyi olmalıdır,benim için kadın önce nefsine sonra sevgisine ve o sevginin meyvesine(evlat) sahip çıkandır...

• saygılı dürüst ve içten

• Duruşu,yürüyüşü,zihni,medeniliği,karakteri üst düzeydeydeyse o kadın asildir

• Erkeğe köle olmayan ama isyankar olmayı da "özgürlük" sanmayan, kendi kişilik değerlerini yaratan ve koruyan, kendini ezdirmeyen, kimseyi ezmeyen, yapısı itibariyle erkeklerden daha yetenekli olduğunu görebilen ve kendi ayaklarının üzerinde durabilen, kendisini sırf fizikten ibaret görmeyen ama bakımlı olan, taşıyamayacağı giysileri giymeyen, çok klişe olacak ama genel kültürü çok yüksek olan, dedikodu yapmayan, kibar konuşan, dünya güzeli olmasına gerek yok- konuşmasıyla hareketleriyle birazcık zarif olabilen her kadın asildir

• Kendini bilen bir kadın

her zaman kazanır

Asıl olan, asil olur

Asil kadın taklit etmez

taklit edilir.

• eşine karşı saygılı olsun yeter

• Osman lı kadını derler ya hani ,devlet gibi kadın derler :) işte öyle Gerektiğinde konuşan gerektiğindesusan ,adam gibi giyip kuşanan ,evini işini eşini bilen ve dinine sadık biri olmalı :)

• osmanlı kadını ismi bile asil

• sen gidip sadece o kelimeyimi okudun şimdi :) hepsini bütün olarak oku ki anlayasın :)

• Adam gibi giyinip kuşanan mı :)

Kadın gibi kadın öyle mi olur

• ağır başlı sözünü esirgemeyen ama yerindesöyleyen

• Adam gibi adam dediğimiz adamlardaki özelliklerin hepsi var ya işte onlar aslında adamı adam yapan değil insanı insan yapan asli özelliklerdir ve kadın da bir insandır desem sanırım yeterli olur. :))

• minibüsçüler gibi küfretmez

kalabalık arasında takılmaz

topuklu ayakkabı giyer

saçları uzun olur

çivi çakmayı bilmez

sadıktır

10 parmağında 10 marifet vardır

• asil olmalı anlamı neyi gerektiriyorsa :))

• önce insan olmalı

• asil kadından nefret ederim biraz havada duruyor sanki

• adam olsun yeter

• Kesinlikle taviz vermemeli.. Çizgileri olmalı ve onların dışına cıkmamalı..;)

• asil n demek ya

Kime göre neye göre

Ahlak din ve gerekli kurallarla karıştırılıyor bence

İnsanı bı kalıba sokmak

Ayipmi desem ne desem bilemedimki ama ben şimdi

• Kimisi asaletin soyla alakalı olduğunu düşünür ama ben bunu savunmayan insanlardanım neyse bence asil bir kadın her hareketiyle diğer kişilere örnek olabilen, insan ilişkilerinde iyi olan ve atacağı adımları önceden hesaplayan kimsedir..

• kadın dediğin herseye gülmemeli

bi ortama girdiği zaman bayan - erkek tüm cinsiyetin dikkatini çekecek cezbedicek olmalı

giyinmesini bilen

makyaj yaptığı zaman sanat icra eden biri olmalı

mekana girdiği zaman oturmayı kalkmayı bilmeli

kültürlü olmalı sadece kitap okumakla kültürlü olunmaz

yeri geldiği zaman 100 lirayla yasamasını bilmeli

yeri geldiği zaman trilyonla yasamasını bilmeli

evde çocuklarına yatakta kocasına % 100 kendini vermeli

• Asil kadın duruşuyla ve davranışlarıyla iyiliğini, cesaretini, doğruluğunu ve saygınlığını karşısındaki insana gösteren. Ve o insanların örnek insan budur dedirten kadındır.

• Profil resmindeki gibi.

• çok ama çok güzel olmalı

• asil kadın. onceliklee allahın bır kadını nasıl ne ozellıklerınde ve bu ozellıklerını neden yarattıgını

bilen ve bu yaradılısı kabul edip ona gore yasamını idame etmeye calısan kadındır.asil kadın cocuklarını kendı canından daha cok seven.asıl kadın esıne sadık ve gercekten seven. asıl kadın hem kendı aılesıne hem esının aılesıne guven veren seven ve anlayısla hosgoruyle ve durusuyla yasamını bıcımlendıren kendıne guvenı olan kadındır. bu benım acızane dusuncem. artık katılıp katılmamak sıze kalmıs. sen sordun ben fıkrımı soyledım... tsk ederımm

• Sessiz...

• ahahha asil bir kadın sessiz olmalıdır dedim diye 2 yarım akılllı dırdırcı eksilemiş...

• istediğini elde edebilmeli..

rakı içmesini bilmeli..

zeki olmalı ama bunu belli etmemeli

• içmeli demiyorum.içmesini bilmeli yani adabını.

topuklu ayakkabı giyince asilse de asilliği kalmıyo bazılarının bence :)

• Topuklu ayakkabı giymeyende asil olamazmış kısa saçlı da :D Şaka mıısnız

• rakı içmeyen asil olamaz öylemi? ne alaka

• olgun hareketlere sahip kendinden emin şımarık olmayan

• hiç taviz vermeyen ve otorite sahibini bir kadındır bnce

• Asil Kadın

Yüreğimin kımıltısı,

Hayatımın ışıltısı.

Şöminemin çıtırtısı,

Yoktur ki senden başkası.

Güler yüzlü, tatlı dilli,

Eğitimli, zarafetli.

Narindir o asaletli,

Saygılı ve de sevgili.

Bakışları manalıdır,

Kendine güveni tamdır.

Yürüyüşü edalıdır,

İlgilerin odağıdır.

Şair - Kemal Tekir

• dürüst, sadık, anlayışlı, dişiliğini ölçülü kullanan, lan'lı lun'lu konuşmayan.. insan daha başka ne ister ki..

• yerine gore oturmasını kalkmasını bilen bir kadın tabiki

• Aha böyle,böyle bir kadınım olsun öl,geber,atla,parçala doğra kendini link

• nasıl asil olunduğunu bimeyen birisi asil değildir bnce

• asıl olmalı sevdiğini tutan gururlu olmalı evi ev yapan kadın gibi o evin ışığı dır tabii saygı güven olması lazım

• Sadık ve dürüst...destekleyen ve anlayışlı.

• Tüm bakışları üzerine çekipte ,yürüdüğünde yer yerinden oynar ya..

Güzel ve çekici olmanın, 'asil' kavramını taşıyabilmenin hakkını verebilecek kadar hazmetmiş, bilgi ve altyapısı ile göstermekten çok takdir edilmeyi benimsemiş; öyle herşeye ardılmayan/atlamayan ancak olabildiğince paylaşımcı, dengeli kadınlar asil kadındır..

• Bence hanfendi bır kadın gozleri ışıl ışıl olmalı üstü başı tertemiz olup mis gıbı olmalı.İllede çok pahalı parfüme gerek yok temiz olan insan güzel kokar zaten.

Ben kızların elınde yarım kalmıs ojeler kımısının yarısı yok yarıs baska renk aman allahım ıgrenç tek kelımeyle.Eller ya sade yada hepsı aynı tenk oje olsun.yüzünüz her sabah zeytınyaglı yabunla yada peelıng kremlerle yıkarsanız yagından arınız ve canlı bır yuzunuz olur.

ayakkabılarda temiz cici olsun..hadı bakalım kolay gelsın

• Asil bir kadın hanedan üyesi olmalı ? Şaka şaka

• Ben önce düşünürüm adam gibi adam olursam mutlak kadınımı bulucam önce kendimi bilicem sonra kadınım beni bulucak arkadaş ötesi yalan

• Çok mükemmeli aramak doğru değil bence.Aradığım mükemmel kadını buldum diyen erkek belkide başka sorunlar bulacak karşısında.Ama yinede dürüst,samimi,güzel,zeki olabilen kadın asildir.

• dürüst

• Kendisi olmalı. Bi insan kendisi oldugu sürece her zaman farklı olucaktır. Stereotiplere sokamazsın insanı. Bi insana göre asillik asırı namuslu! olmasıdır. Bazısına göre kadınlıgını kullanması erotik olması bazısına göre erkek arkadası gibi sakalasacagı olmasıdır.

• konusmasına giyimine dikkat edecek... kadın gıbı olacak ... konusmasında giyiminde bi erotıklik yada erkeklik olmayacak...

• Asil deyince aklıma hemen kendini beğenmiş bir kadın geldi aklıma nedense.

Bence asil bir kadın değil de kendini doğru düzgün ifade edebilen harbi bi delikanlı gibi karşına geçip konuşacak kadın lazım :) yani yürekli, cesaretli, dosdoğru

• asil bir kadın olsaydın zaten bu soruyu sormazdın.genetik olur asil

• genlerle alakalı olduğuna inancım sonsuz

• Optimist olmalı ve sürekli benimle beraber eğlenmeli... :))) Gerisine kapıyı gösteriyorum :)))

• Sadakatli olacak. Hamarat olacak. Cadaloz olmayacak.

• "suskundurlar. asaleti ordan gelir.

her lafa cevabı vardır ancak bi lafa bakar laf mı die, bi de söyleyene bakar adam mı dieee"

tanıdığım asil kaşarlar dahil buna benzer ileti yazdıklarına göre vardır bi bildikleri.

• Belli etmez Genini. Wc de atar tiwitini.Öpersen elini matbazel sanar kendini.Bencede gebetmeli yada videoya çekip izletmeli .Asil sansada Saçları ele verir kendini. :D Kusura bakma alakasız oldu ama bu aralar rap işiyle ugrasıyor böyle şeylerin geliştirdigini söyledirler biliyorum igrenec oldu cünkü yazmak icin 45 sn vardı özür dilerim. iyi günler. Bu arada asil kadın ortalık malı olmayandır. Bir kadının Neye güldügünden zekasını nasıl güldügünden terbiyesini anlarsın.

• ben o asil kadını tanıyorum ve hiç kimse onun gibi olamaz biliyorum

• asalet genetik bir olay asil bayan bir güneş gibi tavır ve davranışlarıyla çevresini aydınlatır...

• az kişiyle çıkmış.

oturmasını kalkmasını bilen

ağzında çok argo kelimeye yer vermeyen.lan lun olum.(dersede ruh okşarcasına.erkek gibi değil..bir kız arkadaşım vardı.çıkma olarak değil.lanı bir erkekten daha erkekçe söylüyordu.erkek gibi yürüyordu.)

dişiliğini ölçülü kullanan.

özellikle konuşmasından anlaşılır o.

• 2 ilişki yaşadıysa baştan asil değildir.

• akıllı ve ciddi olmalıdır

• kaliteli vakit geçirendir

• kadın dedıgın kadın gıbı olmalı , naz yapmasını bılmelı , sevmekten cok kendını sevdırmesını bılmelı , konusmasını , gulmesınnı bılmelı , sevısmesını bılmelı , aklıma gelmeyen cok seyı bılmelı , ama yerınde ve zamanında , onemlı olan bu ...

• bu konusmayla zor adamım :)

• benimi tarif etdin ney :)

• Sadık, kibar ve bakımlı olmalı.

• oturaklı olsun

• ağır başlı olmalı

• bır örnek vermem gerekırse muhtesem yüzyıldakı şehzade mustafamıdır nedır onun hoşlandıgı kız esmer olan onun yuzunden dızıyı seyretmeye başladım yahu

• Oturup kalkmasını bilmeli. nerede nasıl davranacağını. gerisi boş zaten.

• kadın gıbı kadın olmalı :) :P

• youtube'da kadın dediğin diye bir şiir var can yücelden dinle.

• Bir bayana asil demem için şunları göstermelidir:

- Sadakat

- Onur

- Dürüstlük

- Zarafet ve güzellik

- Ciddiyet

• Teşekkürler :)

• +10 da +1 bile vermedin benden +1 fazlasını veremiyorum

• +10

• çok zor bir soru ve ender bulunan bir tür

• bence dürüst olamalı herşerin başında

• Asil kadın bırak olmasın.Adam gibi adam olsun namuslu olsun yeter.

• link

link

Duruşuyla gülüşüyle asil olmalı kadın

• Soy ağacının ulaştığı bir dal bir kral, paşa, lord, sultan felan öyle bişi olsun zengin olsun ama hiç çalışmasın, insanlara yukarıdan baksın böle bide taş gibi olsun... bağırdığı zaman at kişnemesi gibi bir ses çıksın... öyle bişi işte...

• asil kadın çok para kazanan kadındır,kafasnı kullanarak zengin olamiş kadındır gerisi hikayecik

• parayi nasil kazanacak?

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 57

• Hiç benlik değil içim dışım bir benim :/

• ASİL bir kadın her acıyı yaşayıpta dünyanın en gamsız kadını gibi görünen ama hiçbir zamanda nereden gelip nereye gittiğini unutmayandır.

• Çok güzel bi soru fakat bazıları çok saçma ve gereksiz cevap vermişler. rakı içmeli, at gbi olmalı vs vs ... saçmalık. bence sen şuraya bi asilliğin tanımını yaz, ondan sonra cevap versinler sevgili ERKEK üyeler ... asil kadın kendi gbi olmalı ama heryerde her ortamda değil. bazı zamanlar vardır sessizliğini koruyacağın. bazı zamanlar vardır içinden geldiği gibi konusup güleceğin. asillik sadece gururlu kendinden emin olmakla olmaz. her iyi özelliği kalbinde barındıracak. vicdanı iyimserliği şefkati gururu. ama yeri geldiğinde de gururuna yenilmeyip özür dilemesini de bilecek. diğer türlüsü asillikten çok küçük dağları ben yarattım edası olur. özür dilemek erdemlikse asilliği asla bozmaz. haklıysa hakkını sonuna kadar savunan, haksızsa 5 yaşındaki çocuktan bile özür dileyen insan asildir bence. sadece kadınlar için değil tüm insanlar için böyle ama kadın olarak düşünürsek biraz daha kadınsı özelliklere sahip olarak asil olacak. kadın demek herseye boyun egmek ezilmek demek değil. ama erkek gibi sert katı ve dim dik olmak demek de değil. kadın yeri geldiğinde öyle bi ağlayacak ki en katı insanın yüreğine bile merhamet yükleyecek. bu acındırmak da değil. bu duygularını saklayamamak. insanlar duygusal insanları güçsüz bulurlar. aslında güçsüzlük değildir. neyse işte kadın bu şekilde asil olur. gerisi fasa füso ...

• bu anlatılanlara göre ASİL KADIN BENİM :dddd

• ASIL OLMALIDIR

• bağırmamalıdır.. ay ben çok bağırıyorum tartışırken.. asil değilim ya:( çıldırmış gibi bağırıyorum.

• herşeyin aşırısı zarardır hareketleri olduğu sürece asillik olur efendilik ve hanımefendilik . asil olunmaz bence asil doğulur insanlar sonradan değişeceğini sanmıyorum

• kısa ve öz:kadın dediğin işinde başarılı bir iş kadını,evinde ev hanımı,çocuklarına şevkatli bir anne,kocasınada tam bir dişi olmalıdır...bu benim düşüncem...

• yeri geldimi sözünü dinletecek. kibar sakin anlayışlı olmalı .. benim gibi:)

• yeri geldimi sözünü dinletecek kibar zarif olacak yerine göre

• Herşeyden önce davranışlarını, nerede nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmeli.

• Universitede bi edebıyat hocam vardı. Asilkadın dıyınce o aklıma gelıyor. Kişilik olarak anlattıklarınız gıbı agırbaslı mantıklı felan ama fızıksel ozellıgıde etkılı dıye dusunuyorum uzun boylu cok usturuplu gıyınen gayet bakımlı alımlı bı kadındı.

• çok konuşmamalıdır.

• terkedildiğinde susabilen kadın, fedakarlıklarını sevgisi için yapan kadın, eğriyi doğruyu bilen ve ona göre yaşayan kadın, allahı tanıyan ve yaşama amacını hisseden kadın, zor olucam diye yapmacık olmayan acısını sevgisini şaşkınlığını her zaman gurura bulamadan yaşayan kadın bence asildir. ve asil kadın genelde yalnızdır.

• Aldatmamalidir!

• bir kadin sansli olmali

sansi varsa ondan iyi kadin olmuyor

sansi yoksada ondan kötüsü yok

annem gibi melek bir kadin bile babam gibi her reziligi yapan adama yaramadi

• gururlu, kendinden ve kişiliğinden ödün vermeyen, kendini ezdirmeyen, hiç bir şeye bağımlı olmayan kadındır

• Girdiği her ortama ayak uydurmalı. Sokakta hanımefendi , Ailenin yanında saygılı ve oturaklı,Evinde arkadas gibi eğlenceli ve tutkulu olmalı. Kısacası nerde nasıl davranması gerektiğini bilmeli. Asil kadın diyince aklıma yürüyüs geliyor nedense cünkü onların dik bir yürüyüşü oluyor kendine güvendiklerini belli eden:)

• boş konuşmamalı..

• Vicdanlı olmalıdır vicdan barındıran insan her huyuyla iyidir

• asil olmak alçakgönüllü olmaktır bence ..

• Asil insan olmak asil kadın olmaktan önemli.Kadınlığa buakdar takılma .sormak istediğin bişey varsa baN sorabilirsin :D

• ağzı bozuk olmamalıdır dürüst olmalıdır sinsi olmamalıdır

• ayağının üzerine sağlam basan bir çok kişiye iç çektiren yürüdüğü zaman bir rüzgar esintisi hissettiren konuştuğu zamanda taktir görendir kadın gibi kadın.

• Bazen sizin hafif diye nitelediğiniz kadın en "asil" olandır.

• Asil olmalı :D Asil davranışları az çok herkes bilir asillik içten gelen bir şeydir zorla olan bir şey değil... Girdiği yerde kendisini belli eder güneş gibi parlar, yüzüne bakıldığında insanın içi ısınır. Oturuşu kalkışı zarif, etrafına saygılı, güler yüzlü, özü sözü bir, ses tonunu nasıl kullanacağını nasıl konuşacağını kendiisini nasıl ifade edeceğini bilen, gereksiz cümleler kurmayan, dedikodu yapmayan, başkalarından çok kendisini eleştiren... Yani kısacası insani özellikleri üzerinde barındıran bir kadındır...

• asil kadın:) düşünelim bakalım

yüzü gülen ,

kendine güvenen,

içinde her zaman bir çocuk yaşatan,

güzelliğine şükredip, şanslı bir kul olduğunu düşünen,

göz yaşlarını olur olmadık yerde akıtmayan,

hayatın yaşanmaya değer olduğunu bilip,pes etmeyen,

ayakları üzerinde durmaya çabalayan,

ille ilişkim olsun diye hayatına birini almayan,

sorunları karşısında ,kimseye sığınmadan kendi başının çaresine bakabilen,

çevresinde,hanımlığı ,ağırlığı ile,saygınlık kazanmış,

bir ortama girdiğinde,zerafeti efendiliği ve tebessümü ile,kendine hayran bırakan,

yanında devamlı değişen erkek/kadın arkadaşları olmayan,

özü sözü bir,sevdiğine,erkeğine sadık,ama ona pas pas olmayacak kadarda eyvallahı olmayan,

kendi doğruları için yaşayan,lakin adam gibi yaşamak,kadın olduğunu unutmadan ,

uzunmu oldu ne oldu yav:D buda benim nacizane tarifim:))

• Karakterinden her ne olursa olsun taviz vermeyen, nerde nasıl davranması gerektiğini bilen, laf olsun diye konuşmayan, dış görünüşüne önem veren kadındır asil kadın..

• sadık

dürüst

insan

hiç bir menfaat karşısında eğilip bükülmeyen

değerlerinden asla ödün vermeyen ve yürekli kadın asil kadındır.

• açık söylemeliyim ki "insan" olan zaten kendiliğinden asil oluyor..marifet zarafette,duruşta,namusta değil.marifet "insan"olabilmekte arkadaş.

• Victoria döneminde olsam bana bakın derdim

• Benim gözümde asil bir bayan herşeyden önce namuslu, sadık yerine göre ciddi olmasını bilen, anlayıslı, zeki ve nolursa olsun her şeye karşı dimdik durmasını bılen bır bayan demektir diğer tüm güzellikleri hayat zamanla ona sunacaktır zaten

• ağır başlı olacak yılışık oynak olmayacak nerde nasıl davranması gerektiğini bilecek !

• zuhal olcaya baktikca kendimden tiksiniyorum. bir mujde ar tipim var. bin lanet.

• Bir kadin, giyimine dikkat etmeli. ne fazla kapali, nede fazla acik giyinmeli. Herseyin ayarini bilmeli, kendine yakisan makyaji ve saci bilmeli ve yapmali. Civil civil olmali, deli dolu olmali, ama cocuksu olmamali. Her ortama ayak uydurmali. Agir basli olmali, bir dügüne gidince ortalarda hoplayip ziplamamali. Oturmali, biri israrla kaldirinca cikip güzel güzel oynamali. Disarda hanim hanim olmali, saygili olmali, sevgilisini disarda baskalarin yaninda hep övmeli, asla asalayici bir söz etmemeli. Hanim hanim giyinmeli, sonra esiyle evde yanlizken seksi seyler giymeli, evde disarda oldugunun tam tersi olmali, cilgin seylere hep acik olmali, istekli olmali.

Güzel olmak icin bin türlü hale girmemeli, ona ne yakisiyorsa, onu yapmali. Mesela ben dün dügüne gittim dar hafif diz üstü ve dirseklerde biten kollu elbise giydim, saclarimi acik biraktim hafif masayla dalgali yaptim sacimi, sadece gözlerime makyaj yaptim ve en sevdigim kolyemi taktim, ucunda kücük parlak bir tas var cok zarif. Ordaki kuaförlere giden, orda sac makyaj yaptiran mini etek giyen bütün kizlardan daha cok dikkat cektim diyebilirim. Güzel olmak icin ne mini lazim nede bir ton makyaj.

• kimsenin yalakası olmamalı kendi ayakları üstünde durmalı onurlu iffetli ve bakımlı olmalı

• Kadın dediğin: link Erkek dediğinde link böyle olcak

• Kadin dedigin kadin gbi olmali evet duruayla bakisiyla konusasiyla cilvesiyle herseyiyle kadin olmali ama erkeginin kadini olmali ortalikta gostermemeli kendini cilvesinide isvesnde yalnizca erkegine yapmali her arinin bal almasina izin vermemeli :) bakimli olmali evet disarda ona bakilmadi onu kotu yapmaz bakimli ve hanfendi bi kadin zatem belli olur kimsede kotu komusmaz kotu bakmaz :) kadin dedign boyle olmali ;)

• " Ya anlayamıyorum.. Ben sarışın severim , o ise esmer. Ben uzun boylu severim, o ise kısa.. Ben kısa saç severim, onun saçları ise uzun.. Ama tüm bu zıtlıkları kendinde bulundurup, bana nasıl sevdiriyor, ben onda ne buluyorum, bilmiyorum.. Farklı, çok farklı.Aşk'ın , tam anlamıyla kelime karşılığı olabilecek bir Kadın, O .. "

dedirtebilmeli erkeğe :)

• önce kendine saygın olsun asillik sonrasında geliyo zaten

• Ağırbaşlılık en başta gelir bence.

• azra akın gibi olmali

• asil.

• bnce sadece hareket bakıs ve konusması ?

• 3000-5000 arası maaşın olsun süpügeli cadıda olsan asil gözükürsün

• Asilzade değilsen. Sonradan görmeden başka birşeye benzemessin.

• Agırbaşlı mutevazi

• kendi kıymetini bilen her kadın asildir

• şair kim?ona göre.

• uğraşmakla olmaz o.doğuştan vardır ya da yoktur asalet.

• saraylı olmalıdır. saraylı olmasa bile bi matmazel, bi köşk neyim şart.

• gidelim bebeyim yia, benim buralarda ne işim var allasen:(

• kalk gidelim be saraylı

• asil kadın olma çabası ezikiğinizle alakalı olabilr mi?

asalet kan yoluyla geçen bir şey.ne diye asil olcam yeaa ya da asil kadın bulcam yeaa diye ötüyorsunuz.ezikler.

• karıyı demedim asaletini yerden yalarım dedim cevizli :)

• tamam link ok ben boşuna demedim yalarım diye cevizli

• asalet nedir la ceviz yerim öyle kanı, hatta yalarım ;)

• insanların ona "şöyle olmalısın, böyle olmalısın" yaftalarını hiçbir şekilde bırak kale almayı, duymayan bile...

asil bir kadın işte öyle olmalıdır. toplumsal cinsiyet rollerinin dayattıklarını yıkan, kokuşmuş örf ve adetlere savaş açan, sadece kendisini bu tabulardan arındırabilen değil, çevresinin de arınmasını sağlayan...

işte öyle olmalıdır.

• öznel bir yargıdan bahsediyoruz belli bir kalıp yok

• bkz: terazi burcu kadını :)

• yani biziz:)

• :)) ben yani :)

• dışarda hanfendi..evde kocasına bilmem ne...çevresine yardımsever...ve güvenilir olmalı.

• insan olmalı yardım sever olmalı kalp kırmamalı düşünceli olmalı kendine yapılmamasını istediği yeşi başkasına yapmamalı ... bu daha böle uzar gider kişiye göre değişir senin asıllikten anladığın kadar asil olursun ancak

• :) İşte buna benzer bir şey olmalı.. :))

Yükleniyor...