Bulunduğumuz şehrin tarihi değerleri hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

Ben Kayseriliyim , ama geçenlerde bir türist gelip sorana kadar şehrin merkezinde bir Roma dönemi mezarının olduğunu bilmiyordum, hemen hemen hergün önünden geçtiğim halde, şehir yöneticilerinin hatası olduğu kanısındayım, Keza Dünyanın ilk deli Hastanesi Kayseride, Hunat , Cami Kebir gibi özellikle Selçuklu dönemi yapıtlar çok ama türist çekmiyor(bilinmediğinden), yine Seyid Burhaneddin Türbesi (Hz Mevlananın hocası) yeterince ilgi görmüyor, örnekler çoğaltılabilir, Siz kendi şehrinizin tarihi yapıtlarına önem verdiğini , tanıtımını iyi yaptığına inanıyormusunuz?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Abi İstanbul'daki tarihi mekan sayısını bir kenara bırakıyorum, Topkapı Sarayı'na 2 kere gittim ve hala tam olarak öğrendiğim söylenemez orayı. Düşün yani sadece 1 tane mekan bile binlerce unsur barındırıyor. Ki bunun daha Sultanahmet'i Ayasofya'sı Pierre Lotti'si Dolmabahçesi falan var. Kiliselere girmiyorum hiç.

Ömür yetmez İstanbul'u dolaşmaya.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• doğma büyüme istanbulluyum, her yerinden tarih fışkıran bu şehrin her tarafını bilmeye gayret gösteriyorum. eğer bir anadolu şehrinde olmuş olsaydım, merak eder tüm tarihini öğrenirdim.

0|0
    0|0
    • Evet, tanımak gerekiyor bencede en azından burnumuzun dibindekileri :(, İstanbul şehri tarih konusunda gerekli ilgiyi görüyor bence, tarih türizmi diyorlar herhalde, bundan faydalanıyor, İnşallah Kayseri'de tarihi değerlerine sahip çıkar, Merkezde bir park var, Gevher Nesibe parkı diye geçer ismini ortadaki ilk akıl hastanesi olan (avrupada akıl hastaları yakılırken su ile tedavi yapılıyormuş) orada her gün bir sürü kişi oturur, gezer ama gevher nesibe hakkında zerre bilgiye sahip değildir:(

• Hayır, fikre sahip değiim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...