'İstanbuldan kız mı alınır' lafının doğruluk payı ne kadar?

Hani böyle bir laf varya doğruluk payı ne kadar , bende katılıyorum gibi namus ,edep,terbiye kalmamış hiçbirisinde sadece eğlencelik gözüküyorlar gözüme , sizce dorğuluk payı ne kadar ?

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• İstanbul da ne kadar çok insan yaşıyor biliyor musun?İstanbul'un her bir semti ilçesi farklı bir il gibi hatta her mahallesi birbirinden farklı.Ayrıca bir yere göre belirlenmez bir insanın namusu...Saçma sapan genellemeler bunlar.Sanki İstanbul'da yaşayanlar 7 kuşaktır burada kalıyor,çoğu bir yerlerden göç etmiş insanlar.Anadolu'da birisi gelip İstanbul'a taşınsa namussuz mu olacak,namusu mu gidecek?

Aslında bu soruya sadece şunu söylemek istiyorum "Bu kadarına da pes doğrusu!"

0|0
    0|0
    • Buraya gelen bozuluyor anlatmak istediğim bu bak bende geldiğimden beri bozuldum , şehir hayatı hepsini bozuyor başka yere gitseler bozulmaz , bende gidiyorum memleketime ama orada yapıcak birşey olmadığımdan bozulmuyorum mesela , ama kızlar rahatlıktan istediğini yapıyor burada

• Senin tanıdığın insanlar eğlenceye geliyor diye herkes eğlenceye gelmiyor.Ayrıca İstanbul da çok özel üniversite olması gayet doğal çünkü kalabalık,nüfus çok...Birileri canını dişine takıp ailesini geçindirmek için çalışıyor ve o ailedeki çocuklarda iyi üniversitelere girmek için çalışıyor.Evet senin dediğin insanlar var ama benim dediğim insanların yanında sayıca devede kulak kalır.

• Burada boş konuşmuyorum benim çoğu üniversitede tanıdık okuyan arkadaşlarım var , oradaki ortamları gördüğümde bunları söyleyebiliyorum , sonra arkadaşlarıma soruyorum onun arkadaşlarını hepsi mezun oluyor bölümünde habersiz işler yapıyorlar , mesela benim arkadaşım gemi makinaları okudu galatasaray üni de istanbulda yaşıyordu üniden öncede , şimdi gemilerde çalşıyor , ama diğer arkadaşları işletme okumuş mesela şimdi hosteslik yapıyor düşün yani sonradan istanbullu olanlar bunlar .

Kızlar Ne Diyor 8

• herkes için geçerli değil o söylediklerin

0|1
    0|0
  • İstanbul'dan alınmaz da başka şehirden alınır değil mi?Herkes namuslu bir İstanbullular namussuz,edepsiz..

NOT: İstanbullu değilim ve orada yaşamadım...

0|1
    0|0
    • Çoğu namuslu , çok şehir gezdim istanbul gibisi yok hepsi zaten üni tercihlerini istanbul yapıyor onlar işi biliyor

• Sen kafanda bitirmişsin olayı...Umarım namuslu şehir diye oradan bir kız alıp,o duruma düşmezsin...Ön tarafı durupta...Anladın.

• Benim sevgilim istanbullu değil bakirede değil evlenmeyide düşünüyorum , benimde geçmişim temiz değil çünkü , kendi adıma konuşmadım ben ayrıca

• Sen galiba hiç gazete okumuyor veya haber izlemiyorsun Istanbulda 16 17 milyon insan gar diğer memleketler 1 2 milyon yuzdeye vurduğunda daha temiz çıkar insan ilk önce ailesindekilere bakacak ondan sonra konuşacak senin ailende yok galiba temiz insanlar

0|1
    0|0
    • Ailem olmadı hiç bir zaman benim , babam o.ç ,annem köylü ,abimde şerefsiz birisiydi . Aile hayatının iyi yada kötü olması kendini değiştirmez bak ben ayaktayım aileme sırtıma dayamadan biryerelere geldim . O dediğim insanların içinde var işte içinde sinsilikler var açığa çıkmayı bekleyen

• İstanbul'da kız satılmıyor, satılan yerlerden al.

1|3
    0|0
  • İstanbul olarak sınırlandıramazsın bunu arap ülkesine git namuslular kapalı falan ama istanbuldakinden namussuz çıkar ona ne demeli?

0|0
    0|0
    • Onlar ayrı onlar içine atıyor hiç yapamıyor patlamaya hazırlar hepsi ama istanbuldakilerde sinsi ikiyüzlülüğü var sonradan gerçekelri öğreniyorsun

• O yapanlar zaten kendini belli eder ki söylemelerine gerek yok.

• Etmiyorlar etseler ben anlarım ama saf erkekte var onlar kanıyor ve neler neler ya şimdi anlatsam kadınlığından soğursun :)

• herkesın kısılıgı karekterı farklıdır her sehırde ıyı ve kötuler vardır genellememek lazım

0|0
    0|0
  • Ne yani ayrımcılık yapan biri değilim hele ırk ayrımı hiç yapmamda köyde yaşasan kızlar çok mu temiz..

0|0
    0|0
    • Evet temiz geçmişinde kalbi dolmamış çok var

• Evet kabul eden dürüst biri çıktı sonunda , :)

• Bence genelleme yapma hepsi deme istanbul dışından aldiklarindaki problemleri olaylatida görüyoruz

0|0
    0|0
    • Ne görüyon dışarda , hepsi demedim ayrıca , çoğunluğu böyle

Erkekler Ne Diyor 11

• Şimdi sen çok namus timsali birisin de başkasını mı beğeniyorsun?

Beş vakit namazi nerede kiliyosun, bi gelip bakacam da...

Istanbuldan verenlere bir mesaj mı vermek istiyorsun?

0|0
    0|0
    • Yo ben namus timsaliyim demiyorum , sayısız kadınla ilişkiye girdim bu istanbulda , ama ben istanbuldan evlenicem demedimki evleniceğim birisi var zaten

• Laflarına dikkat etde , Üstüne niye alnıyorsunki ben çoğunluğu dedim , hem şu anki devire bakarsak diyorum ,

• Lafıma neden dikkat edecekmişim, sen dikkat et, lafının nereye gittiğini bil. İstanbuldan evlendim, bu devirde evlendim, ne olacak? Ne demeye çalışıyorsun, ben onu öğrenmek istiyorum.

• madem eğlencelik geliyor gözüne istanbullu ile evlenmezsin olur biter

istanbul kızları da sana bayılmıyor.

0|1
    0|0
  • Sen yanlış yerde arıyorsun.. çok istiyosan git doğudan al. sizin edep anlayışınız o zaten. kızı tanımadan edeplı olup olmadığına nasıl kanaat getiriyorsun ? edep anlayışın ney acaba senin bi açıklarmısın.

Teşekkürler.

0|0
    0|0
    • Ben istanbuldan evlenmiyecem evlenicem biris var istanbullu değil oda , tanımama grek yok belli ediyorlar dışardan bakınca , ama onları görmek için uykudan uyanmak lazım

• peygamberliğini ilan et o zaman. o senin edep anlayışından kaynaklanıyor.

• hahah , hayır yeteneğim insanların konuşmadan söylediklerini iyi duyarım , her kesimden her türlü yaşamı tattım o yüzden

• bunu genelleyemezsin kardeş... namuslu kız mı istanbuldada var o* mu başka yerdede var.

0|0
    0|0
  • Istanbul kızı zeki ve kurnazdır birazda piç ( firlama) o sebepden öyle denilmiştır kaşarlık anlaminda değil kaşar her yerde kaşar şehire bağlı değil önemli olan beyin kardeşim beyinde biter beyni o... Olanın bedeni bakire olsa ne yazar...

0|0
    0|0
  • Bu lafı diyenler unutmasınki kendi memleketlerinden istanbula ırıspılığa gelen bir çok hemşerisi vardır.En kıytırık ilçesinin nüfusu çoğu ilden fazla olan bi yer için bu laf söylenemez.

0|0
    0|0
    • İşte bende onu diyorum buraya gelmek isteyende gelende bozuluyor

• Doğruluk payı sıfır.

0|0
    0|0
  • şehrin namusu olmaz dostum..

insanın olur..

0|1
    0|0
    • Ama işte bozuluyor hepsi şehirden dolayı

• Gözü açılmamış 1 çok kızın durumu, erkek için daha vahim 1 durum..

0|0
    0|0
  • off önyargı hepsi boşver

0|0
    0|0
  • izmir kızları hakkında ne düşünüyorsun?

0|0
    0|0
    • Hiç gitmedim izmire bilmiyorum , çoğu herkes havalı diyor ama

Yükleniyor...