Gelin ata binmiş ya nasip demiş size ne ifade ediyor?

Bana ne ifade ediyor;Evlenmek isteyen kızın düğün günü bile başka bir erkeğe gidebileceğini anlatıyor,bu yüzden erkek nasıl olsa karım olacaksın sana aşığım seni seviyorum 1 sene sonra,6 ay sonra,1 ay sonra evlenecez derse inanmamak gerek yatmamak gerek yarının garantisi yokki 6 ay sonrasısının olsun,az önce okudum nasıl olsa karım olacaksın şimdiden yatalım demiş biri kız kabul etmemiş..ben bunu anladım siz ne anladınız,birkez yatış oldumu devamı gelir 10 olur 100 olur yaptıkça yapası gelir

Güncellemeler:
link

link

link

daha çok örneği var

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Çok güzel demişsin. Başka bir şey ilave edemiyorum dediklerine.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sizin anlattığınız gibide olabilir ama ben size bizim köyde bundan 5-6 sene önce olan bir olayı anatım.Bizim yörede kına gecesine hazırlanan damatın evinde elektirikler gidiyor.Hiç bir şekilde olayı çözemeyen ev halkı lambayı değiştirmenin doğru karar olduğunu düşünüyor ve damat ceketini çıkarıyor sandalyeye çıkıyor ve damata elektrik çarpıyor ve damat saniyeler içinde öluyor.Gelin ata binmiş ya kısmet demiş.Düğünden önce herşey olabiliyor.Ayrılıklar, kavgalar ve ölüm bile o düğüne mani olabiliyor.Hayırlısı

0|1
    0|0
    • bak buda bir örnek,o kız o çocukla yatsaydı ve köyde bekaret önemlidir emin ol zorda kalırdı

• Benim senin yazdiklarindan şunu anlıyorum.Sen aile hayatına bir özlemin var.Misal hazır bir masaya misal kahvaltıya oturmak istiyorsun.Kendini değerli hissetmek istiyorsun.Ofisteki kahvaltılardan sanki kına gelmiş :).Şimdi zamandaki bir çok kız başka hayalları oluyor.Yemek yapmayı bilmiyorlar.Dışarıda yemek yemek istiyorlar vs.İnşallah hepiniz hepimiz kendi kalbimizde olan veya hayallerimizin bir kısmını taşıyan birisiyle tanışır hayatı paylaşırız.Amin.

• yok be ben öyle düşünmüyorum zaten yıllardır bekar hayatı yaşıyorum,ama kapıda karşılasın hg aşkm desin ben ona çiçek alayım,mutlu huzurlu olayım,hafta sonu kahvaltı yapalım gezmeye gidelim akraba ziyaretleri yapalım,akşam için planlar yapalım ben senin dediğin gibi evde hizmetçi aramıyorum hayat arkadaşı olmalı benim herşeyim olmalı hayatımın anlamı olmalı,hayırlısı olsun olmassada hayırlısı olsun

• Gelin ata binmeye calısırken at huysuzlanmıs, gelin demis " 1 ! "..nihayetinde ata binmis, almıslar evinin yolunu, onlerine dere gelmis at dereden gecerken tekrar huysuzlanmıs gelin demis "2 !..." sonunda dereyi gecmis, tam evinin esiginden gecerken at bir daha huysuzlanmıs gelin demis "3 !..." ve inmis attan, cıkarmıs silahı atı vurmus.Damat geline donup "ne yaptın yahu?" demis, gelin demis "birrrr!...

bunu :)

1|0
    0|0
  • çok severim bu sözü ve her seferinde de kullanırım..

0|1
    0|0
  • yıl olmuş 2012 hala evlenme vaadini kullananlar var

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Değil yarının bir dakika sonrasının bile garantisi olmadığı bu dünyada

İmam nikahı kıyarak cinselliği meşru olduğunu zanneden

Yaratanı kandırma girişiminde bulunanlara gelsin bu güzel sorun

Sevişirken kız ya da erkek , birisi öldü

Resmi nikah yok

ne olacak ?

Miras hukukunda hükmü nedir ?

1|0
    1|1
    • herşey bitti miras kaldı,bu konu hakkında bilgim yok ama dini nikah varsada karın oluyor ve miras hakkı vardır dinen,ama kanunen bişey ifade etmez

• Sevgili Anka, eğer imam nikahı kıyıldıktan sonra erkek ölürse, çocuğu olmadığı için adamın malları hanımına kalır diye biliyorum. Eğer çocukları da varsa bunlar belirli oranlarla çocuklar ve eş arasında pay edilir. Ama Türkiye'de Şeriat uygulanmadığı için bizim laik hukukta ne yazıyorsa o uygulanır.

• süvarim doğru demişin şeriata gerek yok olması gereken bu dinen vicdanen

• nefes alsın yeter demenin atasözlüsü.

0|0
    0|0
  • Senin iş yaş valla.

0|0
    0|0
  • kızdan almak için başka ne diyecekler,seviyom evlenecez deyip bekareti aldımı tamam ondan sonra onun malı tepe tepe kullanıyor,sonra istediği zaman terkediyor yada kız başkasıyla evlenincede devam etmek için dost kalıyor,abovvv cinayet sebebi,bakire kız tercihimdir

0|0
    1|0
  • bu devirde bunu düşünenmi var bekareti arayan yokki şimdi kızlar erkek bakirse bakire istemeye hakkı var diyorlar böyle diyen kızlar zaten bakire değildir birde esnek olayı çıktı kendini kurtarmak isteyen kız 10 kişiylede yatsa esnektir benimki diyor,bir kız bir erkekle yatmaya başlarsa bende aynı fikirdeyim yüzlerce kez yatar,bakire olmayan kızlar hep şunu der bikez yaptım sevmedim yada nişanlım zorla yaptı felan gibi,bakire değilse yüzlerce kez yattığını düşünürüm ve o kızla işim olmaz benim midem almaz,alan buyursun

0|0
    0|0
    • konuyu böyle sormadım ama ne demek istediğini anladım asla yapmamalı diyosun

Yükleniyor...