Sahip olduklarınızın sonunda size sahip olmaya başladığını hissettiniz mi?

az önce bi soruya yanıt verdim unutulmaz film replikleri diye. ona cevap yazarken aklıma geldi FİGHT CLUB filminden bi replik -SAHİP OLDUKLARIN SONUNDA SANA SAHİP OLUYOR- diye... evet ya atalarımız bile demiş ya mal canın yongasıdır diye hiç düşündünüz mü sahip olduğunuzu düşündüğünüz ancak aslında sahip olduğunuzu düşündüğünüz şeyin size sahip olduğunu

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Fight Club adlı eserin aslında bir roman, romandan sinemaya uyarlanmış bir eser olduğunu farkettiğiniz an; İki grup ismi öğrenip rockcı metalci geçinmediğiniz an, Aylarca aç gezip Iphone sahibi olunca karnınız doyduğu an sahip olduklarınız size sahip olmaz merak etmeyin

0|0
    0|0
    • uuuu bravo laf soktuğunu zannediyosun da yanılıyosun ben onun kitabını da okudum defalarca filmini izledim açıklamayı o şekilde yazmamın nedeni bu sorunun nereden aklıma geldiğini belirtmekti bu 1 ikincisi söz konusu cümle filmde replik olarak kullanıldıktan sonra aynı zamanda film repliğidir zira kitaplardaki her cümle uyarlanan filmlerde replik olarak kullanılamazlar bu üç... ukalalık yapmayı bırak sen benden sana abi (ooo sen şekilcisin ya ağabey yazalım) tavsiyesi...

Kızlar Ne Diyor 2

• Bunu şöyle algılıyorum. Koleksyon yaptığında bir süre onları atma özgürlüğüne sahipsindir. Fakat belirli bir süre sonra atmaya kıyamazsın ve "daha çok" olsun istersin. Bu noktada biriktirdiklerin sana hükmeder:)

0|0
    0|1
    • Tebrikler çok güzel yakalamışsınız arkadaşım basit ve sade bir örnekle yerinde cevap olmuş sık sık söylendiği gibi zeka bir ayrıcalıktır...

• amaç koleksiyon yapmaksa eğer o özgürlüğü baştan kısıtlamış olursun bence, belki farkında olmadan koleksiyon niteliğine varabilecek çokluğa ulaşırsan olabilir. ne dersin ? bu böyle uzayıp gidr mi ya?

• Gidebilir :))

• o yüzden bağlanmamak şart

0|0
    0|1
    • Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.

“O olmazsa yaşayamam.” demeyeceksin.

Demeyeceksin işte.

Yaşarsın çünkü. demiş Can Yücel doğru da demiş hani bağlan ama körü körüne değil...

Erkekler Ne Diyor 3

• Malla ilgili hiç öyle bir düşüncem olmadı.Eski kız arkadasima sahip oldugumu düşünüyordum ama öyle degilmiş ben onun malı imişim beni istedigi gibi kullanmiş :((

0|0
    0|0
  • İnsanlar zenginleştikçe bencilleşiyorlar, sahip oldukları , insanların gözlerini adeta karartıyor, körleştiriyor, insani değerlerden uzaklaşıp bencil ve egoist varlıklar haline getiriyor.

dikkat ederseniz insanlar zenginleştikçe mutsuzlaşıyor. mal mülk derdine düşyorlar, arsam nolacal evim nolacak satsammı alsammı , deeğerini mi kaybetti gibi..

0|0
    0|0
  • Evet.

Anında da kurtuldum.. Mutlu ve gururluyum.. :)

0|0
    0|0
    • neden kurtulduğunu da yazsaydın en azından evet hayır sorusu gibi kalmasaydı soru :D

Yükleniyor...