Anneannem doğru mu yapıyordu?

Ufaktık ama dün gibi hatırlıyorum. Sarısı, esmeri veya kızılı... Anneannemin birbiririnden güzel kızları vardı. Dedem her yaz bir tane alırdı. Küçüklerinden bulmaya çalışırdı ki yaşlı ninem hayvanın sütünü sağarken bunalmasın, beslemesi kolay olsun. Ben de çocuk heyecanı, hevesi ve yüksek dozda hayvan sevgisi vesilesiyle her yaz alınacak ineği görmek için sabırsızlanırdım. Anneannem rengarenk boncuklar alırdı, renkli renkli ipler falan... Büyük bir heyecanla kızının boynuna isminin de yazılı olduğu işlemeli güzel bir kolye yapardı. İsimleri de genellikle "nazar, yosmali, sevdali, manos, zeytin..." olurdur. İsimlerinin yazılı olduğu kolye de pek yakışırdı. Onların da hoşuna gidiyordu ki bize nefis mi nefis sütlerini(hiç sevmem) sorun çıkarmadan veriyorlardı.

Bugün de yabancı olduğum bir şehirde gözlemleme yeteneklerimin üst limitlerinde dolaşırken boynunda isimleri yazılı hanımlar dikkatimi çekti. Normalde dikkatimi çektiğini hatırlamıyorum ama şans işte kısa zamanda peş peşe çok fazla görmüş olmalıyım. Direk anneannemin kızları aklıma geldi. İlki geçti sarıkız, ikincisi geçti kınalıkız...

Anneannemin amacı belli lakin bu hanımlarımızın boyunlarında isimlerini hangi amaçla taşıdıklarını ben kavrayamadım. Birileri bir yerde yanlış yapıyor olmalı. Anneannem mi? Hanımlar mı?

Gizli: On (i need you)

Güncellemeler:
Kolyesinde kezban, şaduman, zülbiye gibi birbirinden şık isimler yazan hanımlar da var mıdır acep?

0|0
2217

En İyi Kız Görüşü

• boyunlarına isimlerinin yazdığı kolyeleri takan hatunlar bir sarı kız ,bir nazar ,bir yosma, sevdalı ve zeytin değiller nezdimde.allah bildiği gibi yapsın

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 21

• Şöyle bir üçşleme yapamadık bu yaşa geldik :(( link

0|0
    0|0
    • kutsal üçlü gibi o ne öyle, bunu takıp gezen daha görmedim görmediğime de memnun oldum :)

• fikrim geldi bak şöyle daha az göze çarpar, ,istendiğinde üçlüyü oluşturur.

kolyede nick in yazacak, bir kolunda adının yazdığı künye diğerinde göbüş adının yazdığı künye, istendiğinde ecnebi dua pozisyonu alarak ellerini gıdının orada kavuşturduğunda triple tamamlanmış olur ;)

• herkeste olur gıdı az çok, gıdısız olur mu be ya, ama tamam sende olmasın :)

• Sen kesin lazsın :) bir arkadasım var trabzonlu köyde hayvanları var hayvan dedıgımde inek öküz falan o anlatmıstı ineklerin isimlerini nazara :) falan sarıkız :)

0|0
    0|0
  • beni aldın taa ilkokul yıllarıma götürdün tatilde köye anneannesinin yanına giden çocuk masumluğu.ne güzeldi okuması.

0|1
    0|0
  • ahahhahahah heyecanla sonunu bekledim :)) bende mantıksız buluyorum yolda yürürken herkesin ismini öğrenmesini neden istiyorki ..

0|0
    0|0
  • ben de istiyorum Cold, anneannen öğretir mi?

0|1
    0|0
  • <3 yiring cold

0|1
    1|0
  • İsmi de tasma diye geçiyor o isimlerin.çok gereksiz saçma

1|0
    0|0
  • anneannenin ellerinden öperim . allah sağlıklı uzun ömürler versin ... nice hayvanları besleyip büyütsün inşallah

0|0
    0|0
  • ismisi kezban, saduman, zulbiye yazanların meme catalına daha cok dikkat cekilmesi muhtemeldir.

-tamamen sonuca endeksli bir durum.ortada yanlıs yok.

0|0
    0|0
  • Zevk meselesi şimdi :) sevgilisinin ismi taşıyan bile var

0|0
    0|0
  • :D :D sabah sabah guldum helal olsun :D:D

güzel düsünmüssün

0|0
    0|0
  • süper tespit,bravo. Aynen katılır,anneannemizi de öperim.

0|0
    0|0
  • Anneannene selam söyle, bana da işlemeli kolye yapsın.

1|0
    0|0
  • Gülünç

1|0
    1|0
  • Bende hiç beğenmiyorum,tasma takmış gibi gözüküyorlar.

0|0
    0|0
  • Çevremde de çok var öyle. Künyeler de var örneğin. İlişkilendirilmesi saçma.

0|0
    0|0
    • Çevreni bilemem ama sende de en az bir adet isimli kolye var gibi geldi bana. Hatta eminim bile diyebilirim. No offence sister.

• vallaha onu bunu bilmem ama profil resminden acayip tirstim :D

0|0
    0|0
  • zevkler ve renkler tartışılmaz

0|0
    0|0
  • :D yazın çok güzel

0|0
    0|0
  • bir de onların simentaller için olanı var ki sıklıkla görüyorum:(

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 17

• herşey sahil kenarlarında ahşap parçalara isim anahtarlık yapmayla, isim yazılı örgü bilkelik satmayla başladı, kenan doğulunun güneşinden sonra bunlar bir çığır açmıştı

link

0|0
    0|0
  • Anneaaanem aklıma geldi beni minikken beni banyoya sokar eli kolumu bükerek halı fırçalar gibi keselerdi derim yüzülürdü.ananeanne canım acıyo dediğimde sus bakem ak oldun pak oldun ak oğlum pak oğlum derdi.daha küçükken anneanne bilmem napayım diye sövermişim onu hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • evet güzel günlerdi cocukluk

0|0
    0|0
  • annanem sehirde süt satardı ve anun bir ceylanı vardı birde sarıkızı... en çok süt veren onlardı..

kızlara gelirsek kola künye takılır boyna kolye takılır insanlar isimlerini belli etmek istiyor belkide :)

bence masumlar hafız

0|0
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=60-Db_Z4H4E

videoda 1.40 1.45 saniye arası sana hediyem olsun

0|0
    0|0
  • :) iyi güldüm.

markanın gücüne inanan kızlar onlar, ama en iyi markalaşma word of mouth ile olur, her tabela asan marka olsa bizim oradaki "hayri kasap -1954'ten beri" şimdiye bir maret haydi o olmasa bile apikoğlu olmuştu

0|0
    0|0
  • Mesaj başlığını bir an "anneannem doğum mu yapıyor?" diye okudum.

1|0
    0|0
  • Birde damgalıları var ki.. Kolda ismi yazan tipte italik.. İtalik olsada mantıkta damgalama yatıyor..

0|0
    0|0
  • Onlar bizim ineklerimiz...muahahahaaaa .)

0|0
    0|0
  • senin anneannen bir melekti

0|0
    0|0
  • Çarşıya giderken yol kenarı 2 lira efenim sorun yok.

0|0
    0|0
  • Vay amk o nasıl bi bağlamadır :)

0|0
    0|0
  • anneanne doğru yapmış bence

0|0
    0|1
  • Anneannen doğru yapıyordu.

0|0
    1|0
  • vayy eren abimin arkadaşı burdaymış.

0|0
    1|0
  • ineklerde daha güzel düşünsene kolyeden bir bayana sesleniyorun kız şaziyeeee sende kimsin diyede soramaz yazmışya isimini

0|0
    0|0
  • doğru söylemiş aslında görmek çok önemlidir bu tarz şeyleri

0|0
    0|0
Yükleniyor...