Fitness hakkında sorularınız?

Fitness hakkında sorularınız varsa cevaplandıra bilirim :) Hadi bakalım sorularınızı görelim

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• https://www.youtube.com/watch?v=9t75qBkkPw4 fitness neydi_? fitness sağlıktıı :)) çalışmagtııı :D

0|1
    0|0
  • Sen sor ben cevaplim olmazmı :)

0|0
    0|0
  • kondisyonumu nasıl arttırabilirm

0|0
    0|0
    • Öncelikle amacınızın ne olduğunu iyi saptayın. Amacınız kardiyovasküler kapasitenizi mi geliştirmek, dayanıklılığınızı mı artırmak, kuvvet artışı mı sağlamak yoksa genel olarak sağlıklı olmak mı? Sorunuza yanıt verdikten sonra, bireysel özelliklerinizi ve sağlık durumunuzu tam olarak belirleyin. Herhangi bir hastalığa veya sakatlığa sahip misiniz? Uzun mesafe koşular size uygun mu? Sıçrama özelliğiniz hangi düzeyde vb cevaplar sizin kondisyon seviyenizin artması için oldukça önemlidir.
      Kardiyovasküler kapasitenizi artırmak için, yürüyüş, koşu, bisiklete binme, ip atlama, kürek çekme, yüzme vb fiziksel aktiviteleri uygulayabilirsiniz. Burada önemli olan konu, bir anda aklınızdaki kondisyon seviyesine ulaşmanız hemen hemen imkansızdır. 1 saat boyunca hiç durmadan koşmak istiyorsanız, bunu başlar başlamaz yapamazsınız. Bu durum bir bebeğin emeklemeden koşmaya başlamasına benzemektedir. Bu nedenle 15 – 20 dakikalık yürüyüşlerle harekete geçmeye başlayabilirsiniz. Vücudunuz bu egzersiz planına alıştığı zaman, süreyi 20 – 25 dakika bandına alabilirsiniz. Vücudunuz 20 – 25 dakikalık performans düzeyine alıştığı zaman, 15 – 20 dakikalık yürüyüş seviyesine göre kondisyonunuz artmış demektir. Buradaki en önemli nokta, nasıl olsa vücudum alıştı diye düşünüp bir anda 1 saat yürümeye çalışmaktır.

• Önemli değil :)

• :))) çok iyisiniz

• sen sor ben cevaplayım :) 3 yıldır ugrasıyorum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Fitness çocuklarda yapabilir mi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...