Dış görünüşünü beğendiğiniz insana karşı daha fazla mı tahammülünüz var?

Dış görünüşünü beğendiğiniz insana karşı daha fazla mı tahammülünüz var ? Ya da bu şekilde karakteri olan insanlar görüyorum çevremde, nedir sebebi ?

Güncellemeler:
kasdettiğim şey kadın-erkek ilişkisi değil kız kıza arkadaşlık ilişkilerinde de bu böyle bazı kişiler için, neden ?

0|0
9|33

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• Tabiiki. Tabiat kanunu bu.

Güzel birine baktığında güzel bir duygu hissedersin.

Bu güzel duygu, o kişinin karakterinin yarattığı kötü duygunun bir kısmını maskeler.

Bu yüzden o kişiye güzel olmayan birine karşı biraz daha tahammül edersin. Tabi bunun bir sınırı/ölçüsü var.

Kız kıza olan ilişkilerde olayın içine kıskançlık giriyor, menfaat ilişkileri giriyor, entrika, hile hurda haş... Olayın kapsamı bambaşka oluyor. Ama yinede yukarıda söylediğimiz şeyler bu ilişkide de mevcuttur.

1|0
    0|0
  • güzel tespit.insanlar içten çok dışa endekslendiği için maalesef böyle

1|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru tesbit.

2|1
    0|0
  • Getirileri götürülerinden fazlaysa evet, değilse hayır. Her durumda ana şart budur zaten, tek tek farklı olaylar için sormanın gereği yok.

1|0
    0|0
  • bazen dis gornusunden nefret etsemde karakter bakimdan o insani severim dis gornus onemli diyil en onemlisi karakter

1|0
    0|0
  • amaç varsa tahammül de bir yere kadar vardır.

1|0
    0|0
  • genelde hayatıma boylu ve zayıf fizikli kızlar girmiştir.birtanesi hiç unutmam güzelliği ile her yerde dikkat çeken biriydi.1,78 boyunda kumral ela gözlü buğday tenli tam bir afetti.1 ay sonra tarafımca ilişkiye son verdim...

2|0
    0|1
  • herkese eşit davranmayan ıkı yuzludur.

çıkarcıdır.

guzele eyvallha cırkıne yallah olmaz!

ınsan ben neyım dıye bı aynaya bakmalı

guzellık gorecelı bırsey cunku

1|0
    0|0
  • sadece dış görünüşünü beğendiğim için birine tahammül edemem

1|0
    0|0
  • elbette dünyanın düzeni böyle senin için nasıl karşındakinin düşüncesi kişiliği önemli olup dış görünüşü önemsiz olabiliyorsa bir başkası için de tam tersi olabilir

1|0
    0|1
  • doğanın kanunu bu maalesef

2|1
    0|0
  • Bir kiz guzelse onu severim; hicbir sey yapmasina gerek yok.

Ama kiz cirkinse eger; agziyla kus tutsa yaranamaz bana.

1|0
    2|0
    • e iyide karakter önemli falan ne öyleyse ? yani arkadaşlarını falan da dış görünüşüne bakarak mı seviyorsun ?

• Erkeklerde pek olmuyor bu. Kizlar da cok seciciyim. Normal arkadasim olacak kizi bile guzel istiyorum nedense.

• Ya bence o konu o kişiye ne kadar güvendiğin ve nek adar nazını geçtiği ile ilgili tip meselesi değildir yani

1|0
    0|0
  • dünyanın en güze hatununu da getirsen benim anlattıgım bi işi anlamasın ..deliririm

1|0
    1|0
  • sempati denen şey budur. sempati duyduğumuz insanlara karşı tahammülümüz daha yüksek olur. kadın erkek farketmez. yaratılış böyle :)

1|0
    0|0
  • Sadece dış görünüş içi boşsa uzak dururum tahammül edemem bozarım onu , ama içide dışıda güzelse aşık olurum oldumda , hadi geçmiş olsun

1|0
    0|0
    • ya kasdettiğim şey kadın-erkek ilişkisi değil kız kıza arkadaşlık ilişkilerinde de bu böyle bazı kişiler için, neden ?

• teşekkürler yorum için

• rica ederim

• Böyle bir şey ilk gördüğüm kişide oluyor bende; İlk intibahta/etapta içinin dışını yansıtacağını düşündüğüm için bu iyi bir arkadaşa benziyor iyiliği hak ediyor gibi..

1|0
    0|0
    • iyi bir kişiye benziyor gibi değil ama dış görünüşü iyi; güzel-karizmatik gibi

• Bende bu "güzel-karizmatik " dediğini kastederek söyledim. Yüzüne yansıyor yani.. Neyse..

• anladım teşekkürler yorum için

• tabikide evet bir cansu dereye veya bir beran saate kim tahammül etmez ki :)

1|0
    0|0
  • Evet ama sınırı var.

1|0
    0|0
  • evet var böyle bir psikoloji :)) hani derler ya ye kürküm ye:D

1|0
    0|0
  • evet bazen bilinçli olmasa böyle olur zaten bu durum

1|0
    0|0
  • düzgün görünüşlü insanların fazla kredisi vardır her zaman

1|0
    0|0
  • Nasıl bir bakış o yavvvvvv aklım gitti 2+2 kaçtı 8mi bak yok oldu:)

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • model olarak gördüğü kişidir davranışlarını yargılamaz tahammülü daha fazla olabilir

1|0
    0|0
  • kız kıza ilişki nasıl oluyor kız olmadığım için hiç bilemiycem ama şahsen güzel kızlara karşı toleransım fazla

0|0
    0|0
    • ya birçok kişi karşı cinsi değerlendirmiş o yüzden güncellemeyle mesela erkek arkadaşın var diyelim 2 tane biri daha karizmatik diğeri onun çok fazla tersi, tahammülün iyi olana daha mı fazladır demek istedim güncellemede

• iyi görünen biri herzaman faydalıdır, sömürebildiğin kadar sömür.

0|0
    0|0
  • bak msn yine kapalı

0|0
    0|0
  • güzeli severim gönlüde güzelse sabrımı taşırsın önemli değil :)

0|0
    0|0
  • sempati dedik işte :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 9

• malesef öyle.etrafımızda eli yüzü düzgün insanlarla görülerek kendimizi daha iyi hissediyoruz ya da onlar gibi görünmek istediğimizden kimi zaman.

2|0
    0|0
  • kesinlikle öyle tipsiz biri bişi yapsa çığ olur yakışıklı yapsa görmezden gelinir bu böyle yani insanoğlunun genetik bişeyi sanrm:D erkeklerdede yokmuki öyle bişi*

2|0
    0|0
  • güzellik hayatın her alanında insanlardan farklı muamele görmeyi sağlar.dış görünüş önemli değil diyenler ilkolul yıllarına geri dönsün bi zahmet.

2|0
    0|0
  • yooo..gayet şık olmayı başarabilen ama insanlıktan nasibini almamış bir çok insan var...

2|1
    0|0
  • Hayır yoktur.Aksine dış görünüşüne güvenen o yüzden havaya giren erkeği her zaman daha çok yerin dibine geçirmişimdir.

1|0
    0|2
    • Ooo korkutucusun

• Gölge etme başka ihsan istemez

Ayrıca kendin gelip yorum yapıyorsun sana gel buraya yorum yap diyen olmadı şinmdi cevapladığım kısımdan çekilebilirsin.Çağrıldığın yere erinme çağrılmadığın yere görünme.Güle güle..

• Çok etkileyicisin

• herkes öyle..bn de

2|0
    0|1
  • saygi duydugum insana karsi var

1|0
    0|0
    • en doğrusu...

• senin saygı duyduğun yaşayan bir insan evladı var mı la ? tanıdıklarından olacak ama öyle halo effect olmayacak, kitabını beğendim de heykelini beğendim falan sayılmaz

• var neden olmasın bana neden bu dunyadan degilmisim muamelesi yapiyorsun suppi onu soyle : )

• Alakası yok

0|0
    0|0
  • Menfaaat varsa tahammul yoksa brad pitt olsun yok tahammul

0|0
    0|0
Yükleniyor...