İyi bir kosucu olmak için?

18 yaşımdayım. Daha önce pek kosmadim hep istiyordum. Benim gerçekten iyi kosabilmem için ne yapmam lazım mesela günde kaç metre koşu hizimi falan nasil ayarlamam lazım?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş nasıl koscan ona göre yani mesafe önemli tabi:) ve çevrendeki kuluplerden birine git ve sansını dene deneme antremanına cık potansiyelin varsa onlar görür ona göre mesafeni belirlwr basarı sağlanır başarı iatiyosan tek basına değil bu işi iyi bilen eğitmenlerle hem gıda beslenme olarak hemde antreman olarak çalışman daha mantıklı hiç bir zaman içindeki ateşi kaybetme kotude geçse her seferinde daha motive ol cunku kaybedeceğin hiç bişey yok ama kazanacağın cok sey var hep uğraş hep onu düşün anlıyomusun basarı böyle gelir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ilk bir 1 km koş tempoyla ama süratle koşarsan yorulursun 1 km ile başladım 6 km yapabiliyrum şimdi :D hergün 1 mt rede olsa arttırarak git ama hiç bir ügn azalttma bir gün1 km yse öbür gün 1km 100 m koş : D

0|0
    0|0
  • Hedefin ne bir klupte lisansli sporcu olmakmi ozaman paran olmasi lazim kosu ayakkabilari koşu esofmanlari kosu sortu kosu tshirt... bu sebepten dolayi sporu biraktim ben * boyle devleti boyle yonetimi hepsinin mk.

0|0
    0|0
  • Bu yaştan sonra zor be canısı

0|0
    0|0
  • yasin biraz ilerlemis ama calisirsan olur

0|0
    0|0
  • Suc işle polisi pesıne tak o korkuyla ole bir kacıyonki off.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• . Isınma

Koşmadan önce ısınmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz ama ilk önerimiz bunun tam tersi olacak! Isınma süreci uzun ve karışık olmak zorunda değil. Hızlı bir yürüyüşle ısınabilir ve vücudunuzu koşmaya hazırlayabilirsiniz.

2. Soğuma

Bunda da size ısınma ile ilgili söylediğimizi söyleyeceğiz. Koştuktan sonra vücudunuzu soğutmanız da son derece önemli ama bunun için karışık şeyler yapmanız gerekmez. Koşunuz bittikten sonra 5 dakika kadar yürümeniz, vücudunuzu soğutmanız için yeterli olacaktır.

3. Değiştirin

Bu kulağa garip gelebilir ama motivasyonunuzu yüksek tutmak için koştuğunuz yolu arada bir değiştirmek iyi bir yöntemdir.

4. Eşyaları alın

Koşarken ya da koştuktan sonra vücudunuzda ağrı hissediyorsanız, koşu sırasında kullandığınız eşyalarını değiştirmeniz gerekiyor demektir. Özellikle de ayakkabılarınızı! Ayakkabıların koşuda ne kadar önemli olduğunu mutlaka siz de biliyorsunuzdur.

5. Benzini depolayın

Koşan herkes beslenmenin de önemini bilir. Vücudunuzdan, ihtiyacı olan taze sebze ve meyveleri, yağsız proteinleri esirgemeyin, doğru ve düzenli beslenin.

6. Erkenden ve her gün yapın

Sabah uyanır uyanmaz yapmak istediğiniz şeyin koşmak olmadığını biliyoruz ama egzersizinizi yapmayı ertelemek, sonunda o günü egzersiz yapmadan geçirmenize neden olabilir. Bu nedenle size tavsiyemiz sabah ilk iş olarak koşmanız ve bunu her günlük bir alışkanlık haline getirmenizdir.

7. Vücudunuzu susuz bırakmayın

Vücudunuzu nemli tutmak için havalı spor içeceklerine ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız olan (maraton koşmadığınız sürece) su içmektir. Koşmadan önce midenizi su ile doldurmayın ki vücudunuza kramp girmesin ya da mideniz bulanmasın. Bunun yerine koşarken küçük yudumlarda su tüketin ya da koşunun sonunda suyunuzu için.,

8. Motivasyonunuzu kaybetmeyin

İyi bir koşucu olmak en hızlısı olmak demek değildir. İyi bir koşucu olmak düzenli ve canınızın istemediği zamanlarda bile koşmak demektir. Motivasyonunuzu kaybetmeyin ve düzenli egzersizinizi atlamayın.

9. Önce güvenlik

Koşmak, stresinizi attığınız ve zihninizi boşalttığınız size özel bir süreçtir ama güvenliğiniz de son derece önemlidir. Bu nedenle ne zaman koşuya giderseniz mutlaka birileri nerede koştuğunuzu ve ne zaman eve döneceğinizi bilsin ve cep telefonunuz daima yanınızda olsun

0|0
    0|0
  • Hic antrenman yapmadıysan ve yaşın doğru ise müsabakalar için geç amatör olarak hafif antrenmanlara önce ciğerlerini açarak başla. Doğru nefes almayı öğrenmek gerek önce

0|0
    0|0
  • Düzenli antrenman yap.

0|0
    0|0
Yükleniyor...