Evlilikten korkuyorum :( Benim gibi olanlar var mı neler yaşadınız?

Nişanlımla kısa bir süre flört ettikten sonra severek nişanlandık... yaşdan dolayıda fazla uzatmak istemedik ailelercede böyle düşünüldü ve bir aya kadar evleniyorum.. çalışan biriyim evlendiğim zaman işime daha uzak bir yerde onun ailesinin alt katında oturacağız.. korkum uyum sorunu ailesini seviyorum iyi ve sıcak insanlar... ama genede arkadaş çevrem yakın oturmam konusunda olumlu bakmıyorlar.. anlaşamiyacağımızı düşünüyor herkes :(... ya anlaşamazsam ya uyum sağlayamazsam yolun uzaklığı sorun yaşatır mı ilerde bana etkilenirmiyim diye korkular yaşamaya başladım :(... nişanlıma ilerde daha yakın bir yerde oturalım dedim çok sıcak bakmıyor buna... ruhumu baskı altında hissediyorum... acaba psikolağa mı danışsam ? :(

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• şimdiden bismillah.. öyle karamsar olma yaa.. ailesinide seviyormuşsun..buda önemli çünki..sonra arkadaş çevresinden uzaklaşıpta ne olacak? ev falanca mahalleden.. diğer mahallede olcak... konuşmak istedikten sonra tlf.. var onlarlada iletişim sağlarsın.. ama şunu unutma.. davranışların bekarılığın davranışı gibi olamaz olmamalıda... mutluluğun gönlünce olsun korkma.. :)

0|0
    0|0
    • Çook teşekkür ederim :)... evlilik tarihi yaklaştıkça endişem artıyor geçecek umarım... sonuçta çocuk değiliz ikimizde ailelerde bunun farkında olsun yeter..

• aynen katılıyorum... mutlu ol... mutlu kal... darısı diğer mutsuzlara . :))

Erkekler Ne Diyor 9

• Baskı altında hissettiğin ve zoraki yapıyormuş hissine kapıldığın hiçbir şeyi yapma. Sonra bunun acısı senden ve çevrendeki diğer insanlardan çıkar.

O evde yaşamak zorunda değilsin. İş yerinden uzakta kalmak zorunda değilsin. Hele ki evlenmek zorunda hiiiç değilsin. Gerçekten bu senin için "güzel" ve "gerekli" bir şeyse istediğini yap elbette. Ama bence evlilik kurumu dünyanın en saçma kurumu.

0|0
    0|0
  • benim çok yakın bi arkadaşımın evliliği bu yüzden 8 ay içerisinde bitti. tabii ki kendisi ailesiyle altlı üstlü oturdukları için bittiğini kesinlikle reddediyo. büyük ihtimalle bi kaç ay içinde sıkıntılar yaşamaya başlayacaksınız. sonra ayrılırken de eşin, senin çok uyumsuz bi kadın olduğunu, annesinin ise melek olduğunu söyleyecek. :) benim arkadaşım da aynen bu durum olmuştu

0|0
    0|0
    • :( ...iyi moral oldu sağolun :)

• En azından aynı evde oturmuyorsunuz. Sadece altlı-üstlü oturuyorsunuz ve bence yersiz sıkıntı yapıyorsun. Evlilikte hayır vardır eğer doğru kişiyse. İşin uzak olsa en fazla biraz daha erken kalkarsın ve bir vasıtayla gidersin. Çözümü basit sıkıntıların var. Kafaya takmamalısın.

0|0
    0|0
  • bende korkuyorum ama evliliikten degil manyak dengesiz bir kiza denk gelirsem cinnet olur

0|0
    0|0
  • sabah ola hayrola

0|0
    0|0
  • Ne dicemi şaşırdım...

0|0
    0|0
  • ailesi çok karışan tipte insanlarsa sıkıntı olur biraz..

0|0
    0|0
  • evlilikten korkmuyorum tam bana göre ama kadınlardan korkuyorum...

0|0
    0|0
  • Ben de çok korkuyorum ya :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• şimdiden bu kadar şey düşünüp neden en mutlu günlerini işkenceye ceviriyosunki. ilerde bi sorun olursa bu mutlaka halledilir bir şekilde. önemlli olan ikinizsiniz unutma.

0|0
    0|0
    • Haklısınız teşekkür ederim ama nişanlımın da bu mantığının değişmesini istemiyorum...

• bu ikinizin elinde ve ikinizin hayatı unutmaa.. :)) mutluluklar diliyorum :)

• Arkadaşım evlendi.Eşinin olduğu şehre yerleşti.İlk yıl dönümlerinin olduğu günde de boşanma kararı aldılar.Adamın ailesi de aynı apartmandaydı.Bir sürü sorun.Boşanma şahitlerinden birisi de benim.

0|0
    0|0
  • evlilikten korkmuyorum ama ben kendi aileme hem onun ailesine yakın olmak istemem. Evliliğe giren 3. kişiler sorun yaratabilir.

0|0
    0|0
    • Benim de tek korkum bu inanın... keşke baştan kabullenmeseydim yakın oturmayı

• Ama kendi eviyse yapacak bişe yokki adam bırakıp baska evle mi uğraşsın:S

Yükleniyor...