Kültürlü insanın tanımını yapar mısınız?

Herkesin aklında farklı şeyler olabilir bunları yazar mısınız ?

0|0
413

En İyi Erkek Görüşü

• Örf adetlerine sahip çıkan,Atasına ailesine saygılı olup geçmişini yaşatan,bunun yanında modern sosyal etkinlikleri de ihmal etmeyip kendini geliştiren insan ''Kültürlü'' insandır.

1|3
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• Farklı konularda bilgi birikimine sahip,kendini geliştirmiş insandır.Kültürlü insan değerlerini bilen ve sahip çıkandır.

0|0
    0|0
  • nerden geldiğini bilen ve asla bunu inkar etmeyen insan benim gözümde kültürlü insandır...

0|1
    0|0
  • dilim dinim adetlerim örf ve geleneklerim benim kültürümdür o yüzden ne kültürsüzsün lafına kızarım herkesin bir kültürü var çünkü

0|0
    0|0
  • Kültürli olmak ailedeki bağ,eğitim,araştırmak, okumak.Çevreden bilgi edinmek,gündemi takip etmek

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kültür çok geniş bir kavramdır ve hemen hemen her şeyin bir kültürü olduğu söylenir. Bir insanın bu kadar çeşitli şeyi bilmesi mümkün değildir. Bir konuda, mesela genel kültürde çok bilgisi olan bir insanın başka bir konuda bilgisi olmayabilir ve bu nedenle o insan için kültürsüz diyemeyiz. Genel kültürü iyi diyebiliriz. Bu bağlamdan yola çıkarsak okuyan, öğrenmeye çalışan, araştıran ve bunların sonucunda birçok konuda her şeyi olmasa da temel olacak özellikleri iyi bilen ve bu özelliklerden yola çıkarak kendini geliştiren, yeni düşünceleri irdeleyebilen ve bilgi birikimini doğru bir amaca dürüst bir şekilde kanalize edebilen insan bence kültürlü olarak kabul edilmelidir. Zaten belli bir zeka seviyesinde bunları yapan insan da hemen heme gündemi oluşturan ve günlük hayatta karşılaştığı her durumda ve girdiği her ortamda fark yaratabilir.

0|0
    0|0
  • Bekar, 29 yaşında

145 Soru

13354 Cevap

8 Hikaye / Yazı

kısaca...sadasdsadsad

sor hadi sor... kim 1 milyon istere ismimi yazdır 5 milyon kazandırırım o derece :...adsadsad

1|0
    0|2
    • hahaahahaahaah narsist kültürlü

• burada saat kafama göre şuan, kafam çok güzel, güle güle kullanıyorum...adsadasda

• ahahahahaahah saat kafayı çeyrek geçiyo :(temem

• tiyatroya gidelim diyen birisi benim gözümde kültürlüdür!

0|1
    0|0
  • önce bilgi ve öğrenmenin sınırı olmadığını bilen, bildikleriyle birilerinin üstüne çıktığına kanaat getiren değil, başkalarının da bilmesini sağlayan ve bunu menfaat gütmeden yapabilen.

ayrım yapmaksızın araştırabilen, ön yargılı olmayan, taraf tutsa bile tarafsız olabilen, şeffaf olabilen.

tüm bunları saygı temeline oturtabilen.

0|0
    0|0
  • Sorgulayan insan.

0|0
    0|0
  • Faşist olmayan

Herkesin kendisi gibi düşünmesi gerekmediğini bilen

İnançlara saygılı bir insan kültürlüdür.

Çok okuyup kendini bir şey sanan da

Kibirli bir cahildir

0|0
    0|0
  • kitap okuyanlar gezmekten zevk alanlar farklı ülkeler görmek isteyenler marjinal olanlar kültürlüdür :D

0|0
    0|0
  • Kültürsüz insan yoktur. Bütün insanlar kültürlüdür.

0|0
    0|0
  • hoşgörülü insan kültürlü insandır.

0|0
    0|0
  • Hayatı boşa yaşamamış, aldığı eğitimi de günlük hayata yansıtan kişiler.

0|0
    0|0
  • Çok kültürlüyüz, her tarafımızdan kültür akıyor

0|0
    0|1
  • Benim o.

0|0
    0|2
Yükleniyor...