Çocuksuz evliliğin ömrü olur mu?

Evlisiniz ve sizden ya da eşinizden dolayı çocuğunuzun olmadığını düşünün. Sizce bu aşkınızı bitirir mi? Yoksa birbirinize daha mı çok bağlanırsınız?

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Aşk zaten bir yerden sonra ölür bundan emin ol inanmazsan çevrendeki evli çiftlere sor 10 çiftten bir ikisi belki hayır hala devam ediyor diyebilir ki onlarda hala o aşamaya gelmemişlerdir bence. Aşk çok güzel bir duygu evet her zaman yaşamak isteriz o güzel duyguyu ama aşk dediğimiz şey karşındaki kişinin belli özelliklerine duyduğun hayranlıkla paralel bir ömrü var sen onda sevdiğin hayran olduğun özelliği ya zamanla değişir azalır veya sen artık alışıp sıkılma evresine girersin. Bundan sonra aşk yerini sevgi ve sadakate bırakır artık ki olması gerekende budur bence. Aksi takdirde o ilişkilerin sonu ayrılmakla bitiyor. Çocuk konusuna gelince çocuklar gerek zorunlu gerek sevgiyi daha artırıcı yönleriyle o iki insanı bir birine bağlayanbir ara köprü gibidir. Biraz kaba bir tanım olacak ama kimileri için bir kelepçe gibidir. Ama bana kalırsa her evliliğin olmazsa olmazıdır çocuklar. Onlara baktığımızda yaptığımız herşey çektiğimiz tüm sıkıntıların bir amacı olarak görürüz.

2|0
    0|0
    • Soruyu tam iyi anlamamıştım özür dilerim ama tamamlayıcı cevabım olarak şunu söyleyebilirim. Evlilik çocuk olsun yada olmasın o iki kişi birbirlerine sevgi ve sadakat ile bağlandıklarında kolay kolay yıkılmaz. Ki çevremde buna çok iyi bir örnek yaşadım ve hayran kaldım onlara defalarca tüp bebek denemesi sonucu çocukları olmamasına rağmen birbirlerine olan sevgileri azalmadı ve ilişkileri çok güzel bir şekilde de devam ediyor.

Erkekler Ne Diyor 11

• Birbirinize daha çok bağlanırsınız. Çünkü çocuk, insanı yorar. Uykusuzluk ve stres demektir. Neredeyse bütün ilginin çocuğa yönlenmesi demektir. Halbuki çocuksuz evliliklerde, birbirinize ilginiz yoğunlaşır.

1|0
    0|0
    • o tutkulu aşk devam ediyorsa ilgi yoğunlaşır sanırım

• Evlilik, ilk 2 sene tutkuludur. Ondan sonra alışkanlığa dönüşür. Eşlerden birinin ne kadar çılgın olduğuna bakar tutkunun devamı.

• bitirenler yokmu..? var malesef.. ama ben böyle bişeyle karşılaşsam kesinlikle evliliği sonlandırmazdım.. zira artık gününüzde bu gibi sorunlara çare var... bi şekilde..tedavi edilebiliyor..peki sen bitirirmiydin. ? :)

0|0
    0|0
    • hayır ben sevdiğim adamla ömür geçirmek için evlenirim sonuçta,ha çocuk olsa daha güzel olabilir belki ama çocuksuz da olur. Çünkü O var yanında :)

• aynı fikirdeyiz.. öyle olmall . :))

• Bağlanır mıyım bilemem ama aşkı neden bitirsin canım. Demek ki çocuğun olmaması daha hayırlıymış der geçerim. Hem peygamberimiz buyuruyor : " Ahir zaman da sizin en hayırlınız çocuğu olmayanınızdır ."

1|0
    0|0
  • Bence bitirmemeli.Sonuçta bu bir sağlık sorunu elbet bir çözümü vardır.Hos çözümü olmasada sorun değil sonuçta sevdiğin insan ile evlisin ve aynı yastığa yatıp aynı güneş ile uyanıyorsun bence bu hepsine değer.

1|0
    0|0
  • Çocuk olmuyor diye evlilik bitmez. Allah nasip etmemişse yapacak birşey yok.

1|0
    0|0
  • Çok zor zamanlar geçirdiklerini biliyorum. Allah çocuksuzlukla terbiye etmesin bizleri.

1|0
    0|0
  • Çocuklu yada çocuksuz

Aşk önemli

1|0
    0|0
  • Ben çocuk için mi evleniyorum.Yoo? Bu nedenle de sorun etmem.

1|0
    0|0
  • orada mantık üstü bir durum oluşuyor. kadınlar belli bir süre sonra çocuk doğmadığı zaman erkeğini yetersiz görerek soğuyor (bilinçli bir şekilde değil) . o yüzden maksimum 5 yıl cocuksuz bir evlilik sürebilir (istisnalar hariç)

0|0
    0|0
  • çocuksuz ev bilmem eye benzer bu iş yürümez

0|0
    0|0
  • aranızda sevgi varsa. çocuk olsada olmasada o evlilik devam eder. aranızda sevgi yoksa o evlilik biter. çocuk yoksa daha kolay biter.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• evet çocuk olmuyor diye karşı taraf istemeyebiliyor var yani böyle şeyler.

0|0
    0|0
  • %80 çocuk için evlenirim, olmayacağı gibi bi ihtimali düşünmek bile istemiyorum.

0|0
    0|0
  • bazı boşanmak istiyen çiftler çocuk sayesinde doğuyolar.

0|0
    0|0
  • 10 sene sonra cocugu olanlari taniyorum ... sevgi saygi varsa cocuksuz da devam edilir, sonucta sadece cocuk yapmak icin evlenmiyolar, ben bitirmem de onu bilemem hic olmazsa tup bebek yaptirirz :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...