Spora yeni başlayanlarin yaşadığı bu kas ağrıları ne kadar sürer?

Iki hafta oldu ama heryerim ağrıyor yine de daha ne kadar sürercek, normal mi bu kadar?

0|0
27|78

En İyi Erkek Görüşü

• Ben 6 senedir yapıyorum benimde her yerim ağrıyo ne tesadüf:)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 77

• hala spor yapıyosan (ağrı başladığında bırakmıyosan) ne kadar sürer bilmiyorum ama bırakınca 1-7 gün arası sürüyo. Spordan ya da antrenmandan sonra bir poşete buz koy buzu da bütün kaslarında dolaştır (sürtüp geçme 1-2 dk beklet )
    ağrın olmasa bile bunu yap iyi geliyo.
    Spora da ısınmadan çıkma

0|0
    0|0
  • Üzerindeki hamlığı atana kadar.

0|0
    0|0
  • Oh oh ağrısın tabi yaa, bırak ne dert ediyorsun. Sen baya hamlastigin icin ağrıyor merak etme kas kütlenin adonislerin çalışıp büyüme yapmasından dolayı ağrı duyuyorsun bu da güzel iyi bir şey, ağrı olmasa yaptığın spor hic bir ise yaramıyor anlamına gelir... Devam devam, enerjik sinerjik :))

0|0
    0|0
  • Eğer çok ağır yaptıysan ilk antrenmanı 1-2 hafta kadar sürebilir. Bu süreçte bol bol su içmeyi ve ufak ufak koşular yapmayı ihmal etme. Koşarak kan dolaşımını hızlandırmış olursun yenilenme sürecini hızlandırır. ya da aspirin kullanabilirsin hafifletir ağrılarını

0|0
    0|0
  • Normal vucud alıştıktan sonra ağrımaz bide ara verip tekrar başlarsan hafif ağrıma olur ilk başladığın ağrı gibi olmaz

0|0
    0|0
  • Antrenman sonrası kas yıkımı deriz biz ona. 1 haftaya bölünmüş olarak çalıştığımız için her hafta biz bu ağrıları çekiyoruz. Bu kas yıkımını önlemek için her antrenman sonrası yarım saat içinde yarım litre yarım yağlı süt ve 2 adet muz yemek ağrılarınızın azalmasına yardım edecektir.

0|0
    0|0
    • Protein alma konusuna pek önem vermedim 2 gündür gitmiyorum bugün de daha iyi sayılırim ama gitsem mi bilemedim

• Hm anladım bir çok kişi yeterli protein almadığın için dedi o yüzden
      Teşekkür ederim yorumun için

• Elbette o yüzden kaynaklanır ama hiç kimse sadece normal besin ile gerekli proteini sağlayamaz vücuduna. İlla ki takviye almak gerekir. Sizin gönlünüz varsa bilgili ve para yiyici olmayan 1 hoca tavsiyesi ve yönlendirmesi ile alabilirsiniz. Rica ederim.

• Dostum internette bir suru kaynak var mesela vücut gelistirme tv, kenzo karagöz, natural vucut gelistirme vb daha cok var onlarda sorularina cevap bulabilirsin hem daha saglikli olur. Bana sorarsan 2 saat cok fazla en fazla 1.20 dk falan olmali o da isinmayla beraber. ısın setleri saglam gir set aralari 30-60 sn arasi olmali. Agrilarsa ilk haftalar cok fazla olur elbise bile giyinemezsin ama sonralar sadece hafif agrilar hissedersin sonra onlara alisirsin ;)

0|0
    0|0
  • Sedanter insanlar için uygulanacak adaptasyon proğramı önemlidir bunda. Üyeyi spordan da soğutabilirler, spora aşık da edebilirler. Bu tamamen sizin Personal Trainer' ınıza bağlı.
    Sorunuzun cevabına gelecek olursak, ağrılarınız normal. Antremanlarınıza düzenli devam ettikçe vücut adapte olucak ve sizi bukadar rahatsız etmeyecek, tam aksi ağrılar oldukça mutlu olacaksınız )

0|0
    0|0
  • herzaman olur öyle. Hem dinlenmeyle gecmezler. Yine sporunu yap. daha cabuk gecio calıştikca. Ağrilarin gecmesini beklersen ohoo..

0|0
    0|0
  • 2 hafta anormal bir süreç şimdiye geçmiş olması lazımdı.
    Benimki en fazla 1 hafta sürmüştü çünkü.
    Dinlenmelisin bol bol ve kakaolu süt içmeni öneririm kaslardaki yıpranmaları tedavi edecektir.

0|0
    0|0
    • Çok mu yapıyorum acaba 2 saat felan abartı ni biraz

• Bir insanin spor salonunda yaptigi antrnman en fazla 1.20 dk olmalidir sen ya cok dinleniyorsun ya da cok calisiyorsun fazla calismakta gelisyirmez hatta sakatliga bile yol acar isinmani yap saglam gir set aralari 45 sn gir tmmdir :)

• Yaklaşık 1-2 hafta sürebilir düzenli şekilde yapmaya devam ettiğinde ağrı olmayacaktır vücut hamlığı atıyor çünkü.

0|0
    0|0
  • 4-5 güne tekrar bomba gibi olursun, o ağrılar kasların çalıştığını gösterir spora devam ettikçe seveceksin o ağrıları :)

0|0
    0|0
  • Senin bünyene baglı ne kadar sürecegi ara verme sakın!!! Sadece başladıgında ısınma hareketlerini daha düzenli yap

0|0
    0|0
  • bir boşnak atasözü der ki " en büyük acılar 3 gün sürer".
    ama zaten acıyorsa gelişiyor demektir, acımasından hoşlan bence spora devam edersen daha çabuk geçer ;)

0|0
    0|0
  • her gun bıraz daha arttırarak devam et moruk

0|0
    1|0
  • Kişiden kişiye değişir ama bir ay sürer en az

0|0
    0|0
  • Kasların çalıştığı için ve ilk zamanlarda olduğu için genelde ağrır. Zamanla alışacaksın. Bir de kaslarındaki lifli yapıları onarmak adına bol bol proteinli ürünler tüket.

0|0
    0|0
  • 3-5 gün arası ilk başta.. ama hamlık oldu diye ara verme acının üstüne git daha çabuk alışırsın ve geçer

0|0
    0|0
  • 1 hafta sonra duzelirsin

0|0
    0|0
  • ağrısının geçmesini bekleme 45 gün sürebilir sen aynı hareketleri bir daha yap spora gidip yavaş yavaş o zaman kasliflerinin açılıp ağrının geçtiğini hissedeceksin.

0|0
    0|0
  • Benim 1 ay sürdü kişiden kişiye değişiyor sanırım.

0|0
    0|1
  • https://www.youtube.com/watch?v=wQYHcTsaeo4 Bunu İzle Yardımı Olur...

0|0
    0|0
  • Bu vücut direnci ile alakalı birşey. Kaslarında laktik asit birikmiş. Eger iki hafta oldugu halde geçmediyse spora devam et hafif tempoda (pasif dinlenmeden daha yararlı olur) spor sonraları masaj yap agrıyan yerlerine geçer.

0|0
    0|0
  • 2 hafta surmemesi lazım en fazla 1 hafta sürer. Fazla zorlama.

0|0
    0|0
  • İlk Başta Fazla Yüklenmeseydin Keşke , Spor a Devam Ettikçe Geçecektir. Spordan Sonra Sıcak Bir Duş Al İyi gelir.

0|0
    0|0
  • Hangi spora başladın ne tür vücut geliştirme gibi mi?

0|0
    0|0
    • fitness kardiyo ek dersler de var plates spinnig falan

• Peki teşekkür ederim

• Rica ederim.

• Valla normalde iki hafta surmesi lazim onlarin vucut alisir sonra ama sen nasil hamladiysan artik. Bir senedir ayaga mi kalkmiyosun anlamadim

0|0
    0|0
    • Her spordan sonra ağrıyor yine :/
      Hep agricak mi yahu

• işte ablacım ağrımaması lazım artık. 2 hafta yeterli bir süre çünkü kasların açılması için düzenli bir spor yapılıyorsa. neyse ama yani bir zararını göremezsin. poponun üstüne oturdunmu kalkamazsın belki yorgunluktan bir süre daha ama katlan azcık

• kas geliştirmek istiyorsan asla kutulamazsın bu acıdan :) ama formda kalmak istiyorsan 2-3 haftaya alışırsın ya da günde 1 muz yersen ağrıyı azaltır

0|0
    0|0
  • iki hafta boyunca umarım çok zorlamamışsındır yavaş yavaş bir anda zorlama ve de vücudunu dinlendirmeyi unutma.

0|0
    0|0
  • İlk pilates yaptığım zamanı hatırlıyorum. Ertesi gün yataktan kalkıp adım atamamıştım, bütün günüm yatakta geçmişti. Senin ağrıların 3-4 gün içinde geçer. Kasların bu duruma alışana kadar arada bir ağrı çekebilirsin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    47

Kızlar Ne Diyor 27

• Ne güzel soru sormussun ya bende yeni baslamistim... Bacaklarimin agrisindan 4 gündür topal Esek gibi yürüyorum.. :D:DD

0|0
    0|0
  • Soruyu soralı 2 gün olmuş, 5 gün daha dayan :)
    Hoş yeni baslamissa belki 2 hafta da sürebilir sporun agirligina göre.

0|0
    0|0
    • He bir de dehidrasyona dikkat et
      Spordan sonra su kaybindan oluşan vitaminleri al. Mesela bir portakal ye. Düzenli protein tüket. Suyunu iç. Spor bitince kaslara soğuk su tut birkaç dakika. Tamamsın

Haa bir de isinma ve soğuma hareketi olmsdan olmaz. Çok önemli.

• Kondüsyon sıklığın ne kadar çoksa agrilar o kadar cabuk gecer. Demekki baya hamlamissin veya eksik isinma yapmissin. Isinma hareketlerini dogru ve eksiksiz yaptigindan emin olmanda fayda var. Kas gevsetici kullanabilirsin. Muhtemelen gulerken bile karin ustu bezlerin agriyor :)

0|0
    0|0
  • spordan önce ısınma hareketlerini yapmak zorundasın direk hop die başlama yapmaya ve direk sert ve hızlı bir şekilde başlama fazla zormaladan arttıra arttıra devam et bugün 3 se yarın 5 mantığıyla yani duş almayı aksatma spordan sonra ve yediklerine dikkat et spor arkası hemen yüksek oranda tuz alma örneğin

0|0
    0|0
  • Normal sporu kac saat yaptigina dikkat et ve kendini tumden yormadan yapmamalisin ve hic birakma 3 haftada agrilarin yavas yavas gider vr vucudun alisir

0|0
    0|0
  • Bol bol protein ye, su ic ve sporun ardindan esneme hareketlerini yapmayi asla unutma. Bunlari yapmiyorsan cok daha uzun sürebilir.

0|0
    0|0
  • Normalde ilk haftadan sonra geçer. Yeni başladıysan 1 gün yap 2 gün mola ver ve çok yüklenme. Spordan sonra ılık duş alki kaslar gevşesin

0|0
    0|0
  • Kendini zorluyorsundur hareketleri kasmadan yap zorlamadan bir haftaya gecmesi lazimdi

0|0
    1|0
  • Boksa başladığımda benim sadece 4 gün sürmüştü :)

0|0
    0|0
  • Çok uzun sürmüş tuhaf çok yüklendin sanırım

0|0
    0|0
  • o kadar sürmemeli :/ en az 1 hafta ağrımalı. eğitmenin senin vücut tipine göre iyi bir program hazırlamamış galiba

0|0
    0|0
  • Benim 1 hafta sürmüştü

0|0
    0|0
  • 3 gün 1 hafta.
    uzunda sürer. kişiden kişiye değişir.

0|0
    0|0
  • Birer gün arayla yap.
    Benimki 2 hafta da tamamen geçmişti.

0|0
    0|0
  • 1-2 gün

0|0
    0|0
  • Benim 1 haftayı geçmiyor sende neden öyle olmuş yaa hamlamışsın demek ki

0|0
    0|0
  • Benim yaklaşık 3 hafta sürdü ama vazgeçmedim halada devam ediyor yapmadığın zaman Ağrı hissediyosun artık psikolojik olarak. Muscoril kullan protein tüket muzda gayet iyi geliyor ve vazgecme

0|0
    0|0
  • Senin neden o kadar uzun sürmüş ya benim 3 günde geçmişti.

0|0
    0|0
  • Birden çok yüklenmişsindir. Biraz azaltarak devam et zaten bedenin bir süre sonra alışacaktır

0|0
    0|0
  • 1 hafta sürmüştü benim
    aslında alışman lazımdı

0|0
    0|0
  • o kadar surmemeli ve germe hareketleri falan yapabilirsin rahatlatir biraz daha

0|0
    0|0
  • en az 2 gün :(

0|0
    0|0
  • normal değil benm üç gün sürmüştü çok mu yükleniyorsun acaba?

0|0
    0|0
  • 1 hafta sürer

0|0
    0|0
  • 1 haftaya geçer dert etme

0|0
    0|0
  • Canim esneme haraketleri yaptinmi?

0|0
    0|0
  • 2 haftaya gayet zinde başlarsın.