Body bulding fıtık. ?

Arka kol ve sirt calismalarinda belin duzmu olmasi gerekiyor yani sonucta bele bir yuk biniyor fitik riski var mı. ?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Evet omurgave bel olarak düz olmalısın kesinlikle diğer türlü çok tehlikeli kambur durmamaya da dikkat et

0|1
    0|0
    • Yani dik durursam bir sakatlik olmaz diyosun

• Evet düz olursan çalıştığın kaslara biner yük düz olmazsan başka yere kayar ben de yapıyorum dik olman şart

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 6

• Arka sol çalışmasında yaptıgın harekete göre brader fransız press i yapıyorsan düz olması gerekiyor :D Sırt için düz olması gerekiyorda kim düz yapabiliyorki ben bile son sette bozuyorum :))

0|1
    0|0
  • Deadlıft yapar iken kıtlenmıstım, 2 adet fıtık çıkmıştı.
    Tehlikesi var tabi hareketleri doğru yapmaya özen gostermelısın.

0|1
    0|0
  • evet kardesim düz durmasi gerekiyor,
    sadece bunlarda degil, genel olarak ne yaparsan yap bel düz durmasi lazim, dik durucan bro...
    hadi göreyim seni

0|1
    0|0
    • Eyvallah brother ;) yani genelde bel yamulunca sakatlik oluyor diyosun yanlismiyim?

• aynen dogrusu, bel daima düz olmasi lazim, hem gerekli kasa gerekli sekilde yüklenmek icinde gerekli bu :)

• arka kolda degilde sırt hareketlerinde özellikle (deadlift) ve bacak hareketi olan squat ve leg preste bele baskı artar agır kilolarla da girdigin için risk fazla kesinlikle beli dik tut kamburlastırma bende fıtık var ondan biliyorum :)

0|1
    0|0
  • o yüzden agırlık kemeri var belin sabit durmasını sağlıyor kullanın

0|1
    0|0
  • çok ağır çalışma sana tavsiyem. neden? çünkü belinde birşey olmasa bile sırtında boynunda olabiliyor bende sırtta 4 tane fıtık çıktı ağrıdan uyuyamıyorum :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...