Body Bulding de kaç çeşit kas çalışır? ( sırt, omuzvs... gibi) ?

kaç bölge var mesela sırt omuz bicesps gibi kaç çeşit var? başka hangi bölge için egzersizler var? egzersiz istemiyorum çeşit soruyorum sadece

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• trapez - omuz - göğüs - biceps - forearm (ön kol diye geçer) - triceps - sırt - kanat - karın (yan oblikler de dahil) - ön ve arka bacak - kalf

0|1
    0|0
    • Kalf nedir? Birde obrikler neresi tam olarak nasil calismak lazim yan mekik gibimi örneği n

• Birde bel kismi sirt calistiktan sonra agriyor yani belimi bukmuyorum kambur durmuyorum ama duz durmama ragmen hafif bir agri oluyor normalmi bu durum?

• Belin rowing yani cekme hareketlerinde devrededir bu hareketleri yaparken belini iceri cekerek yap sirt calisirken bel agrimasi brlden destek aldigin anlamina gelir ve iyi bir sey degildir

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• en cok kaslarını çalıştırdığın daldır body nerelerin çalışır o yaptığın haraketlere göre değişir o yuzden 1 haftalık programa yayarak bakar isek bütün ana kas gruplarına yöneliklir ara kas gruplarında o haraketleri yapmak için çalışır ana kas grupları sırt bacak gögüs ve koldur kol omuzdan başlar o yuzden omuzda kola dahil edilir

0|1
    0|0
  • sırt gögüs bacak omuz önkol arka kol karın

0|1
    0|0
  • Omuz
    Karın
    Sırt
    Trapez
    Adonis
    Bacak
    Biseps