Hedefin 2071 olarak gösterilmesi hakkında sualler?

Malumu alileriniz üzere, Adalet ve Kalkınma Partisi kongresinde Sayın Başbakan hedef olarak 2071'i (1071'i orjin alarak) göstermiştir.

1- (evvela) Daha düne kadar 2023 hedefken, bir anda hedefin amudi olarak 2071’e rücu etmesi Einstein izafiyet teorsinde neşv-ü nema bulan zamanın izafiyetin biz aciz kulların geride kaldığının mı bir işaretidir?

2- (saniyen)- 1040 Dandanakan'a atfen 2040 hedefi verilseydi, insanların daha azimkerane çalışmasını sağlayacak bir hedef olmaz mıydı?

3 (salisen)- müsaade ve affınıza sığınarak mütenevvi hesaplamalar yapacağım:

1071 – 1040 = 31

2023 – 1923 = 100

100 – 31 = 69 eder ki, bu denli tevafukun sebeb-i hikmeti nedir?

4 (hamisen) marksizm'in, toplumdaki üretim ve paylaşım sisteminin (altyapının) siyaset, kültür ve diğer tüm yan çıktılarını (üstyapıyı) belirleyeceğini önermesi Gramsci'ye göre eksik olsa da, (merak edenler araştırırlar)

acaba Gramsci ile Marx haklı mıydı? Böyle bir muhalefet altyapısıyla, böyle bir iktidar üst yapısı mı belirlenmekte?

0|0
5|19

En İyi Kız Görüşü

• Canim sunun surasinda 59 senecik kalmis niye sorun ediyorsun ki

0|1
    0|0
    • o halde bizim ölülerimizden mi medet beklenecek?

• Tabiikide, tayyip amca bosuna mi 'durmak yok, yola devam' diyor?

• sen Türkiyesin büyük düşün denmişti ilk önce. içim fitne fesat olduğundan büyütücü hap zannına bürünmüştüm ve fakat herkesin kendi fayda maksimizasyonu peşinde neden sonra anlamıştım.

Kızlar Ne Diyor 4

• 1.Şu marxı lenini bizim kültürümüzle saçma sapan mantığıyla artık bir tutmayın yabancılar biizm liderlerimize ATATÜRKÜMÜZE hayran siz saçma sapan adamlara hayranlık duyuyorsunuz

2.Tayyip amcanın dedikleriyle yaptıklarına bi bak derim.Bu ülkede başa kim geçerse geçsin elbet yanlışları doğruları olucaktır.Fakat bununkilerde bunun haddi hesabı yok

3.Biz gençlerin muhtaç olduğu kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur gerekirse canımız sklırsa sabrımız taşarsa yapıcağımızı yaparız

1|3
    0|1
    • Çok güzel, artıladım tüm kalbimle.

• zaten marx'ın tamamen doğru olduğunu iddia etmiyorum. ki zaten neredeyse çağdaşı Gramsci bile eleştirmiştir.

son yazdığım Atatürkçülük anlayışının içinin boşlaştırılması. İzmir İktisat Kongresi'yle devletçilik ilkesinin çeliştiğinin farkında mısınız? Atatürk'ün bazı konularda söyledikleri mutlak doğrularsa, rehber olarak niçin ilim ve fenni bırakmıştır? ama marxizm mutlak doğruları ve mutlak doğruların mutlaka olmasını savunanlar vardı. "hani nerde"niz cevabı.

• Sizin atatürkünüzün mantığının saçmasapan olmadığı ne malum.. Asıl siz insanları yönlendirmeyi bırakıp dogmatiklikten biraz kurtulun. Ayrıca Gramsci Marx'ı eleştirmemiştir, yorum getirmiştir. Aynı Lenin'in yaptığı gibi...

• bu şekilde devam ederse hedefine varır. Akp hükümdarlığının tek eksiği şuanda Asgari ücrettir ve bu büyük bir eksiktir. Yılbaşında düzene gireceği ve büyük oranda artış yapılacağı söylendi. Bu sorun giderilirse 40 sene bu partiye oy verebilirim. Öncesini ve sonrasını bilen milletiz. Çok güzel yenilikler getirdi Ülkemize

0|3
    0|3
    • 2002 de asgari ucretle 26 gram altin alinirken simdi 6 gram aliniyor. bu adam ulke icin guzel bir sey yapmadi. terore teroriste prim verirken terorle mucadele edene mhdahele etti. benim asli dusuncem ulkenin yeraktindaki komur ne zaman biterse bu adamin hukumdarligi o zaman biter.

• ben düşüncelere saygı duyarım ve bu saygıyıda beklerim

• sizin bu kullandığınız türkçe'yi anlayan var anlamayan var. bunun sorun olabileceğini düşünmüyor musunuz ?

0|1
    0|0
    • iletişim kurabildiği bazı zevatlar var, az bir gayretle başarabileceğinize inancım tam nickkızlarsoruyor arkadaş.

• ağdalı dil kullanımım ekser eşhası rahatsız ettiğinden, dil ve anlatımımda sadeleşme gayreti içindeyim. hukuk öğrenimi tahsil ettiğimden ve fakülteme yakın bir iletişim fakültesi olduğundan, muhabere kelimesi yerine zaman zaman iletişimi tercih etmem harikulade olmasa gerek

• IkinciSuppiluliuma ve chemistzy arkadaşlar: zilyetliği chemistzy'e atfedilen soul kimdir, nedir, necidir bilmem. aynı zamanda shakira hayranı olmamakla birlikte rammstein'ın america adlı eserindeki muhalif duruşu hayran olduğumu ifade ederim ve fakat suizanımın mazur görünmesi ricasıyla, eğer sharika nickimde yer shakird'e gönderme yapıyorsa, kişisel duygu ve düşüncelerimi, insanları rahatsız edecek tabir-i diğerle kamplaşmaya götürecek tarzda ifade etmekten büyük bir ihtimamla imtina ederim.

• valla ben bısey anlamadım yazdıklarından.

0|1
    0|0
    • özetle Sayın Başbakan niye 2071 dedi. 1040 dandanakan'ın 1000nci yılı olamaz mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Havlayan köpeğin azına bakan, eve giren hırsızı farketmezmiş.

Bak bu da vahiy geldi şimdi bana. Atasözleri böyle böyle çıkıyor işte. Valla da güzel atasözü oldu. Bazen bunu ben mi söyledim Allah'ım anları yaşıyorum böyle.

Neyse sen de fazla takılma köpeğin ağzına. Evdeki hırsızı nasıl hallederiz onu düşün.

0|1
    0|0
  • öncelikle bu hesaplamaların tamamiyle gerçek dışı bunlar koltuğa o yıllara kadar yapışıp kalıcağını sanıyo 2002 den bu zamana gelen türkiyeye bi bak bakalım ne olmuş nasıl olmuş terör tırrmanmış,özelleştirmeler bunların aba altından yapıldığı çok yerler var ne limanlar elimizde ne madenler üretmiyoruz sence bu 2023 e kadar böyle gidersen ne olur bu ülkenin halii... hep din istismarı her seferinde aynı yok helallik istiyorum, yok kefen sırtımızda, namazı şamda kılıcaz, yok menderes,yok özal sonra darbeler bunlara saplanıp kalmışlar artık açın gözünüzü...

0|1
    0|0
  • 2023 Büyük türkiye akp haketmeyin kullandığı bi propoganda Büyük Türkiye Projesi daha Millet meclisi açılırken 2 kurtuluş savası donemınde dahi mutarekeler imzalırken dah Türkiye Büyük Millet meclisi adına imzalanmış 2023 Büyük türkiye projesi o zamanın bir projesidir Akp nin geliştirdiği değil üstüne çökmek istediği proje fikksyli olmak ve iyi irdemekte yarar var. daha o zamanlar Büyük Türkiye lafzı geçmekteydi bugun kalkıp bazı kişiler bunu kullanmaya çalışıp rant sağlarlarsa gerçeği yüzlerine çarpar doğruları öğretiriz

0|1
    0|0
  • evvelen, 2023 bazı projeler yetişemeyecek olmalı ki 2071e kadar zaman istiyor:) İşin şakası bir yana Sayın Başbakanımızın danışmanları çok iyi olmalı ki medeniyet tarihine 1000 yıllık bir projeksiyon ile bakıyor. Ama Türkiyede bu mesajı anlayacak kaç zihin vadır?

saniyyen, 2040 sayısal olarak 2071 kadar popüler ve bildik değil. Öte andan tesadüflerde bir hikmet aramamak lazım.

hamisen, marks tabiki analoji yaptığı için yanılmıştır her şey ekonomi politikle açıklanamaz; marksın altyapı ve üst yapı analizleri ile muhalefet ve iktidar arasında bir bağ yoktur.

Kanaatimce 2071'de ortada Türkiye olmayacak. UST (Unated State of Türkey) diye zengin, etkin, protstan müslüman ve kimliksiz liberal bir devlette yaşacağız. Mubarek olsun.

1|1
    0|0
    • Yanlış, Marx'ın sınıf çatışması tezi yanlışlanmamıştır. Sosyalizmin karşı devrim tarafından devlet kapitalizmine dönüştürülmesiyle geciktirilmiştir.

• Abilerinden duyduğu 70'li tarihi kendine yontmuş garibim. Bir bilse alakası yok onunla.. Neyse bakalım ben görmem büyük ihtimal kaos günlerini.

0|1
    0|0
  • Dostum.O verilen tarihler kendiliğinden verilmiyor.Birinci tarih Türkiye'nin eğer beli kırılmazsa gelişmesini tamamlayacağı ve orta sikletteki güçten orta büyük güç sikletine kayacağı birinci tarih.İkincisi ise gelişmeler doğrultusunda yine fazla aksilik çıkmazsa büyük güç konumuna yükseleceği ikinci tarih.Önümüzdeki 10 yıllık dönemden sonra Türkiye enaz çatışma riskleriyle devam edebilirse zaten hemen ardından 2023 başlıyor.Ondan sonra da değişen teknolojiler doğrultusunda herşeyin sıfırdan/temelden kurulması var.Ama Türkiye'nin en büyük eksiği nüfus.Nüfusu bu kadar gücü toplamaya yetebilecek mi bakalım?

0|1
    0|1
  • insanların hayalleri olabilir başbakan'ın da hayalini aktarması kadar doğal ne var hayal edebilirsen başarabilirsin!hem dandanakanla malazgirt'i aynı kefeye koyan sen hangi teoriyle açıklayacaksın bunu cok merak ediyorum dandanakan farklı anlamlar içerir malazgirt farklı at gözlüğü takarak ve süslü kelimler kurarak olmaz bu iş birader

0|1
    0|0
  • ölmüş olacak birinin gösterdiği hedef, nostradamus'un tutturduğu olayları hiç görememesi gibi bir şey olur sanırım. keza onlar da tutturma değil, yapılacakların, neden olunacakların listelenmesiydi. bağımsız olduğunu sanan üikenin piyon başbakanını, kim bilir hangi halüsinojenik madde ile konuşturuyorlar. absürt.

0|1
    0|0
    • tanzim ettiğiniz yorumunuzda "Erdoğanizm gibi bir ideoloji kurma hülyalarının olduğu" sonucuna ulaştım.

• bizler gibi manevi temeller üzerine kurulmuş toplumları, yine manevi temeller üzerine üretilmiş, yapay idollerle uyutuyorlar. biz idollere karşı anlamsız bir fanatizm geliştirirken, bir yandan da soyulmaya devam ediyoruz. gelen mahmut olur, ahmet olur farketmez. demokrasi olan bir ülkede, tek bir adamdan bahsetmek zaten tek başına saçmalık.

• ne dediğini sen kendin anlayabildin mi çok merak ediyorum:) ama tayyip amca bu. onun işlerine akıl sır ermez

0|1
    0|0
  • hesabı çok sevdim la beşi yolladım sana

sen şükret uhud, bedir savaşlarının binbeş yüzüncü yılını hedef göstermedi

0|1
    1|0
  • Atatürk'ü kitaplardan silen kokuşmuş zihniyetlerin icraatları beni ilgilendirmiyor

0|1
    0|0
  • kardeş bunu bide türkçeye çevirirmisn ?

0|1
    0|0
  • hedef 2688 aq

0|1
    0|0
  • 2071 ha?

5 dakka sonrasında nolcagımızın garantisi yokken

0|1
    0|0
  • dayı sen naptın ya 2071 de bu nesılden kım kalıcak :D

0|1
    0|0
  • 100. yılımız akp nin yılı iyiki varsın sayın: başbakan ..

0|1
    0|1
  • Malum, son gelen zamdan sonra benzinde dünya birincisi olduk. Böyle giderse, 2071'de ulaşımı at ve eşeklerle sağlarız.

0|1
    0|0
  • Marx'ın alt yapısı tüm toplumsal gelenek ve görenekleri de kapsar. Muhalefet altyapısı diye de birşey yoktur, Proleterin devrimi vardır.

0|0
    0|0
  • 2 Sene daha tutunabilirlerse ne mutlu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...