Peki siz, Atatürk'ün gözlerine bakabiliyor musunuz?

Peki siz, Atatürk'ün gözlerine bakabiliyor musunuz?

link

Biliyor musunuz, bu yıl lise 1. sınıfta okuma yazma bilmeyen bir öğrenci var.

Çarpım tablosunu bilmiyorlar; 10 ve katlarıyla çarpma ya da bölme işlemi yaparken bile hesap makinesi kullanıyorlar.

1000 öğrenciden kütüphaneye üye olanların sayısı 7...

Öğrenci tanıma formlarındaki 'Çaldığınız müzik aletleri' bölümüne 'radyo, teyp, walkmen' yazan çok sayıda öğrenci var.

Bir öğrenci okula satır getirmekten uzaklaştırma cezası aldı.

Okulda çıkan kavgada bir öğrencinin boynu döner bıçağıyla kesildi; 28 dikiş atıldı.

Derste sıkıntı yarattığı için öğretmeni tarafından cezalandırılan öğrencinin aşiret olan ailesi okulu bastı.

Kışın akşam 5'ten sonra kimse sokakta yalnız yürümüyor.

Biliyor musunuz,öğrencilerimizin %86'sı sigara, %42'si hap kullanıyor.

Okulun etrafında hap satanları, okulda hap kullananları polis biliyor.

Öğrencilerimizin %23'ü ensest ilişki mağduru...

Çoğunun ailesinde kan davası, intihar, boşanma, dayak, kaçma, kaçırma, hapis gibi hikayeler var.

Bir kız öğrencimizin babası,çocuğundan dayak yediği için okula sığındı.

Sorun çıkardığı için müdürün tartakladığı bir öğrenci, mahalleden topladığı tanıdıklarıyla müdürün odasını basıp tehdit savurdu.

Koridorda birbirlerine çarptıkları için kavgaya tutuşan 2 kız öğrencinin aileleri okulun önünde yumruk yumruğa dövüştü.

Bazı kız öğrenciler 100 kontör karşılığında minibüs şoförlerine, halı saha sahiplerine kendilerini kullandırtıyorlar.

Geçen yıl bir anne, kızının saçının boyalı diye okula çağırıldığında,kızını okula koca bulmak için gönderdiğini, bu nedenle de süslenmesi gerektiğini söyledi.

Biliyor musunuz;Velilerimizin bir kısmı yoksulluktan 3-4 aile bir odası bir salonu olan bir evi paylaşıyorlar.

Her ay öğretmenler aramızda para toplayıp bir öğrenciye bot, palto veya okul araç gereçleri alıyoruz.

Maddi durumu iyi olan sayılı velilerden biri notlarının hemen hemen hepsi zayıf olan çocuğunun sınıf geçmesi şartıyla, akan damımızı onardı.

Kapanış töreninde bayılan bir öğrencinin 2 gündür hiçbir şey yemediğini öğrendik.

Öğrencilerimizin %60'ı sağlıksız beslenmeden dolayı hasta, ancak %90'ında son model, kameralı cep telefonu var.

Biliyor musunuz; Veliler toplantılara 'ocakta yemeklerini bırakarak', ayakkabılarının topuğuna basarak, mantolarını omuzlarına atarak geliyorlar.

Çoğu öğretmene nasıl hitap edileceğini bilmiyor 'Güzelim, hanım kızım, sen, hocaaaa, ablası'...

Sakallı,şalvarlı,cüppeli bir veli yalnızca erkek öğretmenlerle görüşüyor.

Biliyor musunuz;Her gün büyük bir çaresizlik ve endişeyle 'Acaba bugün ne olacak?' diye başlıyorum işime...

Ders anlatırken Atatürk'ün gözleriyle karşılaşmamaya çalışıyorum.10 Kasım'larda,29 Ekim'lerde şiir okunurken,marşımızıdinlerken ağladığımda herkes günün anlamına ağladığımı sanıyor;oysa çaresizliğe ağlıyorum.

''Muhtaç olduğun kudretin dolaştığı asil kan''ı uyuşturucuyla zehirleyen öğrencilerimi kurtaramıyorum.

Daha fazla yazamıyorum; yazdıkça yüreğim ağırlaşıyor.''

Güncellemeler:
ben de şu an ağlıyorum malesef..çaresizliğimize ağlıyorum

çocuklarım için seve seve veririm diyorsan BİNBİR GECEYİ... Çocuklarım küçük yaşta versin diyorsan KÜÇÜK KADINLARI... çocuklarımın hepsi 1 kişiye versin diyorsan YAPRAK DÖKÜMÜNÜ... çocuklarım kankalarına versin diyorsan KAVAK YELLERİNİ... bütün sülale birbirine versin istiyorsan AŞK-I MEMNU'yu izle,izlettir...
Ze_Oroco nun dediği gibi umutlu olmalıyız umutlarımızı kaybetmemeliyiz

burdaki arkadaşlar bile bazı şeylerin farkında varsa yeter...siz de arkadaşlarınıza izletin

ve benim haftada 1 kere mutlaka dinlediğim videoyu hazır konu açulmışken size göstermek istiyorum..

link

videoda 3.50 de konuşmaya başlayan adama dikkat kesilmenizi istiyorum...
...

0|0
24|20

En İyi Kız Görüşü

• Aralık 2010 raporuna göre ülkemde halen 4 milyona yakın kadın okuma-yazma bilmiyor.

Okuma yazma bilmeyen bu 4 milyon kadın ülkemin gelecekte ki Başbakanlarını, Cumhurbaşkanlarını, Doktorlarını, öğretmenlerini doğurup kişiliklerini şekillendiriyor.

Bir çocuğun kişiliğinin şekillenmesi yedi yaşına kadar oluyor. Çocuk ailesinde gördüğü, duyduğu şeylerin doğru ya da yanlış kavramını bilmediği için, seçerek değil olduğu gibi kopyalıyor…

Çocuk erkekse;

Babası annesine şiddet uyguluyorsa, küçükken kız kardeşine, büyüdüğünde eşine uyguluyor.

Çocuk kızsa;

Annesinin babasından dayak yediğini görerek büyüdüğü için; Şiddete maruz kalmayı normal sayıyor.

“ Kocamdır, döverde severde!” diyor.

Kalabalık büyük şehirlerde yaşayan kadın içinde durum bundan farklı değil… Okumuş, hatta ekonomik özgürlüğü elinde olan birçok kadında eşi tarafından şiddete maruz kalıyor ve utandığı için bunu kimselerle paylaşmıyor…

Eşlerine şiddet uygulayan erkeklerin büyük çoğunluğu çocukken annelerinden şiddet görmüşler…

Bir kadın düşünün;

Hamile olmaya karar verdiği andan itibaren eşiyle birlikte özel bir hazırlık yapıyor… Bebeğin ruhsal ve fiziksel açıdan sağlıklı büyümesi için eğitmenler eşliğinde ortam hazırlıyorlar.

Bebeği büyütmenin sadece karnını doyurmak, altını değiştirmek değil, doğru bilgilendirmek ve ruhunu beslemek olduğunun da bilincinde…

Çocuğu yaramazlık yaptığında attığı her tokat’ın, gelecekte ki bir aydınlık günü kararttığının farkında…

Böyle bir annenin yetiştirdiği çocuk özgür bir ülkenin tohumu, sevgiyle dolu bir dünya insanı demek…

Sadece bir çocuk değil, gelecek yetiştirdiğimizi unutmayalım !

Herşey ülkemin kadınında, ülkemin Annelerinde başlıyor ve bitiyor...

3|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• şuan bi cevap yazmaya çalışıyorum ama ne yazsan diye düşünüyorummm

değişik bi duygu içerisindeyim nereye gidiyoruz biz yaaa

çok duygulandım of ya biz örnek olmamız lazım geçmiş bize çok güzel örnek oldu ama biz becereedik nasıl bi insanız böle mi olacatı

0|0
    0|0
  • Öğrencilerime dedim ki bu yeni nesil niçin böyle biz hiç böyle değildik.Öğrencim dedi ki öğretmenim atatürk ne demiş:Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.tabi ben hiçbirşey söyleyemedim burda tabiki bana değildi sözü ama haklıydı malesef,eğitim sistemi yeni sistemdeki öğretmenler,televizyon bir çok sebep var.Bence çok yük verdik gençlerin üstüne onlarda kaçış yolu aradı sınavdan,aile baskısından birçok şeyden kaçıp ...Gençler kendilerini yalnız hissetti,sigara,içki,uyuşturucu bunlar arkadaşları oldu kitap sevdirilmedi onlara anne baba sadece dershane parası verdi birde başına kalktı okula gidemeyen var sen kendinden utan herşeyin var dediler ama unuttular herşeyleri yok onların aslına bakarsanız hiçbişeyleri yok.

1|2
    0|0
  • Aslında şuan çoğu kişi olanların farkında ama bireysel tepkiler hiçbir zaman bu tür büyük planları alt edemez.ya öldürülerek ya da korkutularak,hapse atılarak gözdağı vermeye çalışılır.ne zaman ki millet olarak birleşilir sağcısıyla,solcusuyla,milliyetçisiyle,dindarıyla işte o zaman bu düzen yıkılabilir.bunu başarmaksa Kurtuluş Savaşı'nı başarmaktan zor.Çünkü şuan rahat ve mutlu herkes son model telefonlarıyla.zora düşmüş değiller.savaşmak için bir neden göremiyor kimse.zihnimiz uyuşmuş vaziyette.vatan düşman işgalinde değil.işte bu yüzden de şuan tüm şartlar aslında Kurtuluş Savaşı koşullarından daha zor...tek çözüm yolu birleşmek.insanların bilinçlendirilmesi.bu yayınların Türkiye'nin heryerinde gösterilmesi.ancak o zaman bu gidişe bir dur denebilir.

0|0
    0|0
  • Dünyada en büyük saygım öğretmenlere gider, keşke herkez öğretmenlerın görevı sadece ders vermek olmadığını anlasada öğretmenlık dünyanın en zor ve en önemlı görevı olduğunu anlasa. Durmayan döngü bu, çoçuklarını bu şekilde büyütürler, çoçuklarda kendı çoçuklarını bu şekilde büyütür, nesilden nesile gider bu sorun. Yapacak bişey varmı? Sanmiyorum, geç kaldığımızı düşünüyorum. Geçmışte kökte başlamalıydık, şimdi artık elımızde olmayan birşey oldu.

Soruna cevap vereyım, Atatürkün gözlerıne bakabiliyormıyım? Bakıyorum, fakat icim aciyor baktığımda

0|0
    0|0
  • Türkiye nin başkenti Almanya diyen ilkokul 5.sınıfa giden bir çocuk tanıyorum.Aileler suçlu bu durumdan bence.çocuklarını takip etmiyorlar onları dinlemiyorlar sorunlarını bilmiyorlar.Çocuklar sen sus küçüksün diyerek bastırılıyorlar.Küçük yaşta özgüvenlerini yitirmeye başlıyorlar.Bu eksikliği asi davranarak kapatmaya çalışıyorlar.Uyuşturucu kullanıyorlar,şiddete başvuruyorlar,okulu asıyorlar falan filan.Kendi aralarında yalan yanlış bilgiler ediniyorlar.bakarsanız şöyle bir çoğu çok zeki çocuklar akılları zehir gibi.ama başka şeylere çalışıyor yanlış yollara sapıyorlar.Suçlu ailelerdir eğitimsiz aileler herkes anne baba olamıyor.Çocuklar maddiyata aileleri tarafından boğulurken maneviyat eksik kalıyor.Kiminin ayağına giyecek çorabı yok.Bu toplumsal bir çarpıklık tek bir tarafla düzeltilemeyecek kadar büyük sorun.Bu birden aşılamaz zamanla ancak.Fakat aileler,eğitimciler ve ilgili bakanlıkların işbirliğiyle düzeltilebilir.İşe ailelerden başlanmalı diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Atatürk Milli Mücadele döneminde “Her şeyi gençliğe bırakacağız, o gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” demiş. Gençlik! Şöyle bir etrafıma bakıyorum da üniversite, lise ve ortaokul öğrencileri hayatı umursamaz tavırları sanki ceplerindeki parayı kendileri kazanıyormuş edasıyla hareket etmeleri. Amacını bilmeyen hayatını geçici heveslere bağlayan bir gençlik! Batıya özenen bir gençlik! Bir yerde okumuştum ülkemizde gençlerin 1. sırada örnek aldığı kişi Polat Alemdar evet evet yanlış duymadınız Polat Alemdar. Cinsellik yaşının düştüğünü hepimiz biliyoruz. Soruyorum sizlere ilkokula giderken cinsellik konusunda ne bilirdiniz. Bizim annelerimiz babalarımız güvercinler getirdi derlerdi. Şimdiki çocuğa söyleyin bakalım inanıyor mu? Baştan çıkarıcı klipler, uyarıcı filmler, cinsellik yüklü diziler cinselliğin keşfini artıyor ergenlik yaşını düşürüyor. Lise çağındaki kızlarımızda seksi görünme derdi. Liseli olduğunu bile ayırt etmek o kadar zor ki. Bu durumda bütün suç gençlerimizde değil mi?

Peki soruyorum sizlere;

Cinsel istismarın yaygınlaştığı bir ülkede cinsellik yaşının düşmesi normal değilmidir?

Annelerin yaşlarını küçük göstermeye çalışırken, liseli kızlarımızın yaşından büyük ve seksi görünmeye çalışması…

Daha az ders yapıyım daha çok para alıyım diyen bir eğitimci ile, daha az derse gireyim, geyiğimi yapıyım notum bol olsun diyen bir öğrenci arasında ne fark var?

Evet Atatürk gençlere çok güveniyordu ve çok şey bekliyordu. Ama Atatürk “ Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacak” da dedi. Atatürk Türk milleti ahlaklıdır, Türk Milleti zekidir” de dedi.

0|0
    0|0
  • Umudumuzu kaybetmememiz lazım bence umut bulabilmek için çaresiz zamanlarımızda Atatürkün gözüne bakmamız lazım ,bende öğretmen olcam benım de hatalarım oldu ama öğrencilerie en azından faydalı örnekler vercem burda birçok sorundan bahsetmişsin geleceğin anne babaları güzel yetişsinki çocuklarıda güzel olsun

0|0
    0|0
  • normalde bukdr uzun bir yaziyi asla okumam. ama nedense cok okuyasim geldi bu yaziyi. size tek bir tesekur etmek istiyorum haylen aramizda boyle insanalrin oldugunu bilmek beni azda olsa mutlu etti. tek siz degil herkezin bunlari gormesi gerekiiyor. gorenlerinin gozden kacirmamasi gerekiyor.

ben bir ogrenciyim ama her zaman kendimi bildim. okul benim ikinci planim once insan kendi karakterini onurunu gururnu cozmeli bence sonra okulunu haletmeli. cunku bir insan nekdr okursa okusun derler ya "okumakla adam olunmaz " diye. gercekten olunmadigna inaniyorum. ilk once insan ol sonra okul diyorum ben..

0|0
    0|0
  • izlediğim an gerçekten anlatamıyacağım bir duygunun içine girdim..görmek istemediğimiz görmezlikten geldiğimiz konular ... hepsi doğru hepsi gerçek farklı uç noktalar bu kadar uzak gibi geliyo ama aslında burnumuzun dibinde olanlar aklıma hababam sınıfındaki sahne geldi velilere karne verilir ve mahmut hoca bu karneler sadece onların değil aynı zaman da sizin notlarınızdır sadece başını okşamak para yollamak değildir ilgi... cok doğru dedikleri ve son olarak söylemek istediğim Atatürk ü sevmek onu anlamak değildir

0|0
    0|0
  • yukarıdaki örneklere de bir öğretmen olarak 2-3 örnekte ben vereyim: adını yazamayan lise 1. öğrencisinin nedene sen adını yazamıyorsun diyen bir öğretmenine kurduğu cümle şu: "boşverin hocam, 8 senedir adımı soyadımı yazamıyorum ve sorun olmadı şimdiye kadar bundan sonrada sorun olmaz. dert etmeyin hocam"

11. sınıf öğrencisi olan bir öğrenci Türkiye Cumhuriyetinin ilk cumhurbaşkanını İsmet İnönü sanıyor.

10. sınıf öğrencisi Mehmet Akif ERSOY'un kim olduğunu bilmiyor.

yine 10. sınıf öğrencisi olan başka bir öğrenci Mevlana'nın sadece bir şair olduğunu sanıyor.

daha bir çok örneğe şahit oldum 3 sene içinde...

0|0
    0|0
  • link mahmut hoca anlatmış

0|0
    0|0
  • halk cok cahil yanlış olduğunu bildiği halde birşeylere inanmak istiyorlar belkide korkuyorlar kimse baş kaldırmıyor . sonumuz hayrolsun dicemde bu kafayla biraz zor açıkcası ...

0|1
    0|0
  • valla verdiğin linki izleyince çok duygulandım.yapılacak birşeyler mutlaka olmalı diye düşünüyorum ama biz ne yaparsak yapalım şimdi ki türk gençliğinin bii yanlış anlayacağından eminim:(((

1|1
    0|1
    • az önce annem kapıyı açtı nie ağlıyorsun dedi cevap veremedim :) evet dediğin gibi bazıları şimdi bize gülüyordur belki bazıları klavye artistliği yapıyorlar diyordur ...

• anlık bi duygudur kardeş...geçti değil mi geçti ...dün sorduğum soru gibi

Unutuyor muyuz, yoksa alışıyor muyuz?

sanırım alışıyoruz :(

• evet alışıyoruz arkadaşım:)

• nasıl bir fakirlik...2 gündür birşey yememek :((

0|1
    0|0
  • çok duygulandım :( Batılılaşma uğruna düştüğümüz durum olarak nitelendiriyorum bunu ben :(

0|2
    0|0
    • geçer canım o duygu geçer

her zamanki gibi bize oynanan oyun devam eder

• beni de :(

izle izle..konuyla ilgili belge , video falan varsa sen de paylaşırsın güzelse güncelleriz :)

• tamamdır :) biraz işim var detaylı bakamıyorum ama es geçmeyeceğim bunu

• herkes insan olmanın bilincine varır ve değerini bilirse ,herkes kendi sorumluluklarını yerine getirmeyi öncelik edinirse hiç birt oplumda sorun kalmaz..atatürk değil olay..tüm dünya için bu

0|0
    0|0
  • çok duygulandım...kendimi seni,n yerine koydum bi an..belli ki aynı şeyleri yasayacagım...insan varsa umut ta var dicem de..benim artık umudum da yok be

0|0
    0|0
  • senın kadar duyarlısına daha önce hiç rastlamadım emeklerın boşa degıl ancak ınsanlar bır yandan modernleşırken dıger yandan batıyor :( nasıl olurda bır velı sadece erkek ogretmenlerle konusur :( emegıne saglık..

0|0
    0|0
  • En büyük suç ögretmenlerin tutumu.

1|0
    0|0
  • Ben kesinlikle Atatürkiye'de yaşamıyorum..

0|1
    2|1
  • yorum yapamıyorum tıkandım:(

0|0
    0|0
  • Diyecek bir şey bulamıyorum.

0|0
    1|2
  • zor bir soru

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Sen ne yaptın be doktor ! Gerçekler bu kadar da doğrudan söylenmez ki. Biraz umut ışığı bıraksaydın bari.

Altı yıl boyunca haftada altı saat liselerde derse girdim ve tüm bu dediklerine daha doğrusu çoğuna ben de şahit oldum. "İstiklal Marşımızın ilk iki kıtasını yazınız (noktalama işaretlerinden not kırılmayacaktır!)" şeklindeki soruya toplam 150 civarında öğrencimden sadece 10-15 tanesinin doğru cevap vermiş olduğunu da eklemeliyim.

"Öğrencilerin %23'ünün ensest ilişki mağduru olması" çok iddialı ve yüksek bir rakam bence. Bunun dışında tüm tespitlere katılıyorum.

0|1
    0|0
  • kardeş bu zaten osmanlıdan süre gelen bi şey tek devlet yönetimi hemde bu sadece amerikanın isteği değil tüm dünya devletleri en büyük olma çabasında dünyayı biz yönetelim çabasındalar osmanlı yı dünya da çok büyük devlet görmelerinin amacı dünyayı adaletli bi şekilde yönetmesi az çok tarih bilgin varsa osmanlı kimsenin diline dinine karışmazdı ve fetih yaptığı yerlerin kültürünü ırkını dinini değiştirmeye çalışmazdı zaten dünya da iki üç adamdan şüpheleniyorlar bunlardan biri imf başkanı şuda bi gerçek DEVLETE DÜŞMAN LAZIM VE O DÜŞMANLARI DEVLET KENDİ TAYİN EDER .eğer şu anda ırak daysalar yarın suriye deler bak suriye ye halkı devlete karşı kışkırtıyorlar ırak da öyle oldu siz özgür değilsiniz dediler saddamı astılar .kaddafi ye oynanan oyun aynısı para sahipleri kaddafi ile ilişkileri kesip kaddafiyi halkına karşı güçsüz göstermeye çalıştılar ve başardılar da bak yarın nato libnana girecek ve nato barış adı altında işleri amerika ve diğerlerine bırakacak

0|2
    0|0
  • atatürkün resmine çok rahat bakarim hiç bi sikinti olmaz.atatürk böyle bi toplumu bize armağan ettiği için ödülünü aliyodur öbür tarafta ...ne zaman ölmüş bi adamdan değilde allahtan utanirsak o zaman düzelir toplum...

1|5
    0|0
  • Kurtlar vadisiyle büyüyen gençlik sadece güç peşinde koşar.. cehaleti almak imkansız hale gelir. uyuşturucu sigara bunlar birer kaçış yoludur . o yaştaki çocugun bunları düşünmesi imkansız gelipte kmse diyemez ki ben cocugumu iyi yetiştiriyorm . çocuk yapması kolay birde onu yetiştirmek var tabii.. Allah korkusuyla ahlakla terbiyeyle. kendini unutan bir millet olmaya başladık bayramların kandillerin hiç bir anlamı kalmadı. barış dostluk kardeşlik hiç bir şey kalmadı. dostu dosta kırdırtmak ısteyen herkes bir yol seçiyr ve bunlardan rant saglayanda yok değil. biz insan olmayı unutuyoruz bakalım sonumuz ne olacak hayırlısı olsn

0|2
    0|0
  • Doctorhouse dostum gerçekten çok öenmli bir konuya ve toplum sorununa değinmişsin.Bunların birçoğuna ne yazıkki bende şahit oldum.Ne tuhaf bir durumdur.

Bunların en büyük nedenlerinden birisi ekonomik zorluklar.Bir diğeride kişisel gelişim eksikliğinden kaynaklanıyor.Yani sanıldığı gibi eğitimle falan da alakalı değil,çocuklarımızı doğumundan yetişkinlik sürecine kadar doğru düzgün yetiştirememizden kaynaklanıyor.Buna sebep olan ebeveynler dir.Fakat onlarda kişisel olarak gelişemediğinden böyle olacağını düşünemiyor.ABD de hangi eyalet hatırlamıyorum.Polis teşkilatı her eve çocuğun nasıl yetiştirilmesi gerektiğine dair bir yazı gönderirken bizde ne yazıkki böyle birşey olmuyor.

Ondan sonra çocuklarımız kötü yollara düşüp okuyamayıp bu pisliklere iyice bulaşıyor.Çünkü ekonomik gücüde kalmıyor.Erkekler işsiz yarı aç yarı tok dolaşırken,kızlarda bir erkeğin kölesi oluyor.Ve ne yazıkki medya ise özellikle herkesin izleyebileceği bir saate koyduğu bu saçma dizilerle bu kızların aklını çelmeyi başarıyor.Okullarda ben Polat Alemdar ım deyip diğer arkadaşını öldürenler mi dersin.Ben bihterim deyip kocasını aldatanlar mı dersin.5 yaşında bir kız yiğenim var.Daha bu yaşta ben bihterim dayı diyor.Artık çocuklara nasıl örnek oluyor bu diziler belli.

Dediğim gibi bunları aşmanın kişilere düşen 2 yolu var.

1- Kişisel gelişim.

2-Ekonomik durumun iyi olması(gelişmiş bir insan zor gibi görünsede bu sorunu aşması çok kolay)

Devlete düşen görevler ise halkı bu konuda bilinçlendirmeli ve o saçma dizilere biran önce son vermesi.Uzun vadede ise feodal yapıyı tamamen bitirmeli ve kişilerin can güvenliğini sağlayabilmeli

Ben Moskova da yaşadığım yıllarda saat gecenin 2 sinde 3 ünde sokakta rahat rahat gezerdim.Fakat İstanbul da gezmeyi gözüm kesmiyor açıkçası,her an bir maganda veya bir sokak çocuğu tarafından gasp edilebilir veya öldürülebilirim.

Aslında daha çok sebep yazılabilir bunlara fakat öncelikli aklıma gelen bunlar.

Teşekkürler böyle bir konuya değindiğin için.

0|0
    0|0
  • cehalet efendim.ne aile ne okul çocuğu gerektiği gibi yönlendirmiyo.üstüne medyada gördüğü örneklere özeniyolar.yarış atı yetiştirme mantığınında etkisi vardır bunda.kafalar değişmezse böyle devam eder.

0|2
    0|0
  • yazının tamamını okumadım ama kendimi atatürkün gözlerine bakamıyacak bi yükün altında hissetmiyorum. bi kaç maddeyi okudum ama atatürkle hiç bi alakasının olmadığı kanısındayım

0|2
    0|0
    • o zaman bu sana ders olsun kardeşim

yazının tamamını okumadan yorum yapma

ya da yazııyı boşver videosunu izzle

bak bakalım alakası neymiş

buyur

link

• Atatürk Okul “genç kafalara, insanlığı, saygıyı, ulusu ve ülkeyi sevmeyi, bağımsız yaşamayı öğretir demiş”.Okul öğretir evet ama öğrenmek isteyen öğrenci yok ne yazık ki.

Konu Atatürk olunca insanın konuşası geliyor.Öğrenciyi,Veliyi Öğretmeni geçtim.Atatürk’e saygının kalmadığı bir toplum olduk ne yazık ki.Bugün bu topraklar da yaşıyorsak onun sayesin de olduğunu çoktan unuttuk.insanların hem müslünam olup hem bu kadar laik olma sebebini unuttuk.Atatürkün hem savaşan hem yöneten olduğunu.Bir avuç insanla cumhuriyeti kurduğunu unuttuk.Bir öğretmenimiz vardı ilk okulda bizim kafamıza vura vura öğretmişti Atatürkün hayatını.İyiki de öğretmiş.Şimdi eşsiz bir saygı sonsuz bir sevgiyle bağlıyımdır.bazen hayal kahramanı gibi gelir.keşke derim keşke görebilseydim diye.

Biz “Atatürkün karşısın da saygı duruşunda durmak inekliktir” diyen bir devlet adamının yönetimindeyiz ne yazık ki.hani derler ya konuşsam faydası yok sussam gönül razı değil.

0|0
    0|0
  • Bende bakamiyorum cunku bu ulkeyi ne tayyip nede onunla birlikte olanlar kurdu bu ulkeyi bu hale sorumsuz yonetciler getirdi suanda baska bir ulkede calismamin sebebide onlar bizi baska ulkelere muhtac edenleri allah binbelasini versin

1|2
    0|0
  • gerçekden biraz daha devam etseydi ağlardım bizi bu hale getirenler utansın

0|1
    0|0
  • birde böyle bir şey var: link

0|0
    0|0
  • Üzülmemek elde değil; kirleniyoruz... Fakirlik, pislik, örümcek beyinlilik, cehalet... Ama arkadaşlar, memleketin her yanını duble yol yaptırdık; uydu yolladık uzaya... Ne kadar nankörüz yahu...

0|1
    0|0
  • genelleme yapmayalım diyeceğim her okul böyle değildir diyerek..ama sonra acaba öylemi..efendim hayattamı öyle..bir mendilde bana veririmisin

0|1
    0|0
    • tabi her okul böyle değildir herhalde yani umarım :)

bizim okulda da son sene iki masa birleştirir batak oynanırdı yukardan bi lamba sarksa tam kumarhane dersin..o masalardan 3-4 tane vardı..kızlar da masa kenarlarında dururdu..

bahsettiğim yer anadolu lisesi..ve lys sınavları var :) düz lisesinden farksız derdim hep..gerçi şimdi baktım da baya fark varmış gene de :)

• Doktor oldu mu ?

... Şimdi sen benim umutlarımı çalıyorsun.Umutsuz olmayacağım.Ne dünyanın en iyi insanıyım,ne dünyanın en kötü insanıyım.Ülkemi de böyle düşünüyorum.Çok iyi değiliz ama çok da kötü değiliz.Ben UMUTLUYUM doktor.Umutlarımı çalma !

0|1
    0|1
    • ben de senin gibi düşünüyorum ze :)

ben de günümü en iyi şekilde geçirmeye çalışıyorum .. kendimi geliştirmeye çalışıyorum..kötü bi alışkanlığım da yok..olduğum gibi değil , olabileceğim en iyi halle kendim olmaya çalışıyorum ve hiçbişey bu amacımdan beni vazgeçiremez fakat ağladım nedense bunu dinlediğimde...

• Bu yolda birşey yaptığınızı sanmıyorum ve bu yolda birşey yapmadan bu duruma söz söyleme hakkınız yok.

0|0
    0|0
  • Tekrar değinmeden edemeyeceğim gerçekten çok önemli bir konuya değinmişsin.Atatürk bunları görmek istermiydi.Ölümünde gençliğin arkasından ağladığı Atatürk e yakışan bir Türkiye miyiz acaba.

0|0
    0|0
  • umudumu hiç yitirmiyicem senin gibi duyarlı insanlar oldukça çok teşekkürler ellerine sağlık

0|1
    0|0
  • Bu topraklarda yaşayan 75 milyon insanın da bu hale gelmesindense ölmesini tercih ederim.

0|1
    0|0
    • yavaş yavaş yayılmıyor mu

sitedeki sorulara baksana

canım sıkılıyor napmalıyım , sebze ile ilişkiye girme , babam beni taciz ediyor , ..

daha aklıma gelmeyen bi sürü soru...

• Yayılıyor, farkındayım maalesef.

• sakal,cübbe peygamber efendimizin sünnetidir onları eleştirdiğin için sen nasıl bakıcaksın öteki tarafta peygamberimizin yüzüne panpa

0|4
    0|0
    • artılayanlardan biri de benim panpa(!)

birincisi odaklanman gereken nokta bu değildi başkaydı ama işte algıda seçicilik

ikincisi cübbeli sakallı bi şekilde dışarı yasak biliyo musun kanunda öyle yazıyor..laik bi ülke sonuçta..gerçi yine de çıkanlar oluyor ya...

üçüncüsü bişeyleri kanıtlamama gerek yok sana bişey de açıklamama gerek yok yukardaki herkesin ne mal olduğunu biliyor üzerine örtü geçirerek bazı gerçekler örtülemez

madem Allah korkun var ondan başka kimseden korkmuyorsun hadi o za

• man gizli ibaresini de kaldır.

ne o benden korkuyor musun ?

• sen öğret bize hocam

0|2
    0|0
Yükleniyor...