Sizce yaşamanın amacı nedir?

insan dünyaya bir kere gelir,biçilen ömrü tamamlar ve kaybolur gider.Her insanın amaçları vardır kimi gerçekleştirir bu amaçları,kimi gerçekleştiremez.200 sene önce yaşamış bir insanın adı dahi torunları tarafından bilinmez.Neden yaşadı bu insanlar?Sadece yaşamak için mi?İnsanlık için büyük bir şey yapsan dahi bırakacağın bir kaç eser ya da tarih sayfalarında bir iki satırdan ibaret.Yaşamanın amacı sizce nedir?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bir amacın yok bence... Sadece iç güdüsel olarak hayatta kalma isteğinden kaynaklanan bir ayak uydurma durumu...

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bunlar karışık işler, depresyona sokar adamı. Ben bunları düşüne düşüne hayattan soğuyorum, melankoliğe bağlıyorum. Bir şekilde varoşmuşuz işte, bize verilen hayatı sürdürmek zorundayız, sürdürmek istemeyen de intihar ediyor zaten. Dünyada gecirdiğimiz zamanı amaçsız, parasız pulsuz sürünerek de geçirebiliriz, mutlu ve hayatın tadını çıkararak da. Yaşamanın amacını bulmaya çalışmaktansa, nasıl en mutlu ve huzurlu şekilde yaşayacağımızı bulmalı ve bir an önce bunun için uğraşmalıyız bana kalırsa. Ama isterdim ki, okula gitmeye, bir sürü saçma sapan ödevler projeler yapıp, sınavlara girip, uyuz hocalarla muhatap olmadan, sonra üniversiteden mezun olup tam hayata atılmaya hazırım diye düşünürken üç kuruş maaş veren bir işe girip eskisinden daha da boktan bir hayat sürmeye mahkum olmadan, her şey doğar doğmaz mükemmel olsa. Ama hayat adil değil, dünya adil değil. Benim yaşamamın amacı mutlu olmak, ama şu an açıkçası mutlu değilim ve bunca yıl beni mutsuz eden şeylere mahkum olup da en sonunda nasıl mutluluğu elde edeceğimi gerçekten bilmiyorum. Devasa bir sürünün içinde yaşıyoruz ve bu sürüyü takip etmeye mecbur bırakılıyoruz. Keşke bu sürüden çıkıp "Sizin sisteminize de, dar kafalılığınıza da tüküreyim, her şeyi boşveriyorum, ben hayatımı istediğim gibi sadece istediğim şeyleri yaparak geçirmek istiyorum. Ne zaman kaybedeceğimi bilmediğim bu hayatı başkasının kurallarına göre yaşamayacağım!" diyebilecek cesaret olsa içimde, içimizde. Ama yok be kardeşim böyle gelmiş böyle gidecek. Ne kadar biriktirmişim içimde ya!

0|0
    0|0
    • hayata bir kere geliyoruz.Bu kadar basit olmamalı.Kurallar var bunlara uymazsan yaşayamazsın,hayat bu olmamalı.Hayat hep yaraladı,belki mutlu olmaya hakkım vardır dedim olmadı.Karamsarım,hep olumsuzlukları görüyorum.Güvensizim,güvendiklerim yaraladı.Halime şükrediyorum,bu bir isyan değil ama sorgulamadan da edemiyorum.

• Eğer sen bu karamsarlığı benimsediysen, ben sana yaşama isteği veremem üzgünüm. Umarım bir gün mutlu olursun

• hayat görüşünü aktardığın için teşekkür ederim.

• ölmeyi beklemek

0|0
    0|0
  • Allah rızasını kazanmak.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Denizde yüzüyoruz ve sahile çıkmaya çalışıyoruz hepsi o. O, adını unuttuğumuz insanlar şimdi sahilde, bizler de hala yüzüp sahile çıkmak için mücadele ediyoruz. Onlar şimdi dinleniyorlar. Bizler de dinlenmek için yoruluyoruz.

0|0
    0|0
    • Çalışmak için çalışıyoruz.

• Ama sen soru başlığında yaşamanın amacını sormuşsun. Ben de bana göre olan amaçtan söz ettim. Benim kariyerle işim yok.

• ben başlığa değil,yoruma açıklama getirdim.

• Benim amacım mutlu olmak ve de yaptığım iş ile anılmak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...