Ofsayt ne demek? Lütfen kolay bir şekilde anlatınız :D

Aslında Futbolu çok seviyorum ama babamın bana ofsaytı 100 defa anlatmasına rağmen bir türlü anlamıyorummmm :(

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• Eheh, bana erkekler de gümlemiş gibi geldi :)

Çizgi olarak defansa kıyasla kaleye daha yakın adama pas atılması değil, yeni kurallara göre bu pas sonucu o oyuncu oyuna müdahale ederse (topa dokunmak, rakip ile mücadele etmek vs)

Yani yatay olarak 3 metre aralı 2 hücumcudan biri kaleye daha yakın, diğer defans ile eşit ise, top kaleye daha yakın olana da atılsa, öteki oyuncu gidip alırsa ofsayt olmuyor.

Bu yüzden dikkat edilirse son dönemlerde ofsayt bayrakları geç kalkıyor çünkü bu aksiyon gözlemleniyor önce.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• ofsayt olmaması için Rakip takımın kalecisiyle,atılan topa hamle yapan oyuncu(mesela sen) arasında top atıldığı anda her zaman bir rakip oyuncu olmalıdır. Çek uğurcum çizgiyi

____________Rakip oyuncu________

---------------------sen---------------------------

____________rakip kaleci__________

(((((((((((((((((((((Kale)))))))))))))))))))))))))))) BU OFSAYT

--------------------sen---------------

___rakip oyuncu__________

______rakip kaleci________

((((((((((((kale))))))))))))))))))))))) sana Top atıldığı anda bu pozisyon ofsayt değil, vurdu gol oldu

0|0
    0|0
  • dikdortgen olan futbol sahasının karşı takım kalesinin oradaki cizgiye kalecinin önünde senin futbolcun gecmişse yada kalecinin arkasındaki kale cizgisine yani dikdörtgenin kısa kenarına senin futbolcun kaleciyi önemsemeden rakip futbolculardan daha yakın ise ve senin başka bir futbolcun ona pas atarsa o anda ofsayt olur

0|0
    0|0
  • Topu ileriye doğru attın, senin oyuncu en arkadaki rakip oyuncunun da arkasındaysa ofsattır. (En kısa şekli bu)

0|0
    0|0
  • ben sana pas verdiğim anda,eğer sen kaleye rakip takım oyuncusundan daha yakınsan(herhangi bir uzvun 1 cm bile olsa) offside olur

1|0
    0|0
  • mesela senın takımın hucumdayken senın en ılerdekı adamın takım arkdası tam pası verecekken tam top ayagında cıkar cıkmaz pası alacak olan arkdası den gerıdekı rakıp oyuncunun kol bacak da dahıl buna onunde olursa ofsayt olur pası alan gelen pasa hükmeden takım arkdasın ıcın gecerlı pasıf durumda olan arkdasın ıcın gecerlı dgil

0|0
    0|0
  • .sen karşı takımın sahasında bekleyip beleşten gol atamaman için ofsaytı çıkarmışlar . karşı takımın oyuncularının önünde olamassın kural bu.hep arkadan çıkman gerekiyor. önde yakalanırsan hakem ofsayt verir. temeli bu aslında anlamıcak bişey yok bunda

0|0
    0|0
  • ofsayt ::D : dıyelım senın takımın hucumdayken senın en ılerdekı adamın takım arkdası tam pası verıcekken tam top ayagında cıkar cıkmaz pası alacak olan arkdası :Den gerıdekı rakıp oyuncunun kol bacak da dahıl buna onunde olursa ofsayt olur pası alan gelen pasa hukmeden takım arkdasın ıcın gecerlı pasıf durumda olan arkdasın ıcın gecerlı deıl...

0|0
    0|0
  • En basiti kendi takımından arkadaşını gördün pas attın ama eleman defans oyuncusunun arkasındaymış, senin eleman altı topu tam gidiyor Düdük Ofsayt =)

0|0
    0|0
  • Pasif ofsayt var daha :)

link

link

link

Bir tane de ben hazırlıyım flash'da. Güzel olur

0|0
    0|0
  • Ben yokum abi anlatamam :D

0|0
    0|0
  • Ofsayt : Erkeklerin tam olarak bilmediği hatunlarınsa anlamasının erkek bir maymından fil doğurtmak kadar kolay olmadığı basit bir kavramdır.

0|0
    0|0
  • A takımından bir oyuncu yine a takımından birine pas atarken eğer B takımın kalesine daha yakın olan A takım oyuncusu varsa ve pası da oraya atarsa bu ofsayt olur. Nizami gol olması için rakip takımın ilerisinde olmamalı kendi takım arkadaşın.

0|0
    0|0
    • gerçkten süper anlatmışsın hocam:)... bildiğini unutturacak cinsten...

• hacı baska nasıl anlatam yani aslında anlatmaya gerek yok. Herhangibi bir ofsayt pozisyonunu görmek yeterli değil mi :D

• inan bunu öğrenmek hayatının dönüm noktası olmayacak :D olmuyorsa zorlamayacaksın diye bir söz var buraya iyi gider

0|0
    0|0
  • en gerıdekı rakıp oyuncusunu arkdasında tam pası alıcekken gecmemıs olman lazım :D

0|0
    0|0
  • "Defansın arkasına sarkmış bekleyen birine doğrudan pas atamazsın" diye biliyorum kısaca.

0|0
    0|0
  • demekki ifade edince anlamıyorsun baban sana örnek üzerinden anlatsın tv'de

0|0
    0|0
  • çok iyi bilirim. ama anlatmak yarım saat sürer. kısaca... mmmm. bunun kısacası olmaz ki ya:(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ucuzluktaki super cantayi almak icin Mango'ya girdiniz.

Sadece bir tane kalmis, o da kasanin (kale) hemen yaninda.

Ama bu cantanin tek taliplisi siz degilsiniz!

Çantayi gözune kestiren diger bir musteri (rakip oyuncu) de sizin hemen

yaninizda bitiveriyor.

Ikiniz de durumun farkindasiniz ve hizla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz.

Tam o esnada; biraz önce bluz aldiginiz Zara'da ödemeyi yaptiktan hemen

sonra calan cebinizi cevaplamak icin cuzdaninizi cantaniza koymadan

arkadasiniza verdiginizi ve onda unuttugunuzu fark ediyorsunuz.

Bir yandan kasaya dogru kosarken diger yandan da elinizi havaya kaldirarak

arkanizda kalan arkadasinizdan cuzdani (topu) istiyorsunuz.

Öyle bir durumdasiniz ki, rakibinizin gerisinde kalirsaniz kasaya daha

uzak kalacaginiz icin avantajinizi kaybedeceksiniz ama eger arkaya

gecmezsiniz arkadasinizdan uzak kaliyorsunuz ve arkadasiniz da o

kalabalikta size cuzdaninizi firlatamiyor, hersey bir an meselesi.

Bu durumda yapmaniz gereken rakibinizin arkasina gecip cuzdani (topu)

almaniz ve cuzdani ele gecirdikten sonra rakibinizi gecmeye calismaniz.

Iste ofsayt bu.

Top sana atildigi anda kaleye rakibinden daha yakin olamazsin.

Şimdi anladın mı? :D

2|1
    0|0
  • Anlatmaya çalışanlara Allah kolaylık versin :))

0|0
    0|0
  • Gol düşmanı..

Rakip sahada kaleci ile rakip oyuncu arasında mutlaka karşı takımdan (kalecinin takımından) birinin olması en kötü şartla aynı hizada olmaları gerekir.. Yani top ayaktan çıktığı zaman forvet oyuncu, savunma oyuncusundan kaleye daha yakınsa ofsayt olmuş olur ..

0|1
    1|1
    • bu cevap daha iyi olmuş:)

• sadece nasıl anlatacağımı bilemedim :)

sevgilimle maç izlerken;

''Aha kolu önde yaa, yok yok değilmiş.. ''

''Olm bu ofsayt yaa.. yok adam daha ilerideymiş''

''Gooolllllll, aşkım golll yaa golll... (sesssizlik) Hay ben sizin şsfljouepdfjleızldejhl'' lerden anladım ben ofsaytıı :)

• arkdaşlaım genelde wiki der bana :)

• Rakip sahada top ayaktan cikmadan (kendi takim arkadasinin pasiyla yani) rakip takimin oyuncularindan daha yakinsan rakip kaleciye o zaman ofsayt oluyor, ama top ayaktan ciktiktan sonra kaleciye rakip oyuncudan daha yakinsan o zmaan ofsayt olmaz

0|0
    0|0
  • ben futboldan nefret ederim :D erkeklerden baska kimse ilgilenmesin lütfen

0|0
    0|0
  • bilmiyorum siz açıklayın.

0|0
    0|0
  • niye herkes bunu soruyor?

0|0
    0|0
Yükleniyor...