T.C. numarasını ezbere bilmeyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Altı üstü 11 tane rakam yani.Çok mu zor ezberlemek?En basit işinizde bile cüzdanınıza davranmak saçma değil mi?

0|0
17|25

En İyi Erkek Görüşü

• gereksiz birşey olsa dk ezberlerler insan kendi kimliğini temsil eden bir no yu nasıl ezberleme gereği duymuyor şaşırıyorum

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 24

• Ben biliyorum ezberlemesi çok kolay :)

1|0
    0|0
  • Benim sık sık işim oluyor ve kimliğe bakmadan bir çırpıda söylüyorum ama kişinin TC kimlik numarasına işi düşmüyorsa, ayda yılda bir lazım oluyorsa ezberlemesi gereksiz bence.

0|0
    0|0
  • Ezberi kötüdür ya da çok tembeldir veya benimsememiştir numarasını. Benim ezberimdedir hep :D

1|0
    0|0
  • biz iban ı ezbere biliyoruz tc neki... :D

1|0
    0|0
  • 99 yılında öss sınavına girdim.o numaramı bile ezbere biliyorum.tc kimlik numarasıda basit.sgk numaramıda biliyorum.hatta abimin açıköğretim lisesi numarasınıda biliyorum.bilmeyenleri kınamam öğrenmek isteyen öğrenir herhangi bir hafıza sorunu yoksa basit birşey

0|0
    0|0
  • hayatımız birşeyleri ezberlemeyle geçiyor ssk numarası tc kimlik nosu cep telefonu numarası iban numarası e devlet şifresi ösym şifresi mail şifresi banka şifresi hangisini ezberimizde tutacaz.

0|0
    0|0
  • Üniversite sınacına hazırladığım yıllarda sınav kağıdına tc'yi yazmaktan ezberlemiştim ama ezberlenmesi gereken bir şey de değil. Zaten sürekli kimliğini taşıyorsun.

0|0
    0|0
  • Her insanın olayları değerlendirme şekli farklı olduğundan bu tarz şeyleri görüyoruz. Senin gibi düşünmediklerinden ezberlemiyorlar.

0|0
    0|0
  • tabiki bilmek gerekir...ama bilmeyenleride yadırgamak anlamsız...

0|0
    0|0
  • hacı yadırgamak daha saçma gibi.

0|0
    0|0
  • sınava girerken hep 11 haneyi tek tek karaladiğim için beynime kazındı adeta.

bilmeyenler hakkında sadece umursamaz olduklarini düşünürüm.yada hafızalari çok zayıf

0|0
    0|0
  • ben ezbere biliyorumda işyeri telefon numarasını ezberlemeye çalışırken ev telefonunu unutan biri olarak ne kadar zorlandığımı tahmin edersiniz :)

0|0
    0|0
  • herkesin aklında kalmaya bilir okadar rakam varkı akılda tutulması gereken tc.başta olmak üzere sicil nosun .kapı .sokak.sgk sicil.banka hesap.belediye de verilen numaralar

0|0
    0|0
  • Ezberlemek istememiştir, önemsememiştir. Sen neden taktın ki buna?

0|0
    0|0
  • demek ki çevremdeki insanlar bu yüzden tuhaf bakıyorlarmış bana:)

0|1
    0|0
  • Bilmek gerekli.

0|0
    0|0
  • İster ezberlerler ister ezberlemezler.Bunun için kimse hakkında laf etmeğe hakkımız yok.

0|0
    0|0
  • salağın önde gidenleri olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|1
  • hiçbişi düşünmüyorum herkesin beyin yapısı farklı

0|0
    0|0
  • bu konu seni neden gerdi illa gerzek mi dielim adamlara onu mu istion : )

0|0
    0|0
  • eşşeğin gücüne gitmesin:D

0|0
    0|0
  • bende bilmiyodum yeni ezberledim

0|0
    0|0
  • Nedir seni bu kadar rahatsız eden ?

0|0
    0|0
  • Pek lazım olmadığı için ezbere bilmiyorum haliyle. Cevap veriyorum, hayır saçma değil.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ben misal Tc kimlik nr ezbere bilmiyorum.Benim bazen veya hayatimin bir çok döneminde nr hafızada tutmakta zorluk çektiğimi anladım.Ben evimin kapı kodunu bile unutuyorum ve kapı kodu 4 rakkam :).Bende böyle bir sorun var.Okul dönemlerimde ortaya çıkmıştı.Ben herşeyimi veya kodlarımı daima telefonda veya küçük defterde tutuyorum.Birisi beni bunun için yargılarsa çok önemli değil çünki isteyerek yaptığım bir şey değil.Rakkamlara gelince hafızam çok kuvvetli degil

0|0
    0|0
  • Kimene? Çantadan cüzdanı çıkartıp bakan benim, ona buna mı söylüyorum "Çıkartıp bakar mısın?" diye, neyine taktınız anlamadım.

1|2
    1|1
  • haklısın!

0|1
    0|1
  • ilkogretimde benim uyduruk bir tc kimligim vardi.. 9999999 diye gidiyordu :D turk vatandasi degldm ezbere biliyordum tabi ben haric tum sinif ezbere biliyordu 99999 :D zor degil

0|0
    0|0
  • Annemdir mesela.Pek kullanmamıştır bilmez.Ama bize zorla ezberlettiler o ayrı kaç kez sınavlardaki cevap anahtarlarına tc kodladım kimblir.

0|0
    0|0
  • bencede bilinmeli ama bilmiyorsada kişinin kendi sorunudur ben bayaaa oldu ezberleyeli iyi oluyor

0|0
    0|0
  • bilmek gerekli elbetteki ama ezberi iyi değilse de yapcak bişey yok :)

0|0
    0|0
  • beni ne ilgilendirir ki ister ezberler ister ezberlemez

0|0
    0|0
  • Benim ezberimde :)

0|0
    0|0
  • benim gibi unutkan biride ezberlediyse herkes ezberler.

0|0
    0|0
  • tc kimlik no heryerde gerekli olan bişey ve bu numarayı ezbere bilmeyenlere bakıyorumda çevremde gerçekten çok vurdum duymaz insanlar olduklarını görüyorum her zaman

0|0
    0|0
  • Benim ezberimde. 11 rakam deyip geçme, sayı ezberlemek beyni yavaşlatıyormuş.

İnsanları umursamıyorum, ister ezberler ister ezberlemez.

0|0
    0|0
  • milletten banane ister ezberler ister ömrü boyunca ezberlemez.. beni bağlamaz :D

0|0
    0|0
  • demek ki ezberleri iyi değil :D

0|1
    0|0
  • ezberımde, ama yıne de bazı kurumlarda kımlıgı ıstıyorlar.

0|0
    0|0
  • Ben sürekli kullandığım için ezberimde. Çok sık kullanmayanlar ezberlemeye gerek duymuyor sadece.

0|0
    0|0
  • Tc bilmeyen kişiler ile mojito içmeyen insanlar tanıdım. O günleri hatırlamak bile istemiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...