2 aydır spora gidiyorum tartım sonuçlarına göre daha da kötüye gitmişim sebebi nedir?

2 aydır spora gidiyorum ilk tartıma göre biraz daha kilo vermişim(kilo almaya çalışan biriyim), kaslarım azalmış yağım artmış. tartımdamı problem var ağırlıkları hep arttırıyoken kaş nasıl azalıyo :)

adam hergün 5 yumurta ye diyo yemem!

0|0
45

En İyi Erkek Görüşü

• Pardon ben kilo aldın zannetmiştim.Dostyum protein takviyesi yapmak zorundasın kasların erimemesi için.Sana olayı şöyle anlatayım:Her 10 kalori proteini yakmak için 30 kalorilik çalışma yapman gerekir.Oysa ki her 10 kalorilik CH'ı yakman için 10 cal yakman yeterli olur.Eğer protein takviyesi yapmazsan ya da direkt antrenmandan sonra protein alırsan almış olduğun proteinden eritmez karbonhidrat ve kaslardan eritir.Vücut gerekli enerjiyi oradakileri dönüştürerek çeker.En kolay onlar dönüşür.Peki ne yapman lazım.Antrenmandan sonra iki tane muz veya tatlı birşey alacan.En başta o şeker üstünden çekecek vücut.Sonra protein tozu ya da 5 tane yumurta y da balık,kırmızı et,baklagiller vs ile protein takviyesi yapacaksın.Böylece kaslarını geri kazanırsın ;)

0|0
    0|0
    • :D işte aradığım cevap. saolasın. demek ben ağırlıkları kas gücüyle değil iman gücüyle kaldırıyomusum hehe:D

• :D Bence en güzel cevap seninkisiymiş ;D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• hergün 5 yumurta ye diyorsa sen o hocayı gözden geçir. kas azalıp yağ artması da iyi bişey değil ki

0|0
    0|0
    • kas azalmamıstır ya bence tartıda bi problem var eski ağırlıkları kaldırınca ucuruyorum. ama kas azaldı diyo. tartıyı bozmustu. 5 yumurta diyo ama yalnızca 1 tanesinin sarısını ye diyo. sanıyoki bizim çifliğimiz kümesimiz var:D et olsaydı sabaha kadar yerdim ette pahalı oda.

• e aldıgın kaloriyi de arttırmalısın ama böyle yemem dersen tabi kilo verirsin

0|0
    0|0
  • aylardır spor

0|0
    0|0
  • 2 ay spor...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Klasik bir hataya kurban gitmişsin yolun neresinden dönülse kardır. Vücut dağılımın sadece sporla ilgili değildir, beslenme de en az spor kadar önemli. Bu konuya fazla takıntı yapmış biri olarak, beslenme düzenimi regüle edince (peynir, fast food out) yağ oranı ciddi düştü. 5 kg yağa karşılık 500 gr gibi kas kaybettim. Bu gazla son dönem programında (daha ağır antrenman) beslenme konusunda daha da kastım ve sonuçta 1kg yağ verdik ama bir o kadar da kas gitmiş :/

Çünkü yağ yapar diye karbonhidrattan uzak durdum, (yağı da çok azalttım). Haliyle vücut enerji almadığı için depodan yemiş. Oysaki normal bir insanın neredeyse 2 katı protein alıyordum.

Şu anda tekrar düzenli karbonhidrata döndüm. Çünkü yeni program çok çok daha ağır.

Bu öyle bir süreçki karbonhidrat var,(kompleks), karbonhidrat var (basit). Protein var (hayvansal, protein var (bitkisel) Proteine abanayım dersin halbuki tek öğünde en fazla 50 gr'ı işe yarar gerisi faydasızdır. Bu süreçte bunları öğreniyorsun.

Özetle tartıda problem yok, deli gibi spor yapıp %2 yağ artırdığımı bilirim. Özetle kardio+düzgün beslenme şart.

0|0
    0|0
    • bende yağ yoktu normal insana göre çok azmış (o fiş yanımda olsa hepsini yazardımda yok malesef) . kilo almak isteyen kuru biriyim. 71.5 kiloyken 70 olmuşum yağım artmış kaslarım azalmış dediğin gibi iyi beslenemedim bence. son 1 ay çok koştum ağır tempoda çok terliyodum ordan bişeler olmuş olabilir. bide ben şikayetçi değilim aslında 300 gramın 700 gramın hesabını yapmam. çünkü kendimi çok daha sağlıklı hissediyorum 2 ay öncesine göre.

ciddi yorumlarınız için hepinize teşekkürler

• Olay terlemek değil.Koşunca vücut yağ yakmaya başlar ve koşu tempona göre koşudan sonra da metabolizman hızlandığı için hala yağ yakarsın. Yeterli enerji almazsan kaslar gider. Koşuya rağmen yağ artmışsa sorun muhtemelen beslenmedir.

• kaslar azalmaz hiçbir zaman. tartıda veya sende problem vardır.d

0|0
    0|0
    • Nasıl azalmaz? Kasları yorar ve yeterli enerji almazsan erir gider.

• Belki de benim tartı bozuktu :)

• Senin hormonlarda sıkıntı olabilir bi doktora git. ciddiyim ilerde sıkıntısını yaşarsın.

• Kas kitlesi yağdan daha yoğundur ve ağırdır.Kasa çevirmiş olabilirsin belki.Beslenmene dikkat ediyor musun?

0|0
    0|0
  • o tarti seni yağini nasil hesapliyor anlamiyorum boy kemik yoğunluğu vs vs mi giriyorsun.

kilo alirsin merak etme uzun vadeli düşün.yemek ye

0|0
    0|0
    • valla değişik bi tartı çıplak ayağının bastığı ve ellerini tuttuğun yer metal. ordan senin kemik ağırlığını yağ ağırlığını kas ağırlığını ölçüyo hatta sağ kol kas ağırlı sol kol kas ağırlığı gibi detaylarda var. ilginç bi alet. kardiyo yaparken kendimi denemek amacıyla 3 haftadır baya kosuyorum 10 15 dk arası belki ondan zayıflamısımdır.

Yükleniyor...