Spor salonunda midem bulanıyor?

spora yeni başladım daha doğrusu bundan 8 ay önce 3 aylık yapıp bırakmıştım şimdi kalıcı olarak yapmaya karaverdim spor salonunda 1. günümde sonlara doğru mide bulantısı olmaya başladı özellikle mekik çekerken içim kötü olmuştu mekiktede zorlandım zaten son seti bıraktım bu mide bulantısı normalmidir sonradan geçer mi

Güncellemeler:
kulağımda tıkanıyor

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Yeni yemek yemişsen olabilir. Özellikle zaten mekik gibi karın çalıştıran hareketlerde olur. Spor esnasında çok su içmek iyi değildir karnı şişirir hareketleri yapmakta zorlanırsın o da yapmış olabilir. Su spordan önce içilmeli.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 4

• spora yakın saatte birşey yemenden fazla su içmenden kaynaklanabilir.
    aynı zamanda, egzersizleri yaparken efor sarfettiğin sırada nefes vermen lazım.

yani şınav çekiyoruz. kendimizi yukarı iterken nefes vericez aşşa inerken nefes alıcaz. ama kendini kasarak değil normal nefes alıyor gibi olmalı. nefesini tutarak yaparsan bayılırsın.

0|0
    0|0
    • doğru spora gitmeden önce karbonhidrat olsun diye pilav yedim ve çok su içtim galiba ağzım sürekli kuruyordu ağız kuruluğunada bir çare lazım

• ağız kuruluğu için çok su içmek yerine her alet-egzersiz öncesinde bir yudum su al ağzında dolaştır yut. etkisi olur

• O kadar ter kokusu bende teneffüs etsem benimde midem bulanır :D

0|1
    0|0
  • yakın bir zamanda yediğin şeylerden olabilir.

0|0
    0|0
    • gitmeden hemen önce pilav yemiştim yemekten hemen sonra spor yapılmaz derler ve çok su içiyordum

• Suyu her ayrı vücut bölümü çalışırken birkaç yudumdan fazla içme. Miden bulanır başın döner. Yemeğide en az 1 en fazla 4 saat önce ye. yağlı şeyler yeme.

• Normal birşey zamanla alısırsın bnde ilk basladgmda olmuştu sıkıntı yok :)

0|0
    0|0
    • ne kadar zamanda geçer çok su içmekten olmuş olabilir mi

• 1 ay a kadar geçer bide suyu içme fazla sadece dudaklarını ıslat ya da ağzını calkala

Yükleniyor...