Ciğerlere iyi gelecek sporlar neler?

Ben 7-8 yıl önce aslım hastasıydım hastalıktan 2 yıl sonra atletizime gitmeye başladım ve bu konuda çok iyiydim ama önceden geçirdiğim aslım yüzünden 1 dakika koştuktan sonra tıkanıyorum ve hala öyle hangi sporlar buna birazda olsa iyi gelir?

0|1
7|27

En İyi Erkek Görüşü

• Valla dostum son 4 aydır sigaraya başladım bugün bir deneyeyim dedim üçüncü kata nefesimi tutarak hızlı bir sekilde koşarak rahatlikla cikabildim, tahmini 5 e kadar yolu da vardi. Uzun zamandir da kosmuyorum. Ama polis okulundayken neredeyse hergün 25 30 dk koşardım bazen interval koşardım ciğerler yanardi. Simdi yüzme havuzuna kayıt olucam, kosamiyorum bel fitigi var. Sana tavsiyem güzel bir spor ayakkabi al, adidas almistim ben 75 tlye gayet iyi hala kullanıyorum çok da rahat intersport dan almistim. bir bak istersen, baslarda yavas tempoda sonra artarak hizlanirsin.

0|2
    0|0
    • 4 aydan birşey olmaz bir iç bakalım 7*8 sene tamammı dostum? sonra gel buraya 3. katı burak 1. kat bile ah çıkarsın :D yerde bulduğnu alcak durma gelcen zaten ozaman ciğerler de yanacak :) spordua bırakmış olursun

• yerde bulduğunu almak derken.

Kızlar Ne Diyor 7

• Balon şişir

0|2
    0|0
  • koş ve ben dur diyene kadar asla durma :;)

0|1
    0|0
  • Yüzme harika birsey fantazi ararsan bide dalgiclik

0|2
    0|0
  • Temiz havada koşu bence

0|1
    0|0
  • yüksek rakımda spor yapmalısın

0|1
    0|0
  • Yürüyüş

0|1
    0|0
  • koşu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• bol bol yüzecen

0|1
    0|0
  • vallahi spor yapmak efor harcamak demektir
    efor harcamakta yüksek oksijen ihtiyacı doğurur
    yani ne kadar yüksek efor harcıyorsan kalp ritmin artar nefes alama periyodun azalır. astım hastaları için önerilebilecek bir spor var mı bilmiyorum ama oksijeni bol olan ortamlarda yapılmalı diye düşünüyorum
    örneğin dağlarda treaking olabilir.

0|1
    0|0
  • En iyisi koşmak ve yüzmek.

0|1
    0|0
  • yüzmeeeeeeeeee

0|1
    0|0
  • Egzersiz ysp...
    Geçmiş olsun. . . ;-)

0|1
    0|0
  • Body den futbola kadar degisik sporlarla ilgilendim ama basket bir baska calistiriyor tavsiye ederim butun kasları kondisyonu arttiriyor nefesine iyi gelebilir

0|1
    0|0
  • Bende aynı sekilde astım hastasym futbol ve atletizm yaıyodum geçti ikisini de bırakınca geri çıktı. Yani tam tersi beni iyilştrmeye yaradı..

0|1
    0|0
  • Kesinlikle sana yuzmeyi tavsiye ederim ve su alti nefes egzersizleri. mutlaka dene nefesinin iyileştiğini goreceksin.
    Lutfen sigara parfum oda spreyi gibi seylerden uzak dur.
    Camasirlarini vernel vb seylerle yikatma.

0|1
    0|0
  • Unlu dalicimiz sahika ercumeni ornek alabilirsin. Oda astim hastasi ama 200kusur metrelere dalis yapiyor bir hayli nefesini tutuyor. Yuzmeyi deneyebilirsin

0|1
    0|0
  • balon şişirmek

0|1
    0|0
  • Dostum yüzme ve fitness yaparsan iyi gelir. Sağlıklı beslenme ile birlikte güzel sonuçlar alırsın. Eğer denemek istersen crossfitte güzeldir...

0|1
    0|0
  • Aynen bende astım hastasıydım futbol oyna sürekli koş iyi gelir

0|2
    0|0
  • Yogaya başla

0|1
    0|0
  • YÜZME

0|1
    0|0
  • koşu +yüzme

0|1
    0|0
  • yüzme

1|1
    0|0
  • Yüzme ve bisiklet sürmeni tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • Yürüyüş tempolu

0|1
    0|0
  • Koşmak ve vücudu zorlayacak ama lifleri yırtmayacak şekilde şınav ve squat yapmak

0|1
    0|0
  • Ciğer dostu spor BOKS. Dene fazlasıyla memnun kalacaksın.

0|1
    0|0
  • Cugara

0|0
    0|1
  • Solunum egzersizleri var doktora git ve uygun bir program hazırlat. Hem kendini zorlamazsin hemde kontrollü olur

0|0
    0|0
  • kova vur knk

0|1
    0|0
  • Ben yüzücüyüm. kesinlikle yüzme

0|0
    0|0
  • kardiyo

0|0
    0|0
  • Sigara ic cigerlere iyi gelir ;)