İthalat ve Çin ile yapılan ticaret hakkında yardım.

Arkadaşlar merhaba,

Çin'den elektronik ithalatı yapan bir şirketin sahibiyim. Son siparişimiz Çin milli bayramı sebebiyle Çin gümrüğünde kaldı... Çin'de ekim ayının 7'sine kadar her yer tatil, kargo şirketleri de dahil...

İthalatını yaptığımız ürünün en geç çarşamba günü Türkiye'de olması gerekiyor... Bu konuda çözüm önerileriniz nelerdir?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Atıyorum ürün(minik çipler vb.) 20.000 adet ise 3 paket halinde hazırlasınlar. 20.000 değil de 3 paket minik çip yazılsın.bu şekilde gümrüğe takılmama şansı var.tecrübeyle sabittiir :)

0|1
    0|0
    • @fwbenefit yapıcı yorumların için teşekkür ederim... Asıl sorun gümrüğe takılması değil, getirecek kargo şirketinin olmaması DHL ile konuştum onlar bile ayın 7'sine kadar Çin'den uçuşlarının olmadığını söylüyor...

Bu sorunla ilgili bütün çözüm önerilerini değerlendirebileceğim Türkiye İthalatçılar Meclisi'nde değerli arkadaşlarım var onlarla da durumun kritiğini yaptık... Gidip kendim getirmekten başka çarem yok şuan için... Bu soruyu bir arkadaşın zoruyla sordum

• Yolcu olarak gidip getireceğim için gümrüğe takılma riski yok... Yolcu işlemlerinde 365 gün gümrük çalışıyor... Ancak kargo gibi ticari uçuşların kargo bölümleri Türkiye'de bile resmi tatillerde kapalı...

• ozaman dediğin gibi tek çare gidip şahsen almak.iyi yolculuklar. Belki uyguluyorsunuzdur ama yukarıda bahsettiğim yöntem de işleri çabuklaştırıyor genel olarak aklınızda bulunsun.

Kızlar Ne Diyor 2

• Tedarikçinize sorsanız bence daha iyi çözümler bulabilirsiniz.Onlar bu konuda tecrübelidirler..Ürünlerin gümrüğe takılmayacak şekilde hazırlanması gerek ilk olarak.Bunun için de iş tedarikçinize düşüyor. İkinci olarak da kargo tatil diyorsunuz dolayısıyla havayolları ile ulaşım gerçekleştirilebilir.

0|1
    0|0
  • Ah şu Çinin resmi bayramlarından çektiklerim. bayram konusunda en zengin ülke Çin sanırım. 3 yıl çinden ürün alıp sattım . çok fazla sorun yaşadım kargo konusunda. en sonunda pes ettim

0|1
    0|1
    • Sanırım beni en iyi anlayan da bu durumda sen oluyorsun... Üzüldüm pes etmene, üstelik üç yılın ardından...

• çok yoruldum.gecikmeden dolayı siparişler iptal eildi..bu yüzden çok zarar ettim. en sonunda da pes ettim..

Erkekler Ne Diyor 7

• uçak kargosuna bile versen çarşambaya türkiyede olur çekmen cumayı bulur, resmi bir yere teslim etmeyeceksen stres yapma derim,

ne getirdin bu arada

0|1
    0|0
    • Dostum ticari fatura ile geldiğinden bazı havayolları bu ürünleri taşıma yetkisine sahip değil... O yüzden resmi tatilin bitmesini beklemek veya gidip kendim almak dışında yapabileceğim pek fazla birşey yok gibi görünüyor

• Uçakla yollasınlar.Valiz gibi.Tabi ne kadar yük bilmiyorum ama ya da git ve kendin uçağınla al.Ya da uçak kirala.

0|1
    0|0
  • bayramlarını bekliceksin yada özel bir kargo şirketi bulacaksın oralarda bekliceksin bekliceksin bekliceksin :)

"AMD iŞlemci varmı "

0|0
    0|1
  • Benim jet 120 bin bakımda bitsin benzini at git gel ayıpsın.

0|0
    0|1
  • allah yardımcın olsun.ben de 3-4 ay sonra senine aynı derdi paylaşıcam ben de şimdiden 3,5 atıyorum üstadım...:(

0|0
    0|0
  • çözümü burda mı arıyon Allah akıl versin

0|0
    0|0
  • Ya ağa yeme milleti şimdi sen öyle bir şirketin sahibi olsan bırak bu siteye girmeyi ailene bile zaman ayıramazsın ki bide işinle ilgili sorunları burada paylaşıyorsun sözde.

0|0
    2|1
    • ya arkadas sorunun kaynagı benım ben zorladım arkadası ac yardım al dıye ama bazı sacma sapan fıkrı olanlar cevap verıyor fıkrın yoksaa kalabalık yapma

• bende ithalat yapan bir şirket sahibiyim ama burda yazışıyorum ne yani milyon $ lık şirketim var diye siz pis fakirlerin arasına girmemelimiyim

• baythomasanderson..çok güldüm hahahaha :))))

Yükleniyor...