Ailemden şikayetçiyim ne yapmalıyım?

Merhaba ben bu sorumsuzluklarının cezasını çekmekten bıktım. Onların bana sunduğu hiçbirşey yok. Okula gittiğim için çalışamıyorum son sınıf olduğum içinde çalışmam gerekiyor ama bu adamın ne üniversiteye nede masraflarımı karşılayacak parası yok. Cebime 5kuruş girdiği yok bıktım artık hergün ağlıyorum sıkıntıdan öyle sıkıldımki başımı alıp gitsem birinin altında çalışsam cebime para girer birde hesap sormalarını çekiyorum bu lanet evde gerçekten bıktım lisenin bitmesine az kaldı ama buhiçbir halta yaramicak morelim sıfır bisuru çocuk doğurup sorumsuzluğunu bizim çekmemizi sağlayan ailemden şikayetçiyim kafayı yicekmişim gibi hissediyorum artık

Güncellemeler:
Buraya gelip afra tafra yapmayın. Dünyaya çocuk getiriyorsun ama geleceğini düşünmüyorsun. Bu sorumsuzluk degıl de ne! Ayda 3mılyar maas alıyor 60mılyar borc yaptı ben buna sorumsuzluk demıyım nedıyım yanı sıkıldım artık kımseden para dılenmek ıstemıyorum ama ne yapcagmıda bılmıyorum buraya lutfen cıddıye alıp yardım edebılıcekler yazsın.

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• sonuna kadar haklısın, o aile yapısı asla düzelmez

laflarıda hemen hazır, kızım seni doğurdum büyüttüm besledim bu yaşa getirdim karsılıgı bumu olacaktı, neye doğurdun ulan neye? zevkine doğurdun yedirip içmek ne yahu ne yani nee.?

kedi köpekler bile yedirip içiriyor, hem doğur hem bunu şunu yaptım de o zaman doğurmasaydın alla alla, sende kafanı okuluna ver başarılı olmaya çalış, bi meslek sahibi olucna yüzlerine bakma hayatına bak.

1|0
    0|0
    • İnan bana çok doğru söyledin. Kaç saattir birde burdakilerle uğraşıyorum. İnanamıyorum verdikleri cevaplara. Bir cahilliğe göz yummak, onu doğru sanmak bu cehaletin devam edeceğinin kanıtı. Ne yazık. Benim gibi doğacak çocuklara.

• boşver herkesin hayatı bir değil

• Boş vermek. Onlarda bunu yapmışlar sanırım.

Erkekler Ne Diyor 9

• Bak güzel kardeşim halin apaçık ortada ama bu ne senin suçun ne de ailenin yani ne onlar seni seçebildi ne de sen onları.O yüzden kimse kimseyi ayıplamaya bi kere hakkı yok orada bi hemfikir kalalım lütfen.Bir diğer husus da çalışmak o kadar kolay değil yani sen daha ailene tahammül edemiyorsun bu çalışıcağın insanlar ne annen ne de baban bunların seninle hiçbir akrabalıkları yok.Artık sen düşün.Cebime 3-5 kuruş para girer bari diyorsun bu sefer de 3 kuruşa bu iş yapılmaz diyeceksin sigorta yapmıyacak sosyal haklardan yararlanamyacaksın falan filan boşuna deelenme yok kanunlar yok şunlar bu ülkede sigortasız işçi çalıştırma kanun olmuş.emin ol senin yaşadıklarını benim hayatımla kıyaslamak bile çok büyük hata olur; lütfen Yaradana Yüce Rabbimize şükredelim isyankar ve sitemkar olanlardan olmadıkça o herşeyi fazlasıyla verendir bundan emin ol kardeşim.Çünkü ben lise yıllarımda bir simit parasna muhtaçken şimdi Türkiye'nin En Genç Mali müşavir adayıyım Allah bu günleri nasip etti.Evim ve arabam da var.Allah'îma hamd olsun.Allah'ım Tüm olmayaNARA VE İSTEYEN TM KULLARINA HAKKINCA NASİP ETSİN.Senden birşey rica ediyorum Annenin ve Babanın Hayır dualarını al olur mu güzel kardeşim;onların duaları olmazsa biraz zor olur başarıyı elde etmemiz.Bi de unutmadan Ben Ülkücüyüm bende senin gibiydim birgün Ocakta Reis çağırdı beni yanına ve dedi ki

----Bak koçum Dışarda bin tane arkadaş sevgili eş dost bulursun ama bir tane daha Ne ANNE bulabilirsin NE DE BABA o yüzden kıymetleri iyi bil.Kaybedenlerden olma.Kıymet bilki Kıymetin artsın...dedi.Burdan anla güzel kardeşim.Hadi Allah'a emanet ol.

0|0
    1|2
  • Konu bile yanlış... Sen ananı-babanı git, hiç tanımadığın insanlara şikayet et, medet um. Onlarla halletmen lazım bu konuları, konuşarak... Hiç ailevi konu filan kalmadı arkadaş.

0|0
    1|1
  • Parası olmayan anne babayı napayım diyorsun yani ? Yazık sana acıyorum.

0|0
    1|0
  • ailenin geliri azsa napsinlar kafayi ye de ailen senden kurtulsun asil

0|0
    1|1
  • bu ne la nasıl insansın sen he.onların san asundugu bişey yokta ondanmı lise sona kadar geldin he bu adam dedigin baabala.l gahh get.

0|0
    0|0
    • Konuşmayı öğren cehalet yanlısı.

• Senin kapasiteni aşmış olabilir, ama bu bir soru beğenmiyorsan cevap vermezsin bu kadar basit. Kafana silah dayayan yok.

• anan senin dogurmamış sıçmış beee.

• 127 Hours filmini izlemeni tavsiye ederim en azından hayatın herşeye rağmen yaşamaya değer olduğunun farkına varırsın (:

0|0
    0|0
  • hımm sanada yazık onlarada ama çaresi var

0|0
    0|0
    • Ne gibi ben neden göremiyorumm

• Gördüm ve cevapladım

• nese burda söleyemem özelde anca msn gibi tabi istersen

• Benimde ailem çok fakirdi, hemde baya baya fakirlerdi. Yıllarca cebimde harçlıksız okula gittim ben. Kız kardeşim ve beni lisede okutacak bile paraları yoktu. Dershane nedir bilmedik.Hiç marka giymedik. Ama biz onları hiç yargılamadık! Bir gün bile olsun senin düşündüğün gibi düşünmedik. Var gücümüzle onların yüzünü güldürebilmek için çalıştık. Sonra ne oldu biliyor musun? Ben Makine Mühendisliği kazandım, kız kardeşim de Endüstri Mühendisi oldu. Şimdi ikimizde çalışıyoruz. İyi de kazanıyoruz ve ailemize yardım ediyoruz.

Senin aileni yargılamaya hakkın yok. Evet YOK! Ama belli ki senden bir bok olacağı da yok...

0|1
    1|1
    • Evet mümkünse olmasın. En azından sorumlulugunu üstlenemeyecegın bir çocuğu doğurmayacağımı çok iyi bilirim ben. Doğuruyorsun bir tane doğur bari. Hepsinin birden hayatını mahvediyorlar. Bu cahilliğe göz ymmam! Neden biliyormusun eğer bir köpeği beslemek ıcın alıyorsan onun butun ıhtıyaclarını göz önüne bulundurarak alırsın! Aksi takdirde ne olcağını benim söylememe gerek yok.

• Peki senin bu yargılamaların neyi değiştirebilir? Farz et ki onlar cahillik etti, seni özendiğin arkadaşların gibi bolluk içinde büyütemediler, dahası kardeşlerin falan oldu işler dahada karıştı falan. Sen bunu yargılasan da yargılamasanda durum değişmez. Yapman gereken kendi geleceğini garantiye almak için çabalamak. Ama dediğim gibi senden bir bok olacağı da yok.

• Bir bok olması için çabalamıyorum birşey olacağımı biliyorum ve o yolda ilerliyorum. Fakat şuan üniversitedeki abim sürünüyor adam bana kalkmış okuma ozaman diyor. Buraya bu konuyu açtım ki herkes zevkine bukdar düşkünlüğü bıraksın bir kenarada bu çocuğu doğuruyorsam nasıl eğitimini sağlarım diye ilk düşünsün. Kimseye özendiğim yok. Tam tersine arkadaşlarım özenir bana benim düşüncelerime hayallerime sahip olmak isterler. Ama böyle aileler varlığını sürdürdükçe başıboş gezen yetim çocuklarımızın olması da normal!

• inan senin yasitlarinin hepsi ailesinden sikayetci.insan arkadaslarini sece biliyor ama malesef ailemizi secme sansimiz yok...

0|0
    0|0
    • Şaka gibi ne zamandır bu sorunla bogusuyorum ve yapacak hıcbırseyım yok. Butun yaz hambal gıbı calıstım ıhtıyaclarımı aldım ve sımdı yıne yok yıne yok.

Kızlar Ne Diyor 7

• Çok çalış burs al bakma ellerine o zaman.

1|0
    0|0
  • gerçekten bunu yazdığın seni suçlayanlara acıyorum. ne durumda olduğunu çok iyi anlıyorum. ama yılmamalısın. benim de ailem aynıydı. ama ben sabrettim onlar da sabretmeye çalıştı. üstesinden geldik bir şekilde. ergenliğin de etkisiyle çok bunaldın derdin 1 ise 5 oldu senin gözüyle. :\

1|0
    0|0
  • tek yapman gerekn çalışman olcak ama ders . sınav bi kazan sonra çalışırsıb bi yerlerde. hem burs falan da çıkarsa sana süper olur işte

1|0
    0|0
  • kurtulmak için kendi ekonomik özgürlüğünü kazanacaksın. üniversite okumalısın.

1|0
    0|0
  • Deli misin sen? Bak kendinde söylüyorsun adamın parası yok diyorsun.Kurtulmak istiyorsan çalış adam gibi bi üniversiteye gir mesleğini kazan.

Soruyu sağlık kategorisinde sorman da ayrı komik.

0|0
    1|1
    • Sen dunyayı toz pembe gormeye cdevam et oyleyse. Unıversıteye gıtmek bedavadan olmuyor oyle bır cık hayal dunyadan gercege bak o zaman halımı anlarsın. Burda yargılamak en kolayı

• Sen ve senin gibi düşünceye sahip olan insanlarla tartışmam bile. Ama şunu bil ki derdim burda paradan çok onların dünyaya getirdikleri çocuklara bakamayacak olmaları. Bu cahilce alınan kararın cezası ben ve kardeslerım cekmek zorunda degıl.

• Ailenle iyice bir konuş.

0|0
    0|1
  • benim babamın maaşı şuan 1 milyar. 3 yıl önce sırf öyle bi hayatım olmasın diye kendimi bütün gücümle derse verdim ev sobalıydı odam bile yoktu kaç kez evimize icra gelmişti. bence haline şükret çevrendeki arkadaşlarına bakıp aldanıp isyan etme herkes makesef zengin olamayı. ben 1 yıl sonra üniyi bitiyorum 2500 lirayl işe başlıcam inş.. öyle hayataerken atılmak için acele etme derim yoksa asgari ücretle bi ömür çalışmak zorunda kalırsın ilerde senin çocuklarında aynı senin yaşadıklarını yaşar. tek yapman gereken şey ders çalışmamak içinn bahaneler bulmak yerini aklını sadece derslerine ver ii bi bölümü kazan git üniye. devlet 260 lira burs veriyo devlet yurtları 110 lira falan sana burstan 150 lira kalıyo 150 de ailen gnderse 300 lira seni gayet ii bişekilde idare eder

0|0
    0|0
    • ve biz o durumdayken abimde tıp kazandı geçen yıl doktor oldu. yani kim istemezki rahat bi hayatı herkes ister ama olmayıncada yapcak bişe yok ilerde sande anlarsın aileden başka kimseden fayda olmayacağını çünkü seni anlıyorum bende aynı yollardan geçtim benimde yeter artık dayanamıyorum dediğim günler oldu. ben üni yi kazandım onun mutluluğunu bile yaşatmadılar bana babam harç parasını yatırmamak için bahaneler bulup bi şekilde annemle çok feci tartıştılar annemde dayanamayıp

• Belkide öyledir. Haklısın. Ama benim babam belli bir maaş alıyor yani. Çocuğu dünyaya getirirken hiçmi düşünmedin diye soruyorum sürekli. 4tane çocuk yapmış ee sen bunları bilmen gerekirdi o zaman diyorum. Çok sıkılıyorum evet. Üniversiteyi kazanıp gitmekten başka çarem yok tabi paramı yatırır gönderirse. Orasıda meçhul anlıycaın.

• anlıyorum haklısın allahm yardımcın olsun inş

Yükleniyor...