Fobim varmış psikolojikmiş diyorlar bir de siz bakın ne yapacağım ben?

Diyelim bitmiçeğini düşündüğünüz bi ilişkide terkedildiniz. Atlatmanız çok zor oldu yıllar geçti. Şimdi yeni biriyle birliktesiniz. Ama terkedilme korkusu yakanızı bırakmıyo. Ya yine o korkunç acı dolu günleri yaşarsam diye düşünmekten uyuyamıyosunuz. İşte aynen bu durumdayım. Kimseden ayrılamayan ben şimdi hayatıma giren insanın beni terketmesinden korkuyorum. Daha önce hiç uzun düzgün bi ilişkisi olmamış kafasına ters her şeyi ayrılıkla sonuçlandıran biri. Onunla konuşuyorum ben senden ayrılamam sen bırakmadıkça bitmez diyorum. Haklı olarak garanti veremiyo. Başlamadan bilemeyiz deneyelim diyo. Sürekli soruyorum beni bi gün çok sevebilir misin ne olursa olsun ayrılmadan durabilir misin artık hep yanımda olabilir misin falan o da bayıyo. Napiyim ben

Güncellemeler:
Peki bana sunu soyleyebilir misiniz nasil birbirinden vazgecmenin zor olacagi paylasimin cok oldugu belirli bi duzene oturmus uzun bi iliski yasayabiliriz neler yapmaliyim

0|0
7|10

En İyi Kız Görüşü

• Düşün bir o da seni terk etse ne olur,hiç bir şey olmaz.Ölür müsün,nefes mi alamazsın,vücudunun dolaşımı mı durur-hepsinin cevabı hayır.Yani hayatına gayet güzel devam edebilirsin.Hayatı ıskalama,anın kıymetini bil.Asıl böyle düşünerek onunla geçireceğin güzel vakitleri zehir ediyorsun,umarım faydası dokunur.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• malesef seni istemeyen birisini sen hiç istemiyceksin. senin sorunun sadece şu : hayatına giren bir erkeği anında kalbine yazıyosun ve ilişki bittiğinde kalpten atamıyosun buda seni üzüyor sana tavsiyem hayatına giren erkeği önce beynine yaz eğer ilişkiniz 1 sene sürmüşse ondan sonra kalbine yaz. hayatımda 1 kızı unutamadım hala unutamıyorum çünkü kalbime yazmıştım hata ettim ama unutulmuyo işte ama diğer çıktığım kızların hepsi beynimdeydi 3 gün sonra unuttum onları hayat böyle eli sopalı bir öğretmen işte bu arada bi psikiyatre görünmeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Çocukken seni anne-baban bir yerlere bırakıp gitti ve terk edildiğini mi düşündün acaba? Genellikle bundan kaynaklanır terkedilme korkusu.

Korku da içindeki sevgisizlikten kaynaklanır. Önce kendini sev, kendine değer ver. Başka insanın verdiği değer ve sevgiyle kendini yüceltemezsin. Taşıma suyla değirmen dönmez yani. Kendini sevdikçe, kendine değer verdikçe karşı tarafın verdiği değer önemini yitirmeye başlayacak.

Sen şu an onun ilgi ve sevgisine bağımlı hale gelmişsin. Tıpkı uyuşturucu bağımlılığı gibi. Bu bağımlılığı yıkman lazım. Bağımlı olduğun sürece de terkedilmeye mahkumsun.

1|0
    0|1
  • insanda özgüven kalmynca tekrar o işe başlamak zor gelir bunu yenmekte zor değil ama bazende inanmak lazım..

0|0
    0|0
  • Herkes ayrılıyor üzülüyor

sonra hayata yeniden başlıyor

sadece senin başına gelen bir şey gibi düşünme.

Olumlu düşün

Sahip olduklarına şükret

olmayanlar için de bir hayır vardır de

her zaman mutlu olursun.

1|0
    0|0
  • korkarsanız kesinlikle hiçbir şekilde mutlu olamayacaksınız buna emin olun. korkuyu ve güvensizliği atın içinizden

0|0
    0|0
  • Basit bir mesele. Uzmandan yarıdm al. Yoksa basit mesele sorun yumağına dönüşür.

0|0
    0|0
  • sana sadece şunu diyem kimse vaz geçılmez değildir...

2|0
    0|0
  • bence kasma bukadar yaww giderse gitsin onunlamı doğdun onunlamı ölecen popolarını kaldırma bunların yinede anlıyorum seni umarım atlatırsın ama çok ciddi bişey değil daha kötülerini biliyorum..

0|0
    0|0
  • Psikoloğa gideceksin.

0|0
    0|0
  • uzman yardımı alman şart senin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kimse garanti veremez ki .severek evlenenler bile birbirini aldatıyor.bunu aşmanın tek yolu fazla kaptırma kendini.hergün kendine böyle birşeye olacakmış gibi hazırla..

0|0
    0|0
  • tedavi olmalısın ve hayatı bu şekilde önlem alarak yaşayamazsın bzı önlemler tabiki alınmalı ama bu konuda biraz zor güçlü kalmayı zamanla öğrenirsin

0|0
    0|0
  • madem fobin var ozaman kimseyle cikma

0|0
    1|0
  • öncelikle kendine güvenmelisin.mutluluğunun birine bağımlı olması çok kötü bir durum.bunu doktorla falan değil kendin isteyerek yapıcaksın.aileni sev onlar olduu için mutlu ol biraz seni gerçekten tek sevicek onlar.sevgili falan değil

0|0
    1|0
  • dünyada yalnız olmadığımı biliyordum..aynı şey bende de var ve sen en azından bir ilişkiye adım atmışsın ben korkudan onu bile yapamıyorum sevdiğim kişiden olumlu sözler duymama rağmen zor bir durum .s

0|0
    0|0
    • Ben de cikamiyodum dun artik dayanamadim saatlerce konustu ikna etti denemeden bilemeyiz ayrilicaz diye degil mutlu olucaz diye dusun dedi

• psikoloğa gittin mi peki ? ben gitmedim sorun nedir tam olarak bilmiyorum seninki de benimki de ciddi bir güven sorunu sanırım ve bu nasıl geçer inan bende bilmiyorum

• her iliski biter sen bimez diye kendini kandirmissin.. kendine gel hersey ask mesk degildir

0|0
    0|0
Yükleniyor...