Kısa günün değerlendirmesi

Hiç günün değerlendirmesini yapıyor musunuz ? Yoksa başınıza gelen her türlü müsibetten dolayı birilerine çamur atıp işin içinden sıyrılmaya mı çalışıyorsunuz ? En kolay çamur kime atılır peki : Yaradana değil mi ? Çünkü asla sana Türkçe anlayacağın dille cevap vermez. Başka şekilde cevap verir ama biz anlamayız. " Kahpe kader " der isyanın dibine vururuz.

Halbuki ne diyor şu beyit :

Haşa zulmetmez kuluna Hüdası

İnsanın çektiği kendi cezası

İsyan ettiğimiz Allah'ın acaba emirlerine uymaya çalışıyor muyuz ? Yoksa ben zaten özümde iyi insanım, önemli olan budur deyip de kendinizi mi avutuyorsunuz ?

Not: Sana ne, sen kimsin de beni sorguluyorsun gibi anlamsız saçma cevaplar yazanlar derhal engelleneceklerdir. Ben sadece bira objektif olup saygı çerçevesi içinde şapkamızı önümüze koyalım diyorum. Soru tamamen Müslümanları ilgilendirir. Parazite lüzum yok !

0|0
10|2

En İyi Kız Görüşü

• İsyan etmem, Allah'tan hayırlısını isterim her zaman...

"Müminin durumu hayret vericidir. Her hali kendisi için hayırlıdır. Müminden başkası için böyle bir şey yoktur. Sevindirici bir durumda olduğu zaman, şükreder. Bu, onun için hayırlı olur. Sıkıntılı bir durumda olduğu zaman, sabreder. Bu da onun için hayırlı olur" (Muhammed b. Allan, Delilu'l-Falihn, Mısır 1971, I, 146 vd.).

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• ŞÜKÜR kelimesini çok severim her zamanda kullanırım her işime başlarken HAKKIMDA HAYIRLISI diye başlarım kolay kolay LANET ve BEDDUA okumam. kendi hayatıma kendi yaşadıklarıma bakarım kendimi kendim ile kıyaslarım ben. kendimi avutmam kendime karşı fazlasıyla acımasızımdır suçlu aramam kendi eksikliğimi kendi yanlışımı ararım ama işte bir nokta var ki o noktadan sonrası yok bende o noktaya gelince de tek soru sorarım "HANİ NERDE ADALET?"

1|1
    0|1
    • O adalet dediğin kavramın cevabını Allah'a mı soruyorsun ? Hangi durumda Allah'ın adil olmadığı duruma geliyorsun örnek verebilir misin ?

• benimki isyan değil sorgulamak sormak merak etmek sadece

• Soegulaman elbette çok iyi yanlış anlama. Zaten öyle anlamadan inanan ve sorgulamayan kişleri eleştiriyorum ama Allah dediğim gibi herkesi değişik kulvarda sınıyor. Kimisi aç ama allah rızası için sabredek mi diye, kimis fazlasıyla zengin ama fakire bakıp da şükredecek mi diye sadece imtihan ediyor. Ama biz sadece dünyalık düşünüyoruz. Halbuki ne buyuruyor Allah

Enfal Suresi 67. Ayet :Siz geçici dünya malını istiyorsunuz, halbuki Allah (sizin için) ahireti istiyor.

• Hayır, yapmıyorum.

1|0
    0|1
    • En azından açık sözlüsün. İnsanın kendisini bilmesi de çok güzel.

• bu beni ilgilendirir engellemek serbest sonuçta genelleme yapılmış terliksi hayvanım parazit değil ayrıcanot: soru soruyorsan gereksiz cevaplarıda alıcaksın saygı çerçevesinde

1|1
    3|3
    • insanın kendisini bilmesi ne güzel kızzzzzz

• Hay Allah'ım ya ! İyi geceler sana...

• Geyiğinizi başka yerde yapın !

• Allah'a isyan etmekten korkarım. Çok şükür etmiyorum da zaten.

1|1
    0|1
    • evet demi :D napıyon

• Ne güzel işte. Baştan bunu söylesene . :)

• Elimden geldiğince uymaya çalışıyorum.. Günün değerlendirmesinide yapmaya çalısırım..Allah'ın her zaman yanında olduguna inanrımm..

1|1
    0|1
  • Bütün gün öksürdüm.

1|1
    1|2
  • Bilmemki isyan etmismiyim..eger ettiysemde bilerek yapmamisimdir..

0|1
    0|1
    • O anki duygusallıkla yapmışımdır diyorsun yani. Evet, belki farkında olmadan bizlerde yapıyoruzdur. Dediğin de iyi bir nokta.

• Evet yani..yapmadim diyemem..dogusunu Allah bilir cunku..ama yaptiysamda bilerek yapmamisimdir..Allah afeder insallah..

• İnşallah.

• yapıyorum..

çamur atmıyorum...

yaradana çamur atan parazitlerle ilgilenmiyorum..

1|1
    0|1
  • Özümde iyi insanım, niyetim temiz..En önemlisi de budur.

0|0
    1|0
    • Niyet önemli ama ondan sonra amel olmazsa bir işe yaramıyor Mathesis.

Erkekler Ne Diyor 2

• biz yine Ayığız Allah'a çok Şükür ;)

0|1
    0|1
    • Ne kadar ayıksın ? :)

• Yeterince iyi bir cevap değildi ama senin kalbin iyi boşver. ;)

• :) ALLAH RAZI OLSN KARDESS. BUDA YETER

• elhamdülillah.

0|1
    0|1
Yükleniyor...