Şekilciliğe bağlı ön yargınız var mı?

Şekilciliğe bağlı ön yargınız var mı? Her sakallıyı hacı , her şapkalıyı gavur mu sanarsınız mesela ? Her kapalı akp limidir gözünüzde? HEr mini etek giyen mezhebi geniş?

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Değildir.Ama düşüncelerime ters insanlara karşı önyargılıyım açıkçası.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• İlk etapta bu önyargılar herkeste oluşur. Mühim olan bu önyargıları anında imha edebilmektir...

Bu arada sen gelişsin, nerdeyse expert level olmak üzeresin ve benim haberim olmuyor:( hosgeldin <3

0|0
    0|0
    • hoşbuldum :) pek girmiyorum siteye sanada hiç denk gelmedim :) özlemişim

• Hayır, böyle birisi değilim fakat çevremde bahsettiğin gibi bunları birer simge olarak gören önyargılı çok insan var..

0|0
    0|0
  • Genellemeler istisnaları bozmasa da ön yargı toplumsal refleks de var. Caddebostan daki marka meraklıları da concon bizim için. Malı meydanda dekolteliler de teşhirci.

0|0
    0|0
  • ön yargılı davrandığım olur fakat genellikle yanılmam

0|0
    0|0
  • ne fahişeler gördüm çarşaflar içinde ne dindar gördüm mini etekler içinde.. kimseyi dış görünüşünden dolayı yargılama hakkına sahip değiliz

0|0
    0|0
  • tamamen ön yargı bizi böyle kutuplaştırarak bölmeye çalışıryorlar

bak şuna link

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• aslında toplumda var böyle bir önyargı ve bana da bulaşmış elimden geldikce herkese eşit yaklaşmaya calışlıyorum

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır..mesela bu sitede bile çok inançlı olarak kendini gösteren ama çok farklı olan ya da aslında inançsızmış gibi görünüp tam tersine kendi içinde inançlı olan kişiler var..aynı şey günlük hayatta da geçerli..

0|0
    0|0
  • bak gör çoğu cevap "hayıırrr ben kesinlikle öyle yapmaaammm" şeklinde olacak.

0|0
    0|0
  • Önyargılı insanları hiç sevmem.

0|0
    0|0
  • ben kendimden bile şüpheliyim

0|0
    0|0
  • evet genelde öyle düşünürüm

0|0
    0|0
Yükleniyor...