Ne kadar şükrediyoruz acaba ?

Bi düşünün beden ne muntazam şekilde donanmış bir şeydir.. bi yemek yiyosun içindeki olan bütün organlar devreye giriyor ve ne kadarı kana karışacak ne kadarı atılacak vs vs daha bir sürü olaylar oluyo ve biz bunlardan habersiz yaşıyoruz .. düşünün ya şu bedenin kumandası bize verilseydi ne yapardık ? acaba biz bu bedenin şükrünü eda edebiliyor muyuz ?

Güncellemeler:
Hamd, bütün nimetleri Allahü teâlânın yarattığına ve gönderdiğine inanmak ve söylemek demektir. Şükür, bütün nimetleri İslamiyet'e uygun olarak kullanmak demektir.

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• Allahu tealanin sonsuz kudretlerinden bir tanesi iste.. vucuttaki tum organlar birbiryle baglantili sekilde belli bir duzende isleyislerini surduruyor su anda iki gozunuz olmasa gormek icin dunyalari verirdiniz ama size iki gozu veren Allaha sukretmeyi cok goruyorsunuz insanoglu oyle bisey iste ayrica bu sitede embesil ergen uyelere boyle sorular agir geliyor dalga gecenlere aldirma

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Valla çok sinir oluyorum bazen böyle yazılara ha...

Şükrü eda edebiliyormuymuşuz. Edemiyoruz tabiki de, nasıl olacak o eda o konuya değinmemişsin. Ona da ben değineyim.

Öyle yat-kalk dua et ile olmaz o işler...

Kur'an "değer üretin" der. İnsanlık için. En güzel şükür şekli oldur.

"Geleneksel" müslümanlar dua okuyunca her işi hallettiklerini düşünür. Allah sanki insanları otursun sırf dua okusun diye yaratmıştır onlara göre... O yüzden neredeyse tüm müslümanlar (biz dahil) batının tuvaletini temizler hale geldik. Nerde ilim? Nerde bilim? Nerede insan hakları? Yok. Sen duanı oku, gavurun tuvaleti temizle. En iyi müslüman ben oldum diye avun, arada da git hacı/hoca efendinin elini ayağını öp, yala...

Ulan memlekette adalet kalmamamış. HAK YOK HAK. Teröristler halay çekiyor, askerler hapislerde yatıyor! İmralıdan şerefsiz emir yağdırıyor... Her gün onlarca şehit haberi geliyor...

Allah'ın en önemli adıdır. HAK. HAKKIN OLMADIĞI ülkede yat kalk "şükür duası" et, beynini uyuştur. Dinden ve öneminden falan bahset. Bahsedin bahsedin. Göreceğiz öbür tarafta HAKKIN olmadığı ülkede bedenin güzelliğine falan şükür ederek sevap bonusu mu kazanmışsınız, Allah'ın HAKkı ortada yokken, o HAKkını korumak yerine "aaa beden de ne güzel yaratılmış yaa falan" geyiği yaptığınız için lanet bonusu mu toplamışsınız... Göreceğiz hep birlikte...

O bedenin şükrü "zulme dur" diyerek olur. Her gün şehit cenazesi geldiğinde sorumluları eleştirmekle olur. Başımızdakilere "Hooop yeter artık, defolun" demekle olur. PKKlıları başımıza çıkaranları al aşağı etmekle olur. İnsan olan vücudunun nasıl çalışdığını düşünmekten önce Allah'ın hakkını doğrultucak yaşadığı yerde. Yoksa onun ne dini vardır, ne imanı. Anca varmış gibi oyun oynarlar o kadar.

0|0
    0|1
    • bize dusen basimiza iyiyi secmek.. hakka riayet etmek ama bir birey olarak sen ne yapabiliyorsun � zulmy durdurabiliyo musun � sacma konusma. ikisi apayri.. sen elinden geleni yapmak zorundasin sana dusen bu.

• elbaya, sayın karı kılıklı arkadaş (profil resminde bayan resmi vardı da).

Milliyetçiliği zehir sanan birine ne diyeyim ki ben? İktidardaki bir partiye yalakalık yapmadım ben. Nereden çıkarttın bunu? Yoksa sen her fırsatta yalakalık yapıp, işine gelmeyince çamur mu atıyorsun? Hezeyanların içinde mahvol, ne diyeyim başka... :D

• Öyle mi? Ben binlerce satırlık kodu "insanlığın yararı için" açık kaynak olarak yayımlamış birisiyim. Benim şükürüm bu şekilde. Ayrıca ülkemdeki haksızlıklara da karşı çıkıyorum. 2009 da bilinçli tüketici ödülü de aldım. TTNet'e davam hala devam ediyor. vs...

Ama bana şükredemiyorsun diyorsun. Peki, ahirette bana şükredemiyorsun dediğin için şu sözüne Allah şahittir. Ahirette gerektiği kadar sevabını alacağız bu sözünden ötürü. Ahirette görüşürüz. Kolay gelsin sana. :)

• Bütün hayatını Allah'a ibadetle geçirmiş biri bir gün ölür ve Allah' ın huzuruna çıkar. Allah buyurur;

"Benim merhametimle mi cennete girmek istersin yoksa kendi ibadetlerinle, kendinle mi?"

Merhum cevap verir;

"Ya Rabbi ben hep sana ibadetle geçirdim ömrümü, kendimle, yaptıklarımla cennete girmek isterim"

Allah teraziye bir onun sevaplarını bir de adamın tek bir göz hakkını koyar ve göz hakkı çok daha ağır gelir. Bunun sonucunda merhum buyurur;

"Ya Rabbi ben ayıp ettim, beni bağışla.. Senin merhametin sonsuzdur.."

1 Gözümüzün hakkı bile tüm hayatımızı ibadetle geçirsek dahi daha fazladır .. Kaldı ki tüm hayatımızı ibadetle bile geçirmiyoruz.. Yemeğe "Bismillahirrahmanirrahim" diyerek başayıp, "Elhamdülillah" ile bitirmiyoruz .. Allah' ın bizlere bahşettiği her şey güzel ve merhameti sonsuzdur .. İnsan olarak bile yaratılışımız büyük bir onurdur .. Sabah akşam şükretsek yine az, yine az. ..

1|0
    0|1
    • bu kisi yanlis hatirlamiyorsam Beyazidi Bistami hazretleri..

• bu kissayi yasayan zat kendisi.. buyuk ihtimal zannim kuvvetli

• Doğru olabilir bacım.

• Gözleri yeşil olmadığı için depresyona girip

Intiharı düşünen dünyalar güzeli bir genç kız tanımıştim

Üstelik intihar düşüncesini yanimdaki görme

Engelli bir insana gözyaşları içinde itiraf etmişti...

Converse ayakkabi alamadigi için üzülen genç

ayakkabı giyebilecek ayakLar ve

özgürce koşabildiği için be kadar

Şükretse azdır... dediğin gibi sahip olduklarimiz

için şükretsek daha mutlu oluruz. Herşey daha

Anlamlı olur

Bu güzel soru için teşekkürler

1|0
    0|0
  • Bedenin şükrü beş vakit namazla olur. Laf olsun diye Allah'ım sana şükürler olsun denmez. Namaz kılmayan Allah'a isyan ediyor demektir ve şükretmiş olmaz. Güzel soru ve beş yıldızı bastım.

2|1
    2|4
  • Şükürler olsun yaradanıma. biz birer yaradılış harikasıyız.

1|1
    0|1
    • Aynaya bak; yanıldığını gör.

• arkadasta sukur nimeti olmadigi icin butun guzellikleri yitirmis.. sen bakma ona :)

• Allahım ıslah etsin ne diyeyim umursamıyorum bile :)

• her yemekten sonra ve günde en az 20 sefer allahıma şükürler olsun

1|1
    0|2
    • tek yemek degil.. sukur nasil olur ? her bir uzvunu Mevlanin razi okdugu yerde kullanarak ve razi olmadigi yerde kullanmayarak

• Neden edelim :S

0|1
    2|2
  • Habersiz yaşadığını nerden biliyorsun. O zaman sen bir ölüsün. Bedenin kumandası bizde zaten.

0|0
    1|3
  • Kimseye şükretmiyorum. Şükredecek olsam en mantıklısı olan ulu fsm'ye şükrederdim.

0|0
    2|2
  • bedenin kumandası bize verilseydi emin ol işin cılkını çıkarırdık çünkü biz öyle bir milletz ki herşeyi su istimal edebiliyorz. Ama Allah öyle güzel bir şeklde tertip etmişki insanı insan vücudunu şükür etmemek elde değil..

0|0
    0|1
  • Dindar değilimdir ama şükretmesini bilirim.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Şükür halimize.Bazen daha fazlasını istesem de şükür yine de beterin beteri vardır.

1|2
    0|0
  • aklıma geldiğinde ederim... olabildiğince aklıma getirmeye çalışıyorum... şükretmek bence çok güzeldir..

1|0
    0|0
    • sukur ettikce Mevla o nimeti artirir

• hamdetmekle şükretmenin farkı nedir peki? hamdetmek kabul etmek gibi birşey mi?

• *Şükür nedir?*

*Sual:*�Şükür nedir?

*CEVAP

*İslam �limleri şükrü şöyle tarif etmişlerdir:

Şükür, her nimetin Allah’tan geldiğini bilip dil ile de hamd etmektir. Allahü te�l�nın emirlerini yapıp yasak ettiklerinden sakınmak şükretmek olur. İnsanların hidayeti için çalışmak, onları irşat etmek de şükür sayılır.

Şükür, Allahü te�l�nın verdiği nimetleri yerinde sarf etmek, günahlardan kaçınmaktır. İnsan, Rabbin verdiği nimetlerle günah işlerse, nankörlük etmiş olur.

Şükür, nimeti değil, nimeti ve

• haklısın ya

1|0
    0|0
  • yani...?

0|0
    1|3
  • Ne için şükredeceğiz?

0|1
    3|3
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Sadece dil ile değil, Allah'ın emirlerini yerine getirerek şükretmeliyiz...

0|0
    0|0
Yükleniyor...