Üniversitede ilk gününüzde neler yaşadınız?

Bu sene ünüversiteye gidicem inş. ek tercihlerde tercihlerimi istanbul dışına yaptım ama içimde hep bir korku var başka şehirde neyapıcam nasıl olucak güzel bi yermidir alışabilcekmiyim sürekli bunları düşünüyorum.Sizlerr ilk üniversite yılınızda ilk gününüzde neler yaşadınız gitmeden önce neler düşündünüz benimle paylaşırsanız çok sevinirim :)

0|0
12|20

En İyi Kız Görüşü

• bende senin gibi eki bekliyorm umarım sıkıntı çekmeyiz :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Gittigin hangi üniversite olursa olsun herseyi zamana birak izle Insanlari gör iletisimleri nasil bir kacay icinde isdedigin Izledigin Arkadaslarini kendi Dünyana sok onlarla Arkadaslik et.

Yabanci bir sehirde Zorluk herzaman olur önemli olan temas kurdugun Insanlara hemen Güvenmemen.

Sen Genc bir Kizsin gezmeye hevesli olacaksin belki istek ve Arzularina kapilacaksin ama bence bunlara kapilipda gelecegini Tehlikeye atma hüsrana ugrama derim.

Bide Arkadaslarinla gezmeye gittiginde Dikkat et bazen Arkadas Kurbani olanlarda var.

Isde böyle sakin .

Yasadigin Sehirde Ailenin Polis tanidigi varsa Üniversitene en Yakin Karakoldaki Amirlerle baglantiya gecsin Yegenime dikkat edin ilgilenin desin.

Bir Sikintin oldugunda yaninda olsun Basvuracagin Insanlarin olsun.

Gittiginde Tanismaya git.

Bunlar yeterli simdilik.. .

0|0
    0|0
  • İlk günüm rezaletti. Uçak ve takside sorun yaşandı. Gümrükte sorun yaşandı. O yorgunluk ve sinirle kalacağım eve gittiğimde anahtar ve şartlar konusunda sorun yaşandı. Yabancı bir ülkede, yabancı bir ortamda olmak bu sorunların çözülmesini kolaylaştırmıyordu. Bu haldeyken hemen o gün üniversiteye gitmem gerekiyordu ve gittiğimde de evrak işlerinde sorunlar yaşandı. Bütün işaretler hadi bırak geri dön diyordu dinlemedim ama belli bir süre sonra başka sebepten geri dönmek zorunda kaldım. Evet ilk üniversite maceramda bunlar oldu. Yani sevinecek bir paylaşım yapamadım kusura bakmazsın artık. :)

0|0
    0|0
  • ben stressden başka bir şey yaşamadım.sosyal fobim vardı.üni.bu yüzden terkettim zaten.sosyal fobin yoksa kendini akıntıya bırak ama sakın ol,ani ve hızlı arkadaş canlısı tavırlar takınma.insanlar birbirlerini yavaş yavaş tanımayı isterler ve severler.hiç unutmam ilk sene yeni gelen bazı öğrenciler kafetaryede beş on kişiye birden çay poaça ikram ederlerdi daha şirin gözükmek için .bu tavır bazılarınında komiğine giderdi.yurtta kalıyorsan odaya baskın düzenleyip yeni öğrenciyle dalga geçen eski öğrenciler olabileceğini unutma.gerçi bu daha çok erkeklerin başına gelen bir şey.ruh sağlığın yerindeyse üniversiyei kazandığın için mutlu ol yeter.

0|0
    0|0
  • Ogrenci yurtlari pislik icinde kucuk bi odada 6 kisi falan kaliyo ev tutman lazim hem rahat calisabilmek hemde temiz bir yerde yasayabilmen icin sana simdiden bol sans

0|0
    0|0
  • Herşey'i yazın planlamıştım bu sene devamsızlık yok karı kız yok içki yok sadece derslerime odaklanıcaktım ama o ilk gün herşeyi mahvetti okula adımımı attıgım anda etrafımda 5 tane bebe görünce hadi la taksime gidek dedim ve yine mezuniyet hayallerim suya düştü galiba

0|0
    0|0
  • hadi sana bi iki taktik veriyim. kimseye yaklaşma arkadaş canlısı olma. ama okuz de olma sana birileri illaki yaklaşır yaklaşanlarla arkadaşlık kurmaya calıs. kımseye yalan soyleme yamuk yapma adın cıkmasın kucukbıyerde okuyacaksan ılcede felan halkla ıyı geçın 1-2 tane buyuk elemanla muhabbet kur

0|0
    0|0
  • valla ilkk gunu hatırlamıyorum da ilk zamanlar baya sıkılmıştım. sonra alışıyo tabi insan memlekete donmeler yavas yavas azalır. haftada bi sonra 15 gunde bi sonra 1 ay sorna da vizede bir finalde bir olmak uzere donemde iki olur. ozaman pişmiş oldugunu anladıgın andır

0|0
    0|0
  • ben anlatmayım moralin bozulmasın.

0|0
    0|0
  • ben kendi şehrimde okuduğum için sıkıcıydı.Ama kızların anlattığından biliyorum.Aileden uzakta olmayı seçiyorlar rahat olmak için,ilk günlerin heyecanı başka olur biraz özlem hiç bilmediğin şehir,bilmediğin insanlar ...

0|0
    0|0
  • ilk 1 hafta felan saf saf dolanırsın .d evini özlersin, sonra zaman alışınca eve gitmek pekde içinden gelmez ;)

0|0
    0|0
  • ben üniversiteye başladığımda okulun ilk günü ramazanın birinci günüydü ama bu üniversiteyi söylüyorum gözünüzde çok büyütmeyin orası da dünya cennete gitmiyorsunuz okula gidiyorsunuz

0|0
    0|0
  • Valla sosyal bir insansan insanlarla iletişimin kuvvetli ise aileni bırakıp gelmen geri planda kalıyor ,ben çok mutluyum İzmir Ankara'dan kat kat daha güzel :)

0|0
    0|0
  • sınıfa bi girdim tek erkeğim hocaya sormuştum erkekler nerede oda demişti gelirsen ilk erkek sen olcaksın

0|0
    0|0
  • ilk günümde ingilizce sınavına girdim gittim yurda uyudum

üniversiteye büyük beklentiyle giden büyük üzüntüyle memleketine döner

0|0
    0|0
  • bi ay sora alışırsın takma.

0|1
    0|0
  • Gayet lisedeki gibi girdim içeri oturdum, 3-5 kişi geldi yanıma vs. vs. :D

0|0
    0|0
  • üniversiteyi bıraktım

0|0
    0|0
  • Tüm fakültecek kendilerine teşkilat adını vermiş ülkücü gençlerin gazabına uğramıştık

0|0
    0|0
  • bir kızla tanıştım ve sevgili olmak üzereyiz

0|0
    0|0
  • çok iyiydi ilk günlerim.herkesle tanıştım kaynaştım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• dert etmene gerek yok. zaten sunlara aliilk hafta ders islenmez. ramazan bayrami vs sonrasi ilk haftalarda yine ders islenmez. gider oturursun bos siralardan birine. en one oturma. inek sanarlar. en arkaya da oturma. soyle ortalarda mumkunse pencere kenari bir yere otur. bayan yani olsun :)) sirt cantasiyla gitme. kucuk bir canta ve not defteri al. citcitli kalem yerine tukenmez tercih et bence. rahat ol heyecan yapma. herkesin ilk gunu sonucta. :) cok kolay biri gibi durma. hoslanmazar. cok burnu havada da olma. yaklasmazlar. orta karar davran. alisma konusuna gelince de istesen de istemesen de alisacaksin, en azindan buna alis :) zor olacaktir elbette ama kendi ayaklarin uzerinde durabil. kararlar alacaksin ama tek seferde bir tane kararini uygula. bir de suru psikolojisiyle hareket edip arkadaslarinla her yere gitme. planlar uymuyorsa hadi ben gidiyorum o zaman gorusuruz de. daha cekici olursun. filan falan. basarilar :)

1|1
    0|0
  • Ben de bunları düşünüp vazgeçtim bi pdr için de taa Uşak'a İç anadoluya gidemem...

Evine yakın yer yaz iyi üni.ler varsa

0|0
    0|0
  • Ben özellikle şehir dışını yazmıştım zaten istanbul tutmasına rağmen :) Kesinlikle şehir dışında okumalısın gerek karakterinin oturması gerek sorumluluk duygularının pekişmesi açısından. Her zorluğun altından kendin kalkmak zorunda kalıyorsun ve bu seni müthiş derecede yetiştiriyor..

0|0
    0|0
  • istemediğim bölüme gittiğim için sene boyu huzursuz oldum ve yurttaki gülüşmeler filan sanki herkes evinden kurtulmuş gibi ilk günden aptal insanlarla karşılaştık 10 saatlik yoldu çektiğim ve her ay veime gittim devamasızlık tavan tabi dersler isteksiz sonra finallere bile gelmeden erkenden geldim haziran başında tekrar hazırlanıyorum

0|0
    0|0
  • hiç korkularım olmadı okula gittim işte bir kaç insanla selamlaştık falan korkulacak bir şey yok tek şehir dışından gelen öğrenci sen olmıycaksın

0|0
    0|0
  • üniversiteyi neden bu kadar sanki büyük bir şeymiş ve hayatınızın anlamı gibi görüyosunuz hemcinslerim. :D hele ki şehir dışında okuyan kızlar. ilk günkü sevinçlerini görseniz sanarsınızki cesur yürek özgürlüğü için savaşıp kazanmış :D altı üstü üniversite bu kadar abartmayın kızlarr

0|0
    0|0
  • şuan muhabbeti kestiğim conconlarla tanışmıştım

0|0
    0|0
  • ben istemeyerek gitmiştim istediğim bir bölümde değildi o yüzden 2 sene sonra tekrar sınava girip geri geldim yazmış olmak için yazma gerçekten istiyorsan yaz

0|0
    0|0
  • Acaba arkadaşım olacak mı hemen diye çok heyecanlanıyordum. Olmuştu neyse ki:) Yurtta kalma olayı tuhaf gelmişti o gün ama sonra alıştım hemen:)

0|0
    0|0
  • gitte gör ebenin ...

0|0
    0|0
  • ben bu sene başladım... önce hiç birşey hissetmiyordum, sonra heyecanlanmaya başladım, sonra heyecan huzursuzluk oldu, sonra hepsi gitti.. okul başladı... ilk gün, okula gidip dönmek o kadar zor geldi ki yorgunluktan hiç birşey anlamadım.. hemen bir kaç arkadaş edindim, zaten ilk sınıfta herkes aynı kafa olduğu için zorluk çekilmiyor..birde şu kağıt imzalatılacak, yok bölümüne başvur, onaylat bilmemne olaylarından hiç birşey anlamadım.. ilk haftam bitti.. yorgunluk ve karışıklıktan başka birşey hissetmiyorum.. ama güzel yani kötü birşey yok =)

0|0
    0|0
Yükleniyor...