Bu dünyanın adaletini nasıl buluyorsunuz ? Birileri devamlı zengin şans gülüyor....

Bu dünyanın adaletini nasıl buluyorsunuz ?Birileri devamlı zengin şans gülüyor.Diğeri sağlıkda problemi var olmasa bile adamın durumu iyi değil ya çocuğuyla kavgalı ya ailesiyle ya eşiyle boşanmış.Yada adamın evlenecek dahi parası yok.Bazılarınada ALLAH yürü ya kulum demeyi bırak.Koş kulum yok diyor.Heryerde şans gülüyor .Bazılarınada şans herzaman 0.Bu nasıl bir adalettir arkadaş herşeyde öyle.Birisi fakir sağlıksız.Günde 10 tl zor buluyor.Diğeri heryerde şans var.Bu 2 insan nasıl aynı bulvarda koşabilir.Eşitlikmi bu ? Barcelonanın şartları ile ankaragücünün şartları aynı mı ? Bu nasıl adalet ?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• 10/4- Hepinizin dönüşü ancak onadır. Allah bunu bir gerçek olarak vadetmiştir. Şüphesiz o başlangıçta yaratmayı yapar sonra, iman edip salih ameller işleyenleri adaletle mükafatlandırmak için onu (yaratmayı) tekrar eder. Kafirlere gelince, inkar etmekte olduklarından dolayı, onlar için kaynar sudan bir içki ve elem dolu bir azap vardır.

10/44- Şüphesiz Allah insanlara hiçbir şekilde zulmetmez; fakat insanlar kendilerine zulmederler.

16/111- Herkesin nefsi için mücadele ederek geleceği, kendilerine zulmedilmeksizin herkese yaptığının karşılığının eksiksiz ödeneceği günü düşün.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• adaletini öpim dünya!

0|0
    0|0
  • adalet denen sey yok sadece sans lı dogan ve sansz dogan var.. ama blkkı öbur dunyada vardır adalet denen sey.. ama o zamanda afrıkadakı Allah'a ınanmayan ınsanlar ne olacak cok garıp hayatn kanunu

0|0
    0|0
    • bak allaha ınanmama gibi birşey olamaz. ama afrikalı adamlar napsın hic bişe görmuyorlar yıyecek yemek bulamıyor adam.Bırak bmwsiyle komsusuna kahve icmeye gıtmei villasında eşiyle cocuklarıyla oturmaı adamlar yiyecek yemek bulamıyor. bıktım bu adaletten

• ınsanların elınde olan bsy degıl dunyanın en zengını butun varlıgını verse bıle adalet saglanamaz malesef

• Allah allah allah!

• '' Bu dünyada aranacak, aranıp da bulunacak en son şey bile olamaz adalet '' der susarım.

0|0
    0|0
  • Kendi adaletim dısında adalet yok bu dünyada bana

0|0
    0|0
    • Yenimi anladın.

• vALLA Benim durum iyi baya.Ama gene çevrede o kadar insanları görünce yada bu dünyada dönen adaleti görünce.allah bilir diom.Hep aynı şey allah bilir ama adaleti yok kım ne derse desin.

• çok karamsarsın ama sen ya:(

• Tamam Kıvanç Tatlıtuğ'da yakışıklı ama. Bir İzzet Altınmeşe değil mesela.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Sadece adalet yada şans diyemeyiz buna çalışmak , karar verme ve iyi yönetim bunlarda çok etkilidir. Barcelona ne şartlardan geçti ve iyi yönetim sonucunda şu anki durumunda Ankaragücü ise belediye başkanı torpiliyle başa gelenlerin yönetimiyle bu durumda öyle düşün.

0|0
    0|0
  • Zengin zenginliği ile

Yoksul yoksulluğu ile imtihan edilir.

0|0
    0|0
    • Kardeş sen zenginsin senin bmwn var senin sağlıgın var sende boy var 1.90 . villada oturuon sıkıntın yok.Herşey tıkırında.Bi aile var yada bi adam var.Gecekonduda sağlığı orta.Adamda boy 1.60 elini neye atsa kuruyor.Bu nasıl adalet ? aynı kulvarlarda değil.Allah birine yağdırıyor.Birine dur dur dur diyor.Sen silahla gel ben bıcakla.Kimin öldürme şansı yüksek :?

• Bu dünyanın düzenini de her bünye kaldıramıyor.

• acaba öss mi sbs mi kpss mi zor AAA bi düşüneyim girenler hep zor diyordu ama sbs soruları kolay değilmi

• dünya sandığından daha adaletlidir aslında eşit takas kanunu işler bir yerden verilmişse bir yerden alınır dışarıdan mutlu görünen insanların ve ailelerin hiçte mutlu olmadığı bir gerçek

0|0
    0|0
  • allah işte, kafasına göre takılıyor

bol bol şükredin

0|0
    0|0
    • Bilader şükretmeyelim demiyorum.Allaha şükür durumumda iyi.Ama bazı insanlara bakıom hayat hep onlara s... cekiyor.Bazılarına Allah koş durma koşşş die bagırıyor.Allahın sevdiği kul olmak var bu dünyada ;)

• allah işte, kafasına göre takılıyor

• 100 metre yarışlarında başlangıcı biliyorsun değil mi sanırsın ki en önde olan yarışı kazanır ama halbuki herkes 100 metre koşuyor yani şu kıytırık olimpiyatlarda dahi bir adalet varsa Allah ın kullar üzerindeki adaletinden şüpheli olunamaz

0|0
    0|0
    • Peki birader.Sen sıcacık evinde namaz kıl kuran oku.Akşam çook güzel yemekler ye.Çook güzel tatlılar ye.Sağlıgın süper.Araban on numara.Ailen yanında.Sıcak suda abdest al ooh herşey süper.Diğer adam yiyecek yemek yok aile yok dışarıda.Allah herkese aynı fırsatı vermyıor adaletsizlik yapıor.

• :D Bazen düsünüyorum neden allah hep benle ugrasıyor die.Bugün 2500 tl olacaktı.1 gol başkası olsa kuran carpsın ilk yarıdan olurdu.Ben hep 1 gole yatıyorum birader hep 1 gole.Mesela 1.macım yatar 1 golden üst veririm.Tamam derim diğer 6 macda üst olur :D .Kafayı yerim.Ya sevmıo bizi :D Yada sınıyo heral :D

• bilmem ki heralde parayla saadet olsaydı rockefeller şeytanla iş birliği yapmazdı bu insanlarla ilgiliz zengininde fakirinde Allah a iman etme oranları eşittir galiba

• zenginlerde yoksulluktan gelebiliyor veya fakirlerde zenginlikten.

bunu nasil aciklayabiliriz? demek ki bazi seyleri ciddiye almiyoruz hayatta.

0|0
    0|0
  • para parayı çeker hacim :D

0|0
    0|0
    • bilader allahın sevdiği kulmusun sorun yok ;) para sağlık hersey gani gani .bitmez. ama sevmediği kulsan . kafayı yıyene kadar sınavdasın ;) allah bu

• Allah sevdiği kulu sınarmış be hacim :D

• İnsanoğlu bu dünyadaki adaleti de kendisine benzetti.

0|0
    0|0
  • La rahate fiddunya , illa fil ahire...

0|0
    0|0
Yükleniyor...