Erkekler fanatikler yardim bekliyorum?

Beyler ben Beşiktaş li biriyim takimimi tutuyorum ama defans ortasag forvet gibi Terimleri bilmiyorum amac tutmak olsun haliyle sevdigim cocuk Beşiktaş li ve onun yanında mal gibi kalıyorum terslemeyin rica ediyorum lutfen bu süper lig falan anlatin

• Tamam anlatalım¿
    56% (5)31% (4)41% (9)Oy Ver
  • işim yok sizlemi uğraşıcam ¿
    44% (4)69% (9)59% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Beşiktaşlısın diye telefondan yazmaya üşendim, yataktan bilgisayarın başına geçtim. Şimdi başlayalım. Yeni olduğum için link veremiyorum.

Futbol Pozisyonları - Vikipedi

Kaleci: Kendi ceza sahası içinde topa elle dokunma hakkı olan, amacı kalesini gole kapatmak olan oyuncu.

Defans: Temel amacı topun kalelerine yaklaşmasını engellemek, kalecinin işini kolaylaştırmak, atağa başlarken topu oyuna sokmak.

Orta Saha: Amaç forvet ile defans arasında köprü kurmak, günümüz futbolundaki en önemli mevki, çok fazla alt pozisyonu mevcuttur. Defanstan aldıkları veya rakipten kazandıkları topu pas ve çalım yetenekleriyle forvetle buluşturmaya çalışırlar.

Forvet: Amacı gol atmak, takımda gole en yakın oyuncudur.

Beşiktaş'ın dizilişi: 4-2-3-1

4 Defans
    5 (2-3) Orta Saha
    1 Forvet

Kaleci: Tolga, Cenk, Günay

Sağ Bek (4lü defansın sağı): Serdar, Opare

Sol Bek (4lü defansın solu): Motta, İsmail

Sağ Stoper (Defanstaki orta 2linin sağı): Franco, Sivok, Milosevic

Sol Stoper (Defanstaki orta 2linin solu): Ersan, Atınç

Ön Libero (2 tane olduğu için belirtmek için sağ iç/sol iç diye adlandırılır.) (Defansif orta saha, temel amacı rakipten top kazanıp topu ileriye taşımak, press yapmaktır.): Atiba, Veli, Tolgay, Necip

Sağ Açık (3 lünün sağı, sağ bekin önünde hücum (ağırlıklı)-defans görevi üstlenir.): Gökhan Töre

Orta Ofans (3 lünün ortası, ön liberonun aksine temel amacı hücumdur. Pozisyon hazırlamak, yaratıcılığını konuşturmaktan sorumludur.): Sosa, Oğuzhan

Sol Açık (3 lünün solu, sol bekin önünde hücum (ağırlıklı)-defans görevi üstlenir.): Olcay, Kerim

Santrafor (Amacı gol atmak olan, takımda gole en yakın, en ilerideki isimdir.): Demba Ba, Mustafa, Cenk

Tolga

Serdar Franco Ersan Motta

Atiba Veli

Gökhan Sosa Olcay

Ba

İlave-1: Ofsayt nedir?
    Youtube - ''Ofsayt Nedir? Mükemmel Anlatım'' 1:38 lik video.

İlave-2: SİYAH!!!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Anlatayım kardeşime hemen.. Defans oyuncuları takımın gol yemesini önlemek amacıyla kaleciye en yakın oyunculardır.. Ortasaha oyuncuları atakları organize eder ve rakip takımın atak organizasyonlarını en az seviyeye kadar önlemeye çalışır.. Forvet oyuncuları ise takımı adına gol atmak için sahada bulunan oyunculardır..

1|0
    0|0
    • Super lig ve la liga ne peki

• Saol ofsayt peki?

• kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır. Eğer bunlar rakibin kale çizgisine yakınsa orada potansiyel bir avantaj vardır. Yalnızca kollar rakibin ilerisindeyse, kazanılacak bir avantaj yoktur

• Defans taç kenarında bekleyenlere denir orta sağ sol kanatta oynayanlara denir stoperler kenarda oturur forvetler korner kullanır

0|2
    0|0
  • Anlatırlar şimdi bende ilgilenmiyorum.

0|0
    0|0
  • bunları sevgiline sorsaydın

0|0
    0|0
  • Niye o ağdayı röfleyi regli biliyomu o rezil oluyomu bilmediği için

0|0
    0|0
    • Alin bunu burdan ! Ne alaka ikisi birmi ayrica " rezil '' olmak istemiyorum cocuga çıkışta evine gidiyor salak salak kizlar geliyor Liverpool maçını yendiniz diyo çocuk sarj oluyo sanki

• Ulan arkadaş bize neden böyle anlayışlı bizi düşünen insanlar denk gelmiyo :(

0|0
    0|0
  • işim yok sizlemi uğraşıcam

0|0
    0|0
  • anlatırız bir ara :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sana bizim takımla anlatayım durumu Liverpool maçını düşün

Defans; Serdar, Franco, Necip, Opare

Golü engelleyen savunma yapan oyuncular.

Orta saha; Atiba, Veli, Olcay, Sosa, Gökhan

Pas yapan, top çeviren, hücumu da savunmayı da başlatan günümüz futbolunun en önemli bölgesi

Forvet; Demba Ba

Gole en yakın olan, son vuruşları yapan oyuncu.

Herkes açıklamış zaten ben biraz Beşiktaş'kımla anlattım :)

0|0
    0|0
  • Googlea sor. Besiktaslisin madem bilmesen de olur hem

0|0
    0|0
  • Oyyy oyyy boşver yaa..

0|0
    0|0
  • Merak ettiklerini anlatabilirim canım :)

0|0
    0|0
    • Ay sen ne tur biridin ne tatli böyle
      Defans; kalenin onunde olur gol yyemesini onler.
      Forvet : takimi adina gol atan
      Orta saha orta bulunur ve atakları onler rakip takimin atak sayisini düşürür seviyesi iste
      Ve defans tan alinan paslari forvet oyuncusuna verir
      Sag- sol beg= defans
      Sag - sol acik = orta sag
      Korner?
      Ofsayt?
      Deplasman ne bide o var

• Ofsayt ise; futbolcunun ayağından top çıktığı anda topa doğru hareketlenen takım arkadaşı , rakip takımın oyuncularından ileride ise ofsayt olur :)

• Deplasmanda; Takımlarının kendi sahaları dışında oyun oynadıkları saha.

Yükleniyor...