Kapat

Bir insanın alevi olup olmadığını nasıl anlarım?

bi insanın alevi olup olmadığını ona sormadan nasıl anlarım

1|0
15|35

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi farzı misal herşey çok güzel çok iyi anlaşıyosun. Sen bi şekilde onun alevi olduğunu öğrendin herşey bitecek mi? Böyle durumda senin insanlığın nerede olacak? Kendine güveninin olmadığı bu soruyu gizli sormandan belli. Karşındaki insan alevi olabilir. Ama sen insan olamamışsın...

6|1
    1|0
    • benim icin hic önemli degil cidden degil! aileler sorun yapar

En İyi Kız Görüşü

• Bende aleviyim ama beni ve ailemi tanıyanlar yaşantımı görenler siz alevi değilsiniz. sizin evinizde yoksa kuran-ı kerim olmazdı eviniz pis olurdu ibadet etmeyi bile bilmezdiniz dediklerinde neden biz müslüman değilmiyiz hayır ben aleviyim dediğimde çoğu arkadaşım benimle kesti görüşmeyi ateistlikle suçladı beni sanki ben bir şeytanmışım gibi

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 34

• İnsanları din dil ırk mezhep için değil o oldukları için tercih edin . . . Geri kalan hiçbirşeyin önemi yok . . . Nasıl bir mantık bu ya

3|3
    1|0
    • sorun bende değilki benim bir sürü alevi arkadaslarim var .. sorun ailemde

• Din muhabbeti aç, o sırada mutlaka ortaya çıkar bir şekilde. Hem sormak da kötü bir şey değil ki..

2|0
    0|0
  • rahattırlar. içmeyi severler ailesine bak bayanları kesinlikle başını örtmez. evlerinde hz ali resimleri olur. erkekleri sakal bırakmayı sever.

siyasi düşüncesini sor. hiçbir alevi akp ya da sağ partileri tutmaz. belki de en ayırıcısı bu oldu

2|0
    0|0
    • öyle olduğunu farzedin. sonuçta herkes alevilerle anlaşmak zorunda değil. bana rahatsız edici bir soru gibi gelmedi.

• arkadaslar benim alevilerle bi sorunum yok benim en yakin arkadasim alevi..ama tanistigim cocuk cok iyi biri baglandim ona..ama ailem kabul etmez

• baştan ladese gerek yok. bazı kilit konularda anlaşamayabilirsiniz.

• ben eşimle tanışınca eşim izmirli ben çorum...

babası alevi mi demiş hemen...

sünniyim ama alevi olmayı isterdim o anda...

hiç hoş degil bence...

4|1
    0|0
  • sormadan olmaz sor gitsin..

1|0
    0|0
  • anlayamazsın...bir insana inancını sormak ayıp değil de bunun merakı ilginç bence.. onun senin sünni veya şafi veya caferi vs. olup olmadığını merak etmesi gibi... gereksiz dicem ama bukadar saçma birşeyi sorduğuna göre anlayamayacaksın...

1|0
    0|0
  • Sorabilirsin mesela :) tabi mantıklı bir gerekçen varsa ya da yüzün

2|0
    0|0
  • ailende sanki başini secdeden kaldirmiyolar siz nekadar sünniyseniz oda okadar alevidir.. ben bir sünniyim ve şundan eminimki Alevilik nedir bilmiyoruz.. kulaktan duyma hep.. alevi bir eşim olsa bir seviyosam iki severim nedir bu insanlari seçmek elemek kendileri okadar iyilerse zaten bakan onlarin yolundan gider..

0|0
    0|0
  • Yahu

Alevi olsa ne olacak ?

Onunla görüşmeyecek misin ?

Ayrımclık içeren sorular sormak

nasıl bir mantık ?

Benim alevi arkadaşlarım var

Hepsi de iyi insanlar

1|1
    0|1
  • Dinle ilgili bir anda oruç tutup tutmadığını sor.Alevi ise kendini savunmak için aleviler oruç tutmaz gibi bir şey söyler de ne fark eder.Alevi olunca ne oluyor ki?

0|1
    0|0
  • niye sormuyorsun sor baa

A-Alevimisin sen?

B-Evet neden?

A-Ya birisi söyledide bende aleviyim :D

B-Haı kücük teferruatlar bunlar =))

---Hem alevi olsa nee olmasa ne önemli olan insanlık

0|0
    0|0
  • 64845645. saç telinden anlaşılıyomuş.

2|2
    0|0
  • madem aranızdaki fark anlaşılmıyor neden problem yapıyon

2|1
    0|0
  • bir gün bir alevi ile sünni yanyana oturuyorlarmış.
    Önlerinden bir köpek geçmiş, sünni olan alev olanla dalga geçmek için köpeğe işaret ederek demiş ki ; bu köpek alevimi yoksa sünni mi?
    Alevi arkadaşı bozuntuya vermeden demiş ki; önüne tavşan at yerse sünni yemezse alevidir demiş..

0|0
    0|0
  • anlamaya ne gerek var?

1|1
    1|0
  • Ablayip napcan

0|0
    0|0
  • direk sor ama neden bunu merak ettiginde önemli çünkü sordugunda neden sordun diyecek.

0|1
    0|0
  • İnsan olduğunu anla yeter .

0|1
    0|0
  • Senin için bu konunun önemli olduğunu nedenleriyle belirtir ve sorarsın.

0|0
    0|0
  • Neden sormuyorsun ki?

0|0
    0|0
  • Anlayamazsın

0|0
    0|0
  • Kutsal ask, bu degil

0|1
    0|0
  • Alevi ise ne yapacaksın peki?

0|1
    0|0
  • genelde taktıkları takılar eskitme tarzı takılardır

0|0
    0|0
  • ıbadet edıp etmıyor mu bak :D

0|0
    0|0
  • islama göre yanlış bir durum

0|0
    0|0
  • koklayarak

0|0
    0|0
  • önce neden bunu sorma gereksiniminde bulunuyorsun bu cok onemlı fani hayaatta herşey AŞK için

0|0
    0|0
  • Hz Ali'den bahsediyorsa veya Hz Ali hakkında bilgiye sahipse alevidir.

0|0
    0|1
  • tavşan yemeyi teklif et. aleviyse yiyemez onlarda haramdır.

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 14

• Bu beyinsizlikle zor.

3|8
    2|1
  • Tabiki bunu öğrenmenin bir yolu var.Sorarak öğrenebilirsin.

1|0
    0|0
  • ben malatyalıyım aslen. birine söyleyince ilk soru 'kürt müsn?' , ikincisi ise 'alevi misin?' oluyor. hiç de yadırgamadım sorulmasını, açıkca sorabilirsin yani

ama amacın merak değil de ayrımcılık ise evinden dışarı çıkıp da kimseyle muhattap olma derim

0|2
    0|0
    • cidden ayrimiciik degil benim en yakin arkadasim alevi ama sorun tanistigim cocukta ben baglanmisim ama ailem kabul etmez diye korkuyorum

• anladım. ama sen istiyorsan ailen ilk başta karşı gelse de sonunda kabul edecektir. benm arkadaşımın babası hacı çok uğraştı alevi sevgilisini kabul ettirmek için. babası nerdeyse arkadaşımı reddedecekti. ama uzun uğraşlar sonunda kabul etti. 4 yıllık evliler şimdi

• Sor neyden kaçınıyorsunki? Babam Alevilere karşıydı ablam ayrıldı :( tabi bu yanlış insanlar pişman oluyorlardır elbette ama Anne Babalarımız tuturmuşlar gidiyorlar. Ben Sünlüyüm elhamdülah müslümanım ve seni anlıyorum ama bu yaptığımız hoş deiil bence ama sormakda yanlış görmüyorum.

2|0
    0|0
    • sagol canim sen anlamissin benni iste ailem kabul etmiyorki, benim icin fark etmiyor..

• iman gücüyle.

1|1
    0|0
  • Bise diyeyimmi size ben siz alevilere laf soyluyorsnz belki ama alevi insani kadr mert yok disardan duymalarla insanalri yadirgamyin alevi insani diyelm dini inanci yok e sizin var demi kuranda müsluman ayrimi yapn musluman degildr siz allaha tapiyorsanz rabbinizn kullarina niye farkli gozle bakiyorsnz alevininde sunnininde kimliginde islam yaziosa bitmistir insanlari tanimadan iclerine girmedn konusmayin alevi insani kadar temiz durust mert insanda yokturr kanlari bozuk degil insan ayrimida yapmazlar

0|0
    0|0
  • Bende ALEVİYİM ve bundan onur duyuyorum.
    Aleviler ibadet etmez diye bir şey yok herkes ibadet eder ve herkesin ibadet etme şekli farklıdır sünniler camide bizde cem evinde ibadet ediyoruz bizler camiye de gideriz orucumuzu da tutarız Elhamdülillah hepimiz müslümanız müslüman olan bir insanında ayrım yapması çok saçmaa sende insansın bende. bizler camiyi ibadet yeri olarak görüyoruz ya siz cem evini neden ibadet olarak görmüyor sunuz? Allah'a yakınlaşmak isteyen ibadetini yapmak isteyen her yerde yapabilir bizler asla ayrım yapmayız ayrım yapmak yerine bir olsak gelin canlar bir olalım

0|0
    0|0
  • o zaten söyler sana canoo benim sevdiğimde alevi onların namzı garip mesela ramzndada oruc tutmuyorlarr

0|0
    0|0
  • ramazan ayında oruc tutmuyolar sanırım

1|0
    0|0
  • Memleketini sor

0|0
    0|0
  • Sorduğun soru da senin kadar boş haberin olsun :)) salak

0|0
    0|0
  • tavşan yiyebilip yiyemeyeceğini sor. aleviler tavşan yemez.

0|0
    0|0
  • Hz Aliden bahset. Eğer aşırı derecede koruyorsa onu kesin Alevidir.

0|0
    6|4
    • Aşırı dedim herhalde.

• Ne demek aşırı koruyorsa.. Siz sünniler Peygamber efendimizi ve ehli beytimizi aşırı korumuyorsunuz sanırım ... Kızım çocuk alevi ise ailen istemiyorsa ve niyetin onu terk etmezse bu başlığı kapat fazla milleti konuşturma..

• benim birçok ark. var Alevi sanıyor çoğu İnsanlar. Ben Alevileri Camiye gitmez biliyordum gidiyorlarmış üstelik dua bile ediyorlarmış. Aslında sormadan bilemessin çünkü artık Sünnlülerde Aleviler gibi rahat. Hmm belki İlahi dinliyorsa, sık sık abdest alıyorsa, ağzının içinde veya eliyle sayyıyorsa Alevi değildir. Aleviler Cem evinde gidiyor baktın ki Cem Evinde Alevilik ile birşeylerle uğraşıyor ( H.z Ali ) Alevi yöresinden müziğe daha bi yakın belki öyle. Evlerinde H.z Ali tablosu oluyor , Sünnlülerde Kuran'ı Kerim ve Dualar.

1|0
    0|0
    • tskürler

• Alevlerin evinde Kuranı Kerim yok mu sanıyorsunuz buna ancak gülüyorum yaa ne alaka aleviler hristiyan mi?:))

Yükleniyor...