Proteini ne zaman almalıyız?

proteini ne zaman alırsak vücuda maksimum fayda Sağlar? bir de gece yatmadan kasları beslemek Amacıyla süt içmek doğru mudur?

1|1
838

En İyi Erkek Görüşü

• Protein tozunu sabah kalktigin da su ile al hem daha dinc olursun. veya spordan sonrada alabilirsin ama spordan once aa bence Cunku spordan sonra liflerde hafif kopmalar yirtilmalar olur spordan sonra beslendigin zaman proteinler o lifleri onarir ve gelisip buyumesinde etkili olur. veya sabah kalktigin da al dedigim gibi dinc olursun ve etkili olur. cogu sporcunun beslenme programina bakarsan sabah kalktiklarinda protein aliyorlar

0|2
    0|0
    • protein tozu değil de her sabah yumurta yiyorum zaten

• Yanlış bilgiler verme şurada kardeş. Bilgisiz olduğun belli boş muhabbet yapıp insanların kafasını karıştırma.

• JAntelucaz dogrusunu biliyorsan sen soyle o zaman

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 37

• gece yatmadan önce süt içmek mantıklı değil onun yerine peynir yemenizi öneririm... protein tozu ise spora başladıktan 6 ay sonra alınması daha faydalıdır.

1|0
    0|0
    • neden gece yatmadan önce süt içmek iyi değil peki? protein tozunu hiç bir zaman kullanmayı düşünmüyorum..

• Sacmalik yatmadan once süt icin sen nerenin uzmanisin ya afrika falanmi?

• Sütü sabah saatlerinde içmeniz daha yararlı olacaktır. Uzman olmayan kişilerin sözlerine cevap dahi vermeyin...

• Çogu kiside ayni seyi okudum protein tozu demisler ama protein tozu okadar saglikli degildir icinde peynir tozu karbonhidrat yumurta ve asitler bulunur vucudun nor. al yoldan alinamadigi proteini destekler sut ve sut urunleri kas degil daha cok kemik yapisini guclendirir sindirim sistemini duzenler protein yani et ve et urunleri istenildigi zaman alinabilir ve vakti yoktur proteinin insan vucudundaki en buyuk katkisi kas yapimina yardim etmesi degil kan icerisinde bulunan hucrelerin yenilenmesine yardimci olur yani vucut kalkanimiz olan bagisiklik sistemimizi kuvvetlendirir insanin gunde 180 ile 200 gr kirmizi et yemesi uygundur ve istenildiginde yenilebilir

1|0
    0|0
  • Laktoz icerdigi icin gece yatmadan once icmek dogru degil hem mide hem kas icin uygun degildir. protein tozu ilk seviyelerde onerilmez lor peyniri yiyebilirsin.%25 whey %75 civarinda casein proteini icerir uzun sure aclik olur uyku halinde casein proteini faydalidir. bide badem ye uyumadan once

1|1
    0|0
  • Sporu yaptıktan sonra proteinli yiyekler yiceksin makarna bir porsiyon bir bardakta su iç tamam sütte olur zaten 100/80 sudur süt yani balık mesela protein en iyisi protein tozu filan alma kimyasal madde var içinde işe yaramıyor düzenli kullanmazsan her yerin yağ oluyor sonra boşuna para ve zaman kaybı

1|0
    0|0
  • spordan hemen 30 dakika içinde protein tozu en hızlı kana karışan supplement.
    supplement kullanmak istemiyorsanız yumurta yiyin beyazını. ya da tavuk yiyin.
    Gece yatmadan süt içerseniz gece boyu iyileşmeyi sağlarsınız.

1|0
    0|0
  • Hayır gece yatmadan hiç bişey yenmez uykuda metabolizma yavaşlar tercihin yatmadan 2 saat önce enson olması 5 öğüne böl sabah kahvaltısında yumurta beyazı tüket antremandan sonra wheyi eksik etme iki öğündede 200 gr tavuk balık kırmızı et yersen olur kardes yatmadan 2 saat önce yağsız yoğurt veya yağsız lor tüket veya kazein proteini alabilirsin

1|0
    0|0
  • Sütü boşver içmesende olur kazein o kadarda önemli değil. Sporda yeniysen 6 ay sonrasında kullanman daha yerinde olur bu ek takviyedir beslenmenin önüne geçmesin.

1|0
    0|0
  • düzgün ve kalıcı bir vücut için tavsiye sabah kahvaltısında 3 yumurta sarısı orta öğünlerde tavuk , balık tüketimi ve gece yatmadan 1 - 2 bardak günlük süt tüketin. ben bir yüzücüyüm ve profesyonel anlamda doktorlar ve antrenörler yurtdışında sürekli bunları öneriyor...

1|0
    0|0
  • Bıldırcın yumurtası tabuk yumurtasina göre 9 kat daha proteinli.
    arkadaslar gerekli cevabı vermisler bende böyle bir öneri yapayım dedim :)

1|0
    0|0
  • antrenmandan hemen sonra su ile al. yatmadan önce alırsan kazein protein al. süt faydalı ama yağsız olsun. ayrıca abartma sütün miktarını. paran çoksada anrenmandan yarım saat önce yine bir ölçek protein tozu kullanabilirsin.

1|0
    0|0
  • 3 saat midede kalsa 11de yatacak olsan 8 gibi ye gitsin

0|0
    0|0
  • Tok karnına.

0|0
    0|0
  • Ne zaman aldığından ziyade güne yayman önemli. Bir öğünde alacağın 100 gr protein yerine 3 öğün 30 ar gram almak gibi. Tozdan bahsetmiyorum. Yiyeceklerin protein değerini öğrenmelisin.

1|0
    0|0
  • Protein kullanıyorsan oncelikle günlük kalorini doldurmaya dikkat et mesela günde insan ortalama 1500-2000 kalori arası yemek yer. Sen kalori verici besinler kullanabilirsen. O kalorinin üzerine protein içmen senin gelişimine yardımcı olur düzenli beslenemiyorsan kullanma beslenebiliyorsanda en etkilisi spordan sonra kullanmak cunku spor esnasında yaktıgın hormanları geri toplarsın. Sütle değil su ile kullan su kan akısını hızlandırır ve proteinin vucudunda heryere dagılmasını saglar sütle içersen göbek yapar.

0|0
    0|0
    • teşekkürler. toz kullanmıyorum doğal yoldan almaya çalışıyorum.. yumurta, tavuk, kırmızı et şeklinde yani. süt ve süt ürünlerini de çok tüketirim. spordan önce hangisini yesem daha iyi olur gibisinden bir soruydu bu aslında..

• Spor yapıyorsan ve ek gıda olarak protein kullanıyorsan spordan 45 dakika önce ve spordan hemen sonra tüketmen daha faydalı olacaktır. Ayrıca spor yapmıyorsan sabah uyanır uyanmaz proteini içebilirsin. Protein sindirildikten sonra daha dinç olduğunu fark edersin. Aynı şekilde protein ve amino asit kullanmaktayım.

0|1
    0|0
  • hic kasma spordan sonra. gun icerisinde sayet protein ihtiyacini alamadiysan arada icebilirsin;)

1|0
    0|0
  • Gerektiğinde :D

0|0
    1|0
  • Süt içme arkadaşım süt kas gelişimini yavaşlatır. Protein tozunuda antremandan 30 dakka veya 1 saat önce almaya başla. Tavsiye üründe verecek olursam whey in tozlarını kullan whey protein tozunu peynir altı suyu ve yoğurt kaymağından üretiyor. Kas gelişimin en üst seviyede olsun istiyorsan bol bol üzum kurusu ve yulaf tület ve badem felan ye.

0|0
    0|0
  • vücut proteini kaslar dinlenirken alırsa daha faydalı yani yatmadan önce... ama gün içindede almalısı kilonX2 gr = sporla uğraşan biri için günlük protein ihtiyacıdır

0|0
    0|0
  • Protein tozu erkek fizyolojisine göre dizayn edilmiştir..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 8

• Tozunu kullanıyorsanız hiç önermem. Bu tür şeylerle kas yapanlar hiç bir zaman sağlıklı değildir. Onun dışında ben spor sonrası Tavuk göğsü, yumurta (Beyaz) süzme peynir vs yiyorum. Sür ise yatmadan içerim.

1|0
    0|0
  • Protein spordan sonra mutlaka alinmalidir. Sut gece de sabah da faydalidir. Ben bir sure yatmadan balli sut icmistim. Cok kisa surede vucudum toparlandi.

1|0
    0|0
  • Gunde bir kez

0|0
    0|0
  • Spordan sonra

0|0
    0|0
  • her zaman gerekir bence

0|0
    0|0
  • Zararlı degil mı?