Laptoplarınızın markası ve memnuniyet durumunuz nedir?

İlk dizüstü bilgisayarımı 5 yıl önce aldım, acer markaydı, kullandığım 4 yıl içinde 2 kez garantiye gitti pek memnun kalmadım..

Geçen yıl samsung aldım o da bu sene garantiye gitti. Laptop yönünden şansım yok gibi :)

Siz hangi markaları kullanıyorsunuz, yaşadığınız sorunlar neler ya da memnun musunuz?

0|0
13|19

En İyi Erkek Görüşü

• Dizüstü denince aklıma tek kalite isim gelir: Toshiba!

İlk 2000 yılında Vezzy Go kampanyasından almıştım Toshiba laptopu. Hiç problemsiz 7 yıl kullandım, teknik servise 1 kez bile gitmişliğim yoktur bu 7 yıl içinde. 2007 yılında artık çağın gereksinimlerine karşılık vermekte zorlandığı için satıp tekrar dönemin en iyi kalitelisi, çift çekirdek bir Toshiba aldım. Şu an hala onu kullanıyorum, gayette memnunum. Sadece benden kaynaklanan bir problem dolayısıyla(üzerine çay dökülmüştü) servise gidip geldi.

Toshiba derim başka birşey demem laptop konusunda.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Alacağın bilgisayarı ne için kullanacaksın o önemli Montaj yapacaksan paraya kıymak geerekir. Ama sadece internet office msn tarzı şeylerle ilgileneceksen ayrı.

En iyisi sony ve toshiba

ondan sonra sırayla HP asus Dell lenovo packard bell fujitsu geliyor

Ardından da casper acer exper msi

0|0
    0|0
  • HP Pavilion Dv6 1000et. Özellik olarak güçlü bir laptop fakat hiç memnun değilim. Havalandırma delikleri kasanın altında. Bu yüzden aşırı ısınma ve toz kapma oluyor. Pavilion serisinin tamamı böyle. Tavsiye etmiyorum.

0|0
    0|0
    • hplerden memnun olanı duymadım zaten hiç..

• Profesyonel serisi iyi aslında. Pavilion çok şık ama dediğim gibi, tavsiye eden birisini bulamazsın.

• 4yılda değiştirmen çok normal.garantiye gitmesi kötü anlamına gelmiyo ki.kullanım şartlarına göre değişir .. Ben asus kullanıyorum 2yıldır hiç bi sorun yoktu arkadaşım yere düşürdü ekran kırıldı onu bile yaptılar üstelik 8-9 günde teslim ettiler ve bakımını yaptılar. Ayrıca 3 metre yükseklikten 2defa yere çakıldı ikisinde de aha bu sefer işi bitti dedim ama hiç bir sorun yok. . Bazı modelleri çabuk ısınıyor altına 10 liraya bi soğutucu takarsın al sana süper laptop..

0|0
    0|0
  • şu anda samsung kullanıyorum gayet memnunum. kardeşimde hp var rezalet fanı traktör gibi ses çıkarıyor.

0|0
    0|0
    • samsung'un hangi modeli?

• js04tr benimki de. taksit taksit yazdım modelini de:) ama simdiye kadar bir sıkıntı yaşatmadı şükür. 3 gün içinde geldiyse iyiymiş teknik servis gerçekten

• evet cidden taksit taksit yazdın :) inşallah servise gerek kalmaz bi daha ama avcılardaki servis iyi çalışıyo baya ilgililer..

• bilgisayar sonuçta elektronik alet. Heleki laptoplarda kesinlikle ve kesinlikle bir sorun çıkar. Beni asus 4 sene oldu alalı hala kullanıyorum.Bilgisayarcı olmama rağmen 3 defa garantiye gitti. Ama önemli olan servisinin iyi olması. Sony ve toshiba bilgisayarları iyidir. Yada biraz daha parayı kıyarsan apple al derim. DEdiğim gibi hiç birinin bozulmaz garantiye gitmeden sorunsuz kullanırsın diyemem muhakkak bir sorun çıkar.

0|0
    0|0
    • benim acerı aldığım zaman arkadaşım da asus almıştı o hala kullanıyo ben 2.laptopa geçtim..ve onun laptop format bile yemedi hiç :) ben harddisk bozdum, anakart yaktım, şu an eski acer çat pat çalışıyo ama yerinden kıpırdatmicaksın çünkü adaptör girişi bozuk, bataryası da bozuk elektrik alamadı mı pat kapanıyo :)

• hımm öyle mi.. :)

• bende bilişim teknolojileri öğretmeniyim.

• ben bilgisayar konusuna pek meraklı olamamakla birlikte, net book kullanıyorum, önceden ASUS marka 11 inç lik bir laptobum vardı ama hard disk çok küçük diye onu satmıştım, şimdi ise LG marka net bookum var gayet tatmin edici harici LG cd room ile birlikte bi bütünlük içerisinde bekletilerimi karşılıyo çok fazla birşey beklememekle birlikte tabi...

0|0
    0|0
  • Packard Bell - EasyNote TJ75

İntel Core İ5 İşlemci

17 İnc ekran

320 Gb HDD

3 gb ddr3 Ram

1 GB Ati Ekran Kartı

1345 TL

Aynı özellikteki diğer marka ürünlerle arasında aldığımda 300 400 tl fark vardı.

Şu ana kadar kullandım herhangi bir sorun çıkarmadı bana maşallah

0|0
    0|0
  • casper nirvana yeni aldım muhteşem bir şey

1-casper

2-hp

3-toshiba

4-asus

5- samsung

5 markadan şaşma bende casper var arkadaşımlarda acer die leaviona mu nedir onlardan var iğrenç birşey bide laptop sogutucu kullanıyolar pcleri çok ısınıyor fanları güçsüz benimki buz gibi üflüyo kasanın sıcaklıgı performansı etkiler.ama bence casper tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • ilk aldığımda adı desknote idi. sene 2000 civarı. yani pil koymamışlar makineye sadece görüntü olarak duruyordu. o zamandan beri, hemen her markayı denedim. sakar bir herif olduğumdan toshibaların darbeye dayanıklılıkların da iyi olduğunu söyleyebilirim.

0|0
    0|0
  • Dell'den çok memnunum. Benden kaynaklanan bir sorunda bile garanti'den parça değiştirmişlerdi (vicdanım rahat değil, benden kaynaklandığını söylememiştim)

0|1
    0|0
  • parasına göre en iyisi lenovo

0|1
    0|0
  • Genelde sevilmez ama ben Casper kullanıyorum ve çok memnunum. Ayrıca o kadar özensiz kullanmama rağmen bir kez bile sorun çıkarmadı.

0|0
    0|0
  • 3 sene önce aldığım Asus x52sa250dv bir kez garantiye gitti, ama onun dışında en ufak bir sorunum yok.

0|0
    0|0
  • bende de şu anda hp pavillion var ve kesinlikle önermem ısınma sorunu var ve daha geçenlerde chipset yandı.

hp nin pavillion serisinden uzak durunuz.

0|0
    0|0
  • Lenovo *****

Dell ****

Hp **

casper * Bana ait bir casper dizüstü değildi ama arkadaşlar sürekli sorun çıkardığı için getiriyorlardı.

Şanslıyım ki hiç bir bilgisayarımı teknik servise götürmedim.

0|0
    0|0
  • mac air, bir daha dünyaya gelsem bir daha mac alırım!

0|0
    0|0
  • HP pavilion dv5

Allah belasını versin HP'nin. Ben macbook'umu geri istiyorum!

0|0
    0|0
  • hp memnuniyet :%91

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• daha önce hp kullanıyordum ve en küçük bir sorunda bozulma temayülüyle beni deli etti. 2 yıldır acer kullanıyorum ve canavar gibi yoluna devam ediyor, üstelik neredeyse 7/24 çalışmasına rağmen. bir kez servise gitti o da benim ada maceram sırasında voltaj farkı nedeniyle ana kart yandığıı içindi, yani bir parça benim hatam yüzünden oldu.

0|0
    0|0
  • Benimkide acer marka laptop değil ama link şuanlık memnunum biraz donuyor msn açınca onun haricinde sorun yok.

0|0
    0|0
  • Casper Nirvana.. Dandik.. Çok ısıtıyor.. Bataryasına el değmiyor..

Denedim üzerinde yumurta pişiyor..

0|0
    0|0
    • :S senin pc de bir sorun var casper en iyi fanlardan birine sahip bende casper nirvana var hiç ısıtmıyor aksine buz gibi casperin masaüstüleri dandik sen bi servise danış derim

• zamanında 2300 e aldım, paraya da kıymadım.. servise gönderdim, bişey yok denildi..

• benimki lenovo, sarjı cok fazla dayanıyor teknik yonden ve kullanım yonunden de cok iyi. en iyileri de hp , toshiba ve IBM ( artık lenovo )

0|0
    0|0
  • Sony Vaio kullanıyorum, bu bilgisayarı 1 yıldan biraz daha fazla yıl önce almıştım (bu nasıl cümledir) daha sorun çıkmadı çok memnunum :)

0|0
    0|0
  • laptopların ömrü kısa oluyor diyorlardı inanmıyodum.artık inanıyorum benim laptop 1 sene de 2 kez gitti garantiye:))

0|0
    0|0
  • acer kullanıyorum gayet memnunum

0|0
    0|0
  • Ben apple mac pro kullanıyorum gayet memnunum

0|0
    0|0
    • Ne kadar verdin sen onu söyle ona :D

Param olsa bende alacam :(

• Babam hedıye olarak almıştı o yuzden hatırlamıyorum aldıgım zaman 4-8milyar arası bıseydı galıba

• Pardon ilkini sormuşsun : / Toshiba idi. Onda da sorun yaşamamıştım hatırlayabildiğim kadarıyla...

0|1
    0|0
  • 2 senedir dell kullanıyorum hiç problem çıkarmadı

0|0
    0|0
  • casper kullanıorum şimdilik problem yok

0|0
    0|0
  • Toshiba 4 yılı devirdim kendisiyle. Gayet memnunum

0|0
    0|0
  • Mac