Kadınların piskoterapiye erkeklere oranla daha ılımlı yaklaşamaları?

sorun şu ki bu onların gerçekçi olduklarının bir sonucu mu yoksa savunma mekanizmaları mı devreye giriyor?kendilerini korumak için mi böyle davranırlar.kadınlar bu konularda her zaman daha geniş daha yenilikçidirler.erkeklerin bu geleneksel tutumunun sebebini merak ediyorum.sadece bizim ülkemizde var olan bir "bilinçsizlik durumu"ndan bahsetmiyorum.bizim ülkemizde bu alan çok gelişmemiş olabilir ve insanlar bence gitmemekte haklılar.

Güncellemeler:
gerekli güncelleme: onlardan kastım erkekler.

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• bi sorun olduğunu onlardan daha kolay kabullenebiliyoruz ve çözümler üretmek için çabalıyoruz.

0|0
    0|0
    • soruyu anlamadığım için cevabınıda anlamıyorum :(

• susam iyi cevap olunca bende olmuş sayılırım ki :):):)

• askdjbgfasdkjhbgfskdb <3

Erkekler Ne Diyor 11

• Bunun nedni şu; Türk erkeklerinde büyük ölçüde yetersizlik korkusu var. O nedenle bu tür bir şeye soğuk yaklaşıyorlar. Bunu çevredeki "delikanlı" olarak geçinip sinir küpü şeklinde yolda yürüyen insanlardan görebilirsin. Öfke, korkunun kamufle edilmiş halidir. Bu korku da genellikle "yetersiz olma", "değersiz hissetme" korkusudur. Etrafta ne kadar sinirli, öfkeli "delikanlı" varsa bir onların hepsinin değersizlik ve yetersizlik korkusu olduğundan emin olabilirsin.

0|0
    0|0
    • ben sadece türkiye'yle sınırlamadım ama.genel olarak da durum böyle sanki?

• Türk erkekleri kısmını "Dünya" ile de değiştirebilirsin, çok fazla fark yok.

• Zaman kaybı geliyordur bazen erkege

0|0
    0|0
  • kadınlar ne ister

bakımlı olmak

bol para

gezmek tozmak

bol bol eğlenmek

her hoşlandığıyla sevişmek

lüks içinde yaşamak

bunlar olmayınca terapi ihtiyacı oluyor haliyle

ama erkek öyle değil

0|0
    0|0
  • soruyu anlasam en iyi cevabı vericem :(:(:( ama bu yanıtımla kızların aradığı erkek potansiyeli taşıdıgımı göstermiş oldum :) karmaşa halinde kitleniyorum :(:(:(

1|0
    0|0
  • Hem bilinçsizlik, hem cahillik, hem erkeğin kendine toz kondurmaması ve hem de kendini güçlü gösterme isteği bunun nedeni.

0|0
    0|1
  • çünkü türk kadınları sorunlu kaprisi,geçimsiz,para düşkünü ve anlayışsızdır.Kendilerini dünyanın en güzel kadını sanarlar vs. uzar gider bu liste.Bu yüzden sorunludurlar ve psikoloğa giderler

0|0
    1|0
  • ben pisikli şeylere inanmıyorum.

0|1
    0|0
  • belki de bunu canımız sıkılınca saç rengimizi değiştirdiğimiz zaman anlayacağız :)

0|0
    0|0
  • Bilinç aşılanmayan veya kendine aşılamayan erkeklerin tipik vurdumduymazlık hallerinden biri.

0|0
    0|0
  • ne alakası var her erkek aynı değildir :D

0|0
    0|0
  • Erkek adamın yardıma ihtiyacı olmaz o kadar!

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Erkeklerin savunma mekanizmaları..''Erkek adam ... yapmaz''ile başlayan cümleler çok var,ama yine de bilinçli olanlar da var illa ki...

0|1
    0|0
  • kendilerini mükemmel zannetmelerinden maalesef.

kadınlar daha gerçekçi ve bilinçli bu konuda

0|0
    0|0
  • psikoterapiye karşı mesafeliyim.atıyorum freudyan birine bırakmak istemem kendimi.varoluşçu birinin de sağlam olması lazım,hem ne bileyim kendi üzerine alacağın "şey"lerin sorumluluğunu,"tanı"ların üzerine yüklemek gibi de geliyor.evet sanırım ılımlı değilim.ancak şizofreni gibi kişinin kendini balkondan atmasına sebebiyet verecek ölüm yaşam algısını bozan "gerçek" hastalıkları muaf tutuyorum.

0|0
    0|0
  • erkeklerin toplum yapisi itibariyle herkesin gozunde daha gucludur

misal erkekler aglamaz falan

o yuzden erkekler zayf dustugunu gosstermek istemez kosesine cekilir

0|0
    0|0
  • Daha duygusal olduğumuzdan desteğe de hayır demiyoruz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...