Dünyanın en zor sorunu buyurun cevaplayın.

Kesinlikle cevabı var 5000 başvuru olan bir şirkete tek eleman alınacakmış ve bu sorulmuş. Bir gün uyuduğunuzu düşünün uyandığınızda soyut şeyler dışında herşey iki katına çıkarsa (en boy vs) bunu nasıl anlardınız?

0|0
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• moment dengesi 1/2 dışında çalışamayantüm fiziksel mekanizmaların devre dışı kalmasına şahit olarak olayı anlayabilirdim.

atıyorum 15 m uzunluğundaki lokomotifin uzunluğu 30 m ye çıkarak

treni harekete geçiren motor pisyon ateşleme sistemi aynı sayıda fakat 2 katı irilikte olacağından

lokomotifin harekete geçirecek brim zamanda ki güç iki katına çıkarken

motorun ürettiği ise sabit kalacak.

veya yatay ve dikey eksende düzenli olmayan yapılar. mesela elektrik direkleri diyelim. direğin boyu iki katına çıktığında elektrik kablolarınıda iki katına çıkarman önceki resimle aynı olmadığını görürsün. lisedeki geometrideki benzerlik oranını düşün. ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Anlayamam.

0|0
    0|0
  • başka bir cevap daha geldi aklıma, sonuçta beynimdeki düşünceler ve bildiklerim değişmeyeceği için bir yere yazı yazarım ya da rakamlar yazarım sonra herhangi somut bir cisimle karşılaştırdığımda herşeyin normalde olduğundan daha büyük olduğunu anlayabilirm?

0|0
    0|0
  • Saçlarımdan anlarım.

0|0
    0|0
  • saçma bir soru.

0|0
    1|0
  • paralarımı sayarım

0|0
    0|0
  • Ayakkabı numaram değişmiyor mu?

0|0
    0|0
  • soran Allah rızası için cevabını ver ailecek çıldıracağız

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• bu konuyu ateistler açıklasın

0|1
    0|0
  • her şey iki katına çıkıyor derken sadece ölçütler mi? eğer öyle ise saçlarım seyrekleşecektir, yok saç adedimde iki katına çıkıyorsa , nesne sayısıda iki kat artıyor demektir buda ben dahil herşeyden iki tane olması anlamına gelir

0|0
    0|0
  • Bir de şöyle olur. Daha önceden alanını bildiğin bir cismin alanını yine hesaplarsın. Mesela bir kenarı başlangıçta 2 cm olan bir karenin alanı 4 cm karedir. Bir kenarının uzunluğu 4 cm olduğunda alanı 16 olur. Böyle anlaşılır.

0|0
    0|0
  • tartılırım ulannnn :)

0|0
    0|0
  • uyandığımda görünce anlarım...

0|0
    0|0
  • insan vucudu da somut değil mi? ee o zaman bizim vucudumuzda büyüyeceğinden bir şey anlaşılmaz ki :D

0|0
    0|0
  • Cetvel, metre gibi uzunluk ölçülerininin milimleri arasındaki uzaklıktan anlaşılır.

0|0
    0|0
  • elbiselerimden anlarım

0|0
    0|0
  • Millet derinlik algısı diyorum heeeey! uyanın!. Derinlik algısı.

0|0
    0|0
  • Derinlik algısı değişmeyeceği için anlayabilirim. Nesnelere bakarak derinlikten anlarım.

0|0
    0|0
  • ben küçülmüşümdür :)

0|0
    0|0
  • ne kadar soyut bilmiyorum ama 1 metre, ışığın boşlukta 1/299.792.458 saniyede aldığı yoldur. ben burdan anlarım hemen.

0|0
    0|0
  • küçülmeden önce çubuğu güneş tepede olmadığında dik koyduğumuzda oluşan gölgesi ile çubuk iki katına çıktıktan sonra günün aynı zamanı tekrar güneşe koyduğumuzda oluşacak gölge aynı olmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...