Dünyanın en ateşli derbisi hangisi?

Futbol denince akla 22 oyuncu ve bir meşin yuvarlak harici dostluk spor kardeşlik ve bazende bitmez tükenmez düşmanlıklar geliyor. Sizce dünyanın en ateşli derbisi hangisi?

Dipçe : Ankette verilen maçlar stadyum atmosferlerine göre verilmiştir..

• Real Madrid- Barcelona ( İspanya)
    A seç
  • Boca Juniors- River Plate ( Arjantin)
    B seç
  • Kızılyıldız-Partizan ( Sırbistan)
    C seç
  • Milan-İnter (İtalya)
    D seç
  • Fenerbahçe-Galatasaray ( Türkiye )
    E seç
  • G. Rangers-Celtic ( İskoçya)
    F seç
  • Olympiakos-Panathinaikos ( Yunanistan )
    G seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Barcelona-R. madrid maçı derbi olmamasına rağmen dünya genelinde heyecan fırtınası olduğu için.. Karşıyaka-Göztepe ve Adanademirspor-Adanaspor Vede aklınıza gelen diğer derbilerde şık seçeneğinin 7 den fazla olmaması nedeni ile listeye alınmadı. Kusura bakmayın.. Buyrun oylamaya :)

0|1
17164

En İyi Kız Görüşü

• Bildiğim kadarıyla dünyaca ünlü en ateşli derbi maçları ve ezeli rakiplerin arasında genellikle sosyo-ekonomik sınıfsal, politik görüşsel farklılıklar var ve iki takımın taraftarları arasında keskin bir çizgi oluyor. Mesela Glascow ve Celtic, Lazio ve Roma, Redstar ve Partisan bunların en tipik sağcı-solcu takım örnekleri.
    Veya Real Madrid merkeziyetci krallık yanlısı iken Barcelona ise Katalan bölgesinin ayrılıkçı yönünü yansıtıyor.

Fakat bizdeki GS-FB arasındaki bu ateşli (hatta bazen öldürmelere, kavgalara kadar giden) farklılığın nedenini anlayabilmiş değilim. Bizim ligimizle ilgili bu durumu yansız şekilde açıklayabilecek olursa çok sevinirim.

0|3
    0|2
    • Aslında kavga edecek olay cıkaracak bı durum yok sadece klüp cıkarları dogrultusunda rakabet uc safhaya gelmiş a veya b biz turk mılletıyız bırbırımızı yemek ıcın bı tarafta olmamız yeterli umarım yardımcı olmuştur ;)

• Kızım helal sana be :)))

• Aslında roma lazio derbisi sanıldığı gibi sağ sol derbisi değildir. Lazio faşist bir takımdır evet ama roma nın da taraftar gruplarının büyük bölümü sağcıdır. Rekabet daha çok şehrin hakiminin kim olacağı üzerine. İtalya nın sol takımı tartışmasız Livorno'dur

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 16

• Şıklardan hiçbiri.

Kadın erkek derbisi diyorum. Hem en ateşlisi. Hemde atmosfer biribinden hep farklı canlı oluyor.

0|7
    0|1
  • Kalite bakımından en hararetlisi Real-Barca
    Taraftar bakımımda Boca Juniors-River Plate

0|4
    0|0
    • Real ve barça daki kalite bizde olsa fb-gs derbisi tadından yenmezdi :)

• Manchester United olsa idi onu şey etcektim :) Dünya olarak Real , Barca maçı
    Amaa ben Atmosfere göre dediğin için.. Milan - Inter şıkkını şey ettim :)

Şampiyon Galatasaray diye de bir ek yapim tam olsun :D

0|4
    0|4
  • GalataSaray- Fenerbahçe

0|4
    0|1
  • Fenerbahçe-Galatasaray

0|1
    0|0
  • Dunyada real Madrid - Barcelona
    Turkiyede ise FB-GS ve Karsiyaka - Goztepe bence :)

0|6
    3|8
  • Dortmund -Bayern.

0|3
    0|2
    • maç açısından görüşünde haklısın fakat taraftar pek canlı değil.

• Aynen öyle en iyi taraftar Dortmund taraftarı ki Bayernle maçlarında stad tıkanıyor :)

• Abi bendemi hata var acaba ahahah :D

0|2
    0|0
  • Fenerbahçe-Galatasaray ( Türkiye ) ...

0|1
    0|0
  • Yeni evli çift gecesi derbisi..

asdsf

0|2
    0|0

0|3
    1|1
  • turkiye

0|1
    0|0

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Bayan X ile bay Y nin maçı:)))

0|1
    0|0
    • Maçın galibini merak ettim şimdi kim kazandıysa :D

• 2-0 olduysa o mac cevrilmez. Bence 3-4 olur. Gol atmak icin saldirdikca yersin. Hahaha

• O bana bir daha zor gol atar. Geçti o devirler. O benim yanıma bile yaklaşamıyor. Uzun hikaye.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 164

• kadıkoyde sampıyon olunan derby en ateslı derbydır.. cımbom adama hem stadı yaktırır hemde ılceyı... hatta ıcerıdekı ates yetmez benzınlık ve polıs otosu bıle yaktırır.. nasıl bır acıysa artık:))

0|6
    0|0
  • Ateşli denilince şu sıra oluşur bana göre:
    1-Boca Juniors- River Plate
    2-Galatasaray - Fenerbahçe
    3-Olympiakos-Panathinaikos
    4-Kızılyıldız-Partizan
    Geri kalanlar bunların gerginliğine ve stresine yaklaşamaz bile...
    Real-Barca ise prestij açısından dünyanın en popüler derbisidir...

0|2
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Boca juniors-River plate derbisinin eline hiç bir derbi su bile dökemez..
    hasta yatağında ki bir boca taraftarı öldüğümde beni river plate bayrağına sarın ki bizimkiler karşı taraftan biri öldü diye sevinsinler demiş.. fanatiklikleri had safhada.. özellikle boca fakir kesimin takımı olduğu için daha çok destekliyorum boca yı :)) stadlarının girişinde de
    mabedim la bombonera
    tanrım maradona
    dinim boca yazar :))

0|1
    0|0
  • Türkiye 'de deplasman yasagı var unuttun mu?
    Superligi cıkar bence
    1nci ligde var mıydı hatırlamadım
    eger yoksa 35 -35.5 arası

0|1
    0|0
    • Evet deplasman yasağı var üzülerekte olsa bunu kabul ediyoruz. Fakat birde şu var. Deplasman yasağı olmasına rağmen bu kadar canlı geçiyorsa maçlar olmaması durumunda stadyum atmosferi nasıl olurdu?

• Ben tribünlerin derbilerde yarı yarıya olması taraftaryım.
      En azından atmosefer görülür.
      tüm derbilerin olimpiyatta yapılmasını isterim
      yoksa 1000-2000 kişi gelmiş deplasmana ne olacak. ev sahibi her zaman üstün olur

• Eric Cantona'nın yaptığı bir derbiler belgeseli vardı. Dünya derbilerini ele almıştı. FB-GS dışındaki diğer tüm derbilerin etnik kökene dayandığını tutkudan uzak olduğunu ve sadece FB-GS maçlarının etnisite ile ilğili omadığını söylemişti..
    Aynen katılıyorum.

1|1
    0|0
  • Fenerbahçe-Galatasaray Real Madrid- Barcelona arasında gittim geldim ama bizim derbiyi seçtim. :) Aradaki fark onların oyuncuları çok klas oynuyorlar yani çalım falan atmaktan zevk alıyorlar bizimkinde ise taraftarlar çok ateşli. Onlar yetiyor yani. :)

0|1
    0|0
  • Gaziantepspor Gaziantep Büyükşehir belediyespor

0|1
    0|0
  • Galatasaray-Fenerbahçe tabi ki.

0|2
    0|0
  • olympiakos-panathinakos maçıda var ateşli bir maç derbi maçı istersen ben seçeneklerden kızılyıldız-partizan seçtim gerçi onlarda baya bir ateşli :)) taraftar sayısı olarak bakarsak olaya real-barcelona ile boca juniors-river plate maçlarını ön plana çıkarabiliriz.

0|1
    0|0
  • ızlemedım ama hala derbılerde olaylar kırmızı kartlar mesaleller konfetılerın olduğunu resımlerde falan goruyorum ve duyuyorum taraftarlar da malum zaten stad her zaman full cekıyo bu derbıde o derbının adı RIVER PLATE BOCA JUNIORS. BU DERBININ OZEL bir ADI VARDI UNUTUTM ONU YA :/ el classıco gıbı bı ozel adı vardı

0|1
    0|0
    • süper classico deniyor bazı kesimlerce. Çok muazzam bir atmosferi var bu maçın. olaylarda cabası :)

• Boca Juniors- River Plate ( Arjantin)

0|1
    0|0
  • Boca River diyenin alnından öperim, ben GS FB dedim ama "en ateşli" den ne anlyorsunuz da gidip real barçayı işaretliyorsunuz? Bunları ifşa edip futbol ortamlarından uzaklaştırmak lazım, atletico-real madrid derbisi bile ondan daha ateşli

0|1
    0|0
  • Galatasaraylıyım Ama G. Rangers-Celtic Derbısı Dedım Katolıkler Ve Ortodoksların Futbol Savası Ayrı Bı Dusmanlık Ölen Taraftarlar Kareografıler Ve Daha Neler Neler G. Rangers Borçları Yuzunden Küme Düşürülme Tehlıkesı Ile Karsı Karsıya Kaldı Lıgdekı Tum Rakımlar Alacaklarından Feragat Etmek Icın Imza Attı Sizce Kım İmza Atmadı Tabıkı Benım Takımım CELTIC Rangers Kume Dusuruldu.

0|1
    0|0
  • GÖZTEPE'MİZ - karsiyaka derim. Susarim..

Yılmadan usanmadan / Vazgecermi bu kalpler bu armadan / Asigiz renklere / Gencligimin katilisin Göztepe

http://m.youtube.com/watch?v=1uUyFu4xQRg

0|1
    0|0
  • Boca Juniors- River Plate derbisi aynı zamanda sınıf çatışmasıdır
    G. Rangers-Celtic derbisi ise mezhep çatışmasıdır.
    Bu yüzden, bu ikisini seçiyorum

0|1
    0|0
  • Peki bilinmez ama west ham-millwall derbisidir. Kökeni çok eskiye dayanır. Her iki takımın taraftarları da aslen liman işçisidir. Bir gün azalan ücretler üzerine grev kararı alınır. başlangıçta herkes karara uysa da millwalllular grev kırıcılık yaparak işverenle anlaşır. sonrasında iki taraf arasında kanlı çatışmalar yaşanır. şu anda iki takım ayrı liglerde ancak kupa maçlarında birbirleriyle eşleşmeyi 4 gözle beklerler hep

0|2
    0|0
  • Boca Juniors - River Plate maçlarını çoğu izlememiş o yüzden real madrid felan demiişler :D izleseler demezlerdi :D

0|1
    0|0
  • derbi değil ama WESTHAM v MİLLWALL macları fenadır HERKES BLMEZ
    ama o şıklardan rangers v celtic tek geçerim maçtan daha fazlası protestan ve katolik savaşıdır Rangers v celtic maçları mesela bir celtc formalı adam rangers da dolasamaz keserler adamı :D

0|1
    0|0
  • Roma - Lazio derbilerinde sokaklarda ciddi manada insan olmaz. Derbi günlerinde Roma sokakları mavi ve kırmızıdan başka renk görmez olur.

0|1
    0|0
    • Stadyumun cayır cayır yandığı bir maçları vardı bunların. Harbi manyak taraftarları var.

• Erkekler Devam
    144
Yükleniyor...