Dostluklar bir gün biter mi ?

Sevgili Dost,

Sana yüreğimden geçenleri, tüm çıplaklığıyla yazmak isterdim, ama yapamam biliyorsun. Dosta dahi, kelimelere sığdıramayacağım, kelimeler yetse bile, dilimin ucundakileri toparlayıp da kuramayacağım cümleler var. Edebiyatımın zayıflığından değil elbette. Duygularımı ifade edişimin, sessizliği tercih edişinden..

Aslında bu daha zor galiba. Ya o sessizliğin içinde kopan fırtınaları duyamazsan.. Ya senin için neler yapabileceğimi düşünemezsen.. Senin için, ateşi elimle tutabileceğimi mesela.. gecenin bir yarısı, ayazın ten ısırdığı, karların buz tuttuğu sokaklarda bilmem kaç kez düşeceğimi hiç düşünmeden, hatta ayakkabısız bile koşabileceğimi.. Mutluluğun için neleri feda edebileceğimi.. Duygu dünyan hazin bir son yaşamasın diye, bendeki sevinçleri bile feda edip, hüznü kucaklayabileceğimi..

Ya tüm bunları ve belki de hayatta hiç yapmadığım, yapmaktan korktuğum ya da utançtan yüzümün kızarıp, yer yarılsa da içine girsem diyebileceğimi düşündüğüm birçok şeyi, senin için yapabileceğimi hiç öğrenemezsen..

Dostum, seni kaybetmeyi göze almak, organlarımı yaşarken bağışlamak kadar beter. Ama gözbebeklerindeki mutluluk için, gözlerini kaybetmeye değer.

Ayrılıklarımızın her defasında, ciğerlerine çekmen için sana bir dost nefesi ve yüreğine sıcak bir temas bırakarak gidiyorum..

Hoşçakal...

0|1
8|1

En İyi Kız Görüşü

• Dostlukların bitişi aşkın bitişinden daha kötü koyuyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bitiyor maalesef..hatta yaşarken dost olduğunu sanıyorsun ama bittiğinde ve sonrasında aslında hiç bir şey olmadığını görüyorsun..

1|0
    0|0
  • gönül dostlukları bitmez bence... 12 yaşımdan beri bi dostum var.. türkiyenin farklı çografyalrında olsakta bi merhaba aradaki mesafeleri bitirir. çıkar ve menfaat üzerine kurulmamışsa bitmez.

0|0
    0|0
    • ben 7 yıldır tanıdııgm ekmeğimi bölüp te paylaştıgım kısı üniversiteye başlayınca selamımı almaz oldu :]~ kımseye guvenme kardeşımden farkı yoktu gelır bende 1 hafta kalırdı ben gıderdım gezerdık hatta o dedıkı bızı kımse ayıramasn kardeşim cennette de cehennemdede olsak ayrılmıcaz demişti bi üniversite ayırdı bizi :D

• işteee... takma boşver...

• takan kımki :] takmıyorum artık

• dostluk bir gun biter

0|0
    0|0
  • Biter aşklar dostluklar hersey biter kalıcı olan gercek leri bulabilmek

0|0
    0|0
  • Dostluk dıye bırsey yok.. sadece ısıne gelınce yalnızlıgını paylastgın kısı var

0|0
    0|0
  • Aşklar biter, dostluk biter, hayat biterken kalıcı olan hiçbirşey yok bence.

0|0
    0|0
  • herkesin dostluğu bir gün biter.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Hoşçakal,

Seni bu kadar özleyecekken, seni özlediğim için acı çekecekken, sen acı çekmesen bile kötü bir şey söyleyemiyorum senin hakkında. Ne de olsa çoğu zamanı seninle birlikte geçirdik. Bela peşinde de koştuk, sevgi peşinde de, aşk peşinde de seninle beraber. Kimini bulduk, kimini bulamadık... Seninle beraberken yaşadığım tüm anıları önce unutmak istedim... Sonra farkettim ki artık yanımda olmasanda yüzümde bir tebessüm oluşturuyor anılarımız. Kesinlikle seninle birlikte iken olan kahkahaların yerini tutamaz, hatırlar mısın; beraber öyle kahkahalar atardık ki insanlar önce birbirimizi boğazladığımızı zannederdi sonra güldüğümüzü anladıklarında deli mi bunlar der gibi bakardı, insanların o bakışlarını tanıyıp; kahkahalarımızın oktavını artırırdık. Şimdi kahkaha atmak gelmiyor içimden, sesim tek başına yüksek çıkmaz korkusundan... Anılarımızda neler neler saklı, biliyorum sende hepsini gizli, tozlu, görünmeyen bir yerinde saklayacaksın beyninin, bütün o anıları; arada bir aklına geleceğim, bazen bir uçan kuşta, bazen yaşanmışlıklarla dolu bir sokakta, senin de gözün dolar mı bilmem... İçinden ağlamak gelir mi, yoksa sende gözyaşların yanaklarını temizlerken, inadına gülümseyerek hayata karşı güçlü olduğunu kanıtlamaya mı çalışırsın. Güçlü olmam gerekmeyen tek yer yanındı, bizim gücümüz beraberliğimizdi. Korkardı insanlar, fiziksel olarak değil, bir gün hepsi gibi bu dostlukta biter mi diye... İkişer ailemiz vardı; bayramlarda, önemli günlerde iki kere sevinirlerdi. Bir sen sevindirirdin, bir ben... Kaç defa annelermizin gözleri dolmuştu bizi öyle yan yana görünce hatırlar mısın. Aslında bir elma ile karganın birlikteliği idi bizimkisi. Ortak yanımız yoktu. Senin için önemli olan benim için önemsizdi ama senin için önemli olduğunu bildiğimden ben de önemserdim, senin önemsediklerini... Şimdi dönüp bakıyorum da, seninde aynı şekilde sadece ben değer veriyorum diye değer verdiğin şeyler oldu. Daha sayfalar dolusu yazabilirim, biliyorum ki sen de kalemi eline alsan sayfaları doldurursun. Sadece ayrılığımızı daha da zorlaştırmak istemiyorum, dostum benim. Tebessüm ile arkana bakmadan dön git, emin ol benden hakkında ne kötü bir söz ne de bir bela okuma gelecek sana... Mutlu ol gittiğin yerde, benden iyilerini bul, aşık ol, yüzünden tebessüm eksik olmasın, kahkahaların çınlatsın girdiğin yerleri...

Özledim seni, yine de arkana bile bakmadan git, aynen benim yaptığım gibi... Geçmiş anılarımızı kirletmeden, birbirimize olan saygımızı kaybetmeden...

Hoşçakal

Benim de veda ettiğim bir dostuma yazdığım mektup, en uygunu bu gözüktü buraya yazacak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...