Vücut calisan arkadaşlar?

Arkadaslar ben 3 aydir fitnese gidiorum. Ve ordaki arkadaslar stereoid , protein tozu ve kreatin kullaniolar bunlarin yarari var mı nelerdir birbirinden farklari nelerdir yardimci olaabilirmisiniz

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Protein tozu ek takviyedir. Kas yaparken değil, kası olan ksiilerin kaslarini beslemek için kullanir. Boyle olması gerekir. Streoit ise iğneyle olan bir şey, çok kisa sürede kaslari sisirmeye yarar. Sen protein tozunu kullanmaya düşünüyorsa kullanma derim, yağ yapicilar var onlardan kullan. Belli bir kiloya geldikten sonra kasa cevirirsin. Kasa çevirdikten sonra 3-4 ay geçer zaten o zaman protein tozu kullanabilirsin.

Dipnot: protein tozuna gerek yok aslında.

0|1
    0|2
    • Su yorumu okudum okudum bitane mantikli yazi bulamadim be kardes

• Uslubun duzgun oldugu icin sana bu isin nasil oldugunu anlatayim kardesim 1. Protein tozu tabiiki kas yaparken kullanilir yaptiktan sonra diye bir sey yok 2. Olarak vucuttaki yaglar hic bir sebeple kasa donusmez okisi birbirinden farkli yapilardir 3. Olarak 33-34 cm kol yaparim bana yeter diyenler icin elbette protein tozuna gerek yok insanlarin tatmin sınıryla alakalı. Adama vucudunu yaglandir snra onlari kasa cevirirsin demissin o zaman dunyadaki en sansli adamlar kilolu adamlar kolayca yagi kasa cevirip hic ugrasmiyorlar :)

• Evet sizi anlıyorum. Anlatım tarzımdaki yanlışı fark ettim. Yağı kasa çevirmekten kastım, efor harcarken yağları yakmak, olan kas kütlesini korumak. Tabi kide yağ kasa dönüşmez. Kas yaparken kullanıma gelecek olursak, benim tavsiye olarak söylediğim bir şeydir. 3 aylık bir sporcunun kas kütlesini yapması için kullanmasına gerek yok, günlük beslenme ile yeterli proteini alabilir. Zaten düzenli beslenme programı olmayan sporcular için toz kullanmanın neredeyse hiç faydası olmaz. Kas kütlesi arttıkça günlük beslenmede gerekli proteini karşılayamayacağı zaman olacaktır (tabi bu durum maddiyat açısıyla ilgili de olabilir). Bu zamanlarda ek takviye alınabilir. Teşekkürler. @Intractable34

Kızlar Ne Diyor 1

• Kas yapmak istiyorsanız var. Bana ben kullanmaktanda kullandirmaktanda yana değilim.

0|1
    0|0
    • Kasları hızlı büyütmek istiyorsanız whey proteini kullanın. Fakat 3 aydır yapılan fitnessla protein kullanmaya baslanilmaz. Önce zemini hazirlicaksin. Anca düzenli olarak 5ay sonunda vücudunda ki gelismelere göre spor hocan onermeli whey proteini.

Erkekler Ne Diyor 9

• Protein tozu ve kreatin supplementtir. İlaç değildir;takviye gıdaır. Doğal vücut yapanların kullanığı şeylerdir.

Steroid ise ilaçtır ve laboratuvar ortamında üretilen testesteron hormonudur. Amacın mr. olympia olmak değilse girme böyle işlere hayatından olma. Doğal yap.

0|3
    0|0
  • besınlerle kazanman gereken proteınlerı vıtamınlerı , hazır sekılde almıs olcaksın, bu da gelısım surecını hızlandırıcak daha kısa surede , calısmalarının sonucunu almanı saglayacak. Benım sevmedıgım bı yontem, ben ağır sekılde daha duzenlı calısmayla daha uzun aşamalarla yapmayı tercıh edıyorum

0|1
    0|0
  • Kardes ben yaklasık 4 senedir ugrasıyorum dedıklerının hıcbırını kullanmadım kullanmanıda tavsiye etmem.. Onların soyle bır artısı var sana daha cok enerjı ve kas kutlesı yapmanı saglar tabi yan etkılerıde var.. Kullanmazsan vucudu kullananlara gore daha geç gelişir ama geliştiğinde de daha saglam olursun :)

0|1
    0|1
  • Kesinlikle kullanmamanı tavsiye ederim, sağlık açısından çok kötü yan etkileri var.

0|1
    0|0
  • protein tozu falan supplement (ek besin) bunlar düzenli ve yeterli olarak besleniyorsan gerek yoktur (protein tozu içtim yemek yemiyim gibi bir olay kesinlikle yoktur) ama kreatin güç artışı sağlar antrenmanlardan önce kullanırsan daha ağır kaldırabilirsin. Steroid yani doping maddelerine gelince bunlar vücudun hormon dengesini alt üst ediyor protein sentezini %400e kadar artırıyor ancak bu steroidleri kullanmayı bıraktığında güç ve hacim kaybı tekrar oluyor yani steroidle yaptığın kas kalıcı olmuyor: IFBB yarışmalara katılmayacaksan arkanda milyon dolarlık sponsorların yoksa kesinlikle steroid kullanma. Bol sporlu günler :)

0|0
    0|0
  • daha hızlı kas yaparsın ancak protein tozu dışındakileri hiç deneme bile yarardan cok zararı olur ayrıca protein tozu da zararlıdır doğal olmadığı için ama abartmassan spordan önce yatmadan önce falan işine yarar

0|1
    0|0
  • stereoid kasların beyni geçtiği andır asla kullanma.. protein tozları bca lar çok masum değildir kimyasaldır kısaca hepsi zararlıdır

0|0
    0|0
  • Steroidin zararı var yarışmalar icin protein ile keratinin yok

0|0
    0|0
  • Onlar olmadan vucd olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...