Hayatta kaç maske kullanıyorsunuz? Kaç değişik yüzünüz var? Her gün kaç farklı role bürünüyorsunuz?

Hayatta kaç maske kullanıyorsunuz? Kaç değişik yüzünüz var? Her gün kaç farklı role bürünüyorsunuz?

"Çağdaş yaşam içerisinde varolabilmek, uyum sağlayabilmek için çeşitli maskeler takarız. Örneğin bir yönetici çalışanları ile ilişkileri için bir maske takar , arkadaş ilişkileri için bir başkasını, amirleri ile olan ilişkileri içinse, daha başka bir maske takmak zorundadır."

Ben hep olduğum gibiyim diyecek arkadaşlar cevaplamazsa daha iyi, okumadan geçerim o cevapları böyle de terbiyesizimdir...

Güncellemeler:
Neler olduğunu da yazalım sevgili kaktüsler pardon arkadaşlar

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• bezgin o* yarının maması maskesi en sevdiğim içimdeki heveskar hümanisti sigara ağızlığı tutan şuh parmak uçlarıyla ötelemesi dehşet zevk veriyor.aşık jülyet var ki reelde pek hükmü yok.gözlemci var o sanırım nadiren maske oluyor.beyaz kedi var onu kuyruğu indiresim geldiğinde takarım.kolonya kokulu ellerce okşanmak istiyor tabi insan.mesafenin ağırlığını kaldırabilmek adına topuzu kaçmış tartı maskesi var ki deli olayım dünya kahrımı çeksin arabesk tutumuyla içli dışlıdır.tiksinti sebebidir,mazoşist iyimserle sevişir sık sık.öyle.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sting shape of my hearth da dediği gibi ''the mask I wear is one ''.Tek maskeyle geziniyorum

0|1
    1|0
  • Evde ve arkadaşlarımın yanında aynıyım.

Sokakta çok farklıyım.

Okulda da farklı diyebiliriz.

3 sanırım.

0|1
    0|0
  • Push the Limits link

0|1
    0|0
  • 2 bir herkesin bildiği bir de benim bildiğim

0|1
    0|0
  • 3 adet.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Benim eskiden bir sürü maskem vardı. Ditto isimli pembe jöle kıvamındaki Pokemon gibi bulunduğum ortama göre suratımdaki maskeyi çıkarır hemen yerine başkasını takardım ve o zamanlar hayat benim için çok daha kolay ve eğlenceliydi. Fakat kendim değildim. Bu sahtelik zamanla beni üzmeye başlamıştı. Çünkü ben aslında ben değildim, beni seven aslında beni sevmiyordu. Maskemi seviyordu. Sonra çok sevdiğim kız arkadaşıma karşı maskemi çıkarma kararı aldım. Maskemi henüz çıkarmadan, biraz araladığım anda kız benden ayrıldı. Bu olay beni çok üzmüştü ve bütün maskelerimi toplayıp Mordor' un kızgın lavlarına attım. Bütün çevrem değişti, neredeyse hiç arkadaşım kalmamıştı. Her gün beni arayan insanlar rehberlerinden numaramı silmişti. 2 yıl süren depresyonumun ardından geriye sadece 5 tane gerçek dost kalmıştı. O zaman anladımki maskelerimi çıkarıp atmakla en doğru olanı yapmışım. Şu an hiçbir maske takmıyorum, neysem oyum. Fakat 1 tane maskeyi yok etmeyi unutmuşum, içlerinden en güçlüsü. Daha doğrusu o maske benden saklanmış. O'nu bulamıyorum. İstediğim zaman takamıyorum, çıkaramıyorumda. Kendisi gelip yüzüme oturuyor, çıkmak istediği zamana kadar da çıkaramıyorum. O maske yüzümdeyken olmadık işler yapıyorum. Aşırı kurnaz, çapkın, agresif, ukala, züppe, çakal, şerefsiz, narsist, tam bir puşt oluyorum. Sanki aslında hiçbir maskeyi yok etmemişim, hepsini birleştirmişim. Sanki beni başkası kontrol ediyormuş gibi bilincimin yarısı kapalı bir biçimde öyle şeyler yapıyorumki aklınız hayaliniz durur. Uzun zamandır kendisini göstermiyordu maske ama dün suratımdaydı. Çoğu insanın yapmayı isteyipte cesaret edip yapamadığı şeyleri yapıyorum. Ertesi gün bir önceki güne dönüp baktığımda hiç pişman olmuyorum. İyiki de yapmışım diyorum. Hoşuma gitmese de bir yandan da seviyorum o maskeyi :) O bana değil ben ona itaat ediyorum ama olsun. Bana güzel anlar yaşattığı için ona minnettarım. Sormayın sakın o maske suratındayken neler yaptın diye. Çünkü gerçekten anlatamam. Anlatırsam beni siteden atarlar, ip den adresimi bulur polisler kapıma dayanır. Merak etmeyin hiçbir canlının canını almadım :)

0|1
    0|0
  • Eyes wide shut

0|1
    0|0
  • iş hayatımda başka,sosyal hayatımda başka aile hayatımda başka özel hayatımda başkayım.

1|1
    0|0
  • dost ve düşman

0|1
    0|0
Yükleniyor...