Şeriatın olduğu bir yerde yaşasaydınız ?

Şeriatın çok etkili olduğu bir ülke,şehirde yaşasaydınız,ne yapardınız ? Tartışma çıkarmak değil niyetim ancak ben intihar ederdim sanırım,Atatürk iyi ki var,iyi ki gelmiş diyorum hep.

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• dinime karışılmayan bir ülkede yaşamak isterim . şeriat ya bizdensin yada değilsin demekten öte bir adaleti bulunamaz ..

şeriata sonuna kadar larşıyım ve şeriat kisvesi altında dinsel zorbalarada karşıyım o kadar

yedirtmeyin şeriatınızı

4|1
    1|3

Erkekler Ne Diyor 11

• Şimdi Müslüman bir adamın Şeriat'tan rahatsızlık duyması, onun imanın tam olmadığına alamettir. Çünkü İmanın ilk şartı Allah'ın varlığına ve Birliğine inanmaktır. Sadece inanmak yetmez, Müslüman Allah'a güvenen kişidir. Eee peki sen Allah'a güveniyorsun ama onun adaletine güvenmediğini ve ondan rahatsızlık duyduğunu söylersen imanın tam değildir ve bu durum adamı dinden çıkarır. Hee Müslüman değilsen sorun yok ama Müslüman adam kalkar da derse ki " Bu çağda şeriat olmaz, bu eskidendi, bizler Avrupa gibi olmalıyız vs. " gibi sözler söyleyen bir adam, Allah'ın adaletine güvenmiyor ve çağ dışı olmakla suçluyor demektir. böyle diyen kişiler kafir olur. Bunu ben söylemiyorum, Kur'an diyor. Ondan sonra bana kızmanıza gerek yok.

Maide Suresi 44. ayet: Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenler , kafirlerin ta kendisidirler.

Yoksa ben kimseye hüküm vermiyorum. Ayeti söylüyorum. Hiçbir Müslüman kardeşim bana kızmasın, Maide Suresine kızsın ! Ayrıca Şeriatın olmadığı inkar edenler şu ayeti de inkar ediyor demektir.

CaSİYE Suresi 18. Sonra da seni din konusunda bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy; bilmeyenlerin isteklerine uyma.

Dahası ve lamı-cimi olabilir mi ?

3|3
    1|2
  • helal olsun sana her zaman kemalist ol.laiklik geldi ülke güzelleşti.yani saltanat ve halife olması şuanki devrimizde çok saçma.ATAMIZ olmasaydı bunlar olmayacaktı.bu şeriat demokrasiye de çok ters düşüyor.ama şeriatı yok etti diye ATAMIZI dinsiz yapıyolar çeşitli hakaretler yağdırıyolar.kendileri çok dindar olduğu için ATATÜRKE dinsiz diyor.ama diyenlerin kimler olduğu çok belli.neyse onu yazmıyım...

1|0
    1|2
  • ulen bayanlar aldatmaya karşıyız diye biryerlerinizi yırtıyorsunuz ..

şeriata ok diyorsunuz nasıl işsiniz lan siz .. 4 hatıuna kadar serbest ... ne olacak bu durum .. şeratıda kendinize göremi şekillersiniz yakında şeriat olsun ammmm aaaaa 4 eş işi olmasınnn mı dceksiniz la

1|0
    0|1
  • şeriat öcü değildir şeriattan korkmanıza gerek yok

gayri müslimim deyin istediğinizi yapın size ne yapıyorsunuz diyen olmaz

0|2
    0|0
  • Ataturk'u 1938de birakip, mevcutlara alternatif uretmek ve "atam olaydin iyiydi" dememek daha guzel sanki. Yillardir, olulerden medet bekliyoruz, garip degil mi? Hayir olmedi, yuregimizde yasiyor masallarini da gecelim.

0|1
    0|0
  • Yasadim seriatin oldugu bir ulkede ayak uydurursan sorun olmuyor ha abartili kurallari oldugu gibi yerinde ve yildirici cezalarida var

0|0
    0|0
  • Yaşamazdım ki.O yüzden gidiyorum zaten.Bu ülkeye şeriat gelmek üzere.Siz kutlayadurun ben el sallarım medeniyetten. (Siz in içinde sen yoksun sorancım)

0|0
    0|0
  • olurmu öyle şey ya bizim dinimiz hoşgörü dini :)

0|0
    0|0
  • geniş düşün derim.

0|0
    0|0
  • ama neden gizli olarak açiyorsun konuyu

demekki akp den korkuyorsun

0|0
    0|0
  • kafama sıkardım

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Ateyizlerle yaşamakdan iyidir

1|2
    1|3
  • İstemem inş. olmaz da.

1|0
    0|3
  • İşte o yüzden ılımlı bir Müslümanım :/

2|2
    1|0
  • bırakır giderim ülkeyi tayyibe

1|1
    0|2
  • turnusol kağıdı gibi soru olmuş.

1|0
    0|0
  • göç ederdim

1|0
    0|1
  • Ülkenin durumu ona gidiyor gibi.

0|2
    0|1
  • Şeriatın olduğu bir ülkede yaşamak isterdim.

0|2
    2|1
  • iki güne kalmaz recm ederlerdi beni

0|0
    0|0
Yükleniyor...