Koşu antrenmanı ve body bir arada gidermi?

lisanslı koşucuyum üniye gelince boş durmaktansa önceden yaptığım sporu profesyonelleştirme kararı aldım

sonuç olarak atletizm koşucu lisansım var bazı olaylardan dolayı bir anlık öfkeylede spor salonuna yazıldım

her gün 7-10 km koşup stadyumdan çıkıp direkt salona body yapmaya gitsem dayanabilirmiyim deneyen var mı bu kadar ağır sporu ikisini bir arada

normalde 10 km haftada 6 gün koşu idmanı yapıyorum yarışlara hazırlanıyorum bursadaki kent koşusu 15 km oluyo kar ve çok soğuktan dolayı 2 ay aradan sonra ilk defa 2 gün önce tekrar başladım koşu idmanlarıma ve 2. günümde ağırmayan tarafım kalmadı çok ciddiyim Mart 2 de ise salona başlıyorum salon sadece 1 aylık salondan sonra koşularımı günlük 15 km yapacağım. salona niye gidiyorum derseniz koşuda bacaklar önemli ama üst vücut ve kondisyonda lazım bu yüzden ikisini bir arada götürmek istiyorum böyle yoğun tempo yapabilen var mı merak ediyorum tavsiyeleriniz ne ya da.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• salonda kardiyo mu çalışacan yoksa ağırlık mı bu önemli, seni kısıtlayan nefes mi yoksa kas gücü mü ilk etapta bu önemli

0|0
    0|0
    • nefes açmayı koşuda yapıyorum ama kondisyon bir yere kadar dayanıklığım var 5 saat durmadan koşarım ama tepom düşer gittikçe sorun kas ve nefes şuanlık yeterli seviyede değil çünkü yarışlarda dereceye girmek istiyorum

• birader sporcu değilim ama biraz anlarım işim icabı, senin profosyonel yardım alman gerekir, uludağ üniversitesinde spor hekimliği bölümü var , arkadaşlar bu işin uzmanıdır (tanımıyorum), yardımcı olacaklarını tahmin ediyorum. insan fizyolojisi o kadar basit değil, senin hedefin için burası doğru cevapları vermeyebilir.

Yükleniyor...