Fikret Ormanın Açıklaması ve anlamayanlara tercümesi?

Öncelikle açıklamanın tam metnini veriyorum:

"YÖNETİCİLİK AYIBIDIR"
Avrupa'dan kupa getirmek istediklerini söyleyen Orman, "Bütçesel olarak Avrupa'da önemli kulüplerin bütçesine yaklaştık. Brugge'ün bütçesi, bizimkinin yarısı değil. Statla, 4 misli büyük olacağız belki. Real Madrid, Barcelona, Chelsea gibi kulüpler de var tabii ama Sevilla'dan Villarreal'den daha büyük bütçeli takımız. Bunlar da kimsenin cebinden verdiği bir kaynaktan yapılan şeyler değil. Yönetimin organize ettiği sponsorluklar, merchandise, Beşiktaşlıların parası... Bu kadar güzel bir şehir var arkamızda. Boğaz'dayız, dünyanın en güzel stadyumu, büyük bütçeli bir kulüp, müthiş coşkulu taraftarı olan bir kulüp burası. Örnek olarak Sevilla bu kupayı bizden daha küçük bütçeyle alıyorsa, biz niye alamayalım? Diğer ezeli rakiplerimiz için de geçerli. Almamak ayıp aslında. 1 tane UEFA kupasının gelmemesi bir spor yöneticiliği ayıbı. En büyük hedefimiz bu külübe birkaç tane Avrupa kupası getirmek, olabileceğine inanıyorum, futbol şansımız olsun, işlerimiz rast gitsin. Hak yemeden, yedirmeden inşallah birşeyler yapmaya çalışıyoruz." dedi.

Şimdi biri bana göstersin, Türkiye ye daha önce uefa kupası gelmedi cümlesi nerde? Hadi başarıya gölge düşürmek için kendileri gibi küçük hesaplarda bulunan taraftarları anliyorum da, bir kulüpte başkanlık yapmış kişinin bu açiklamayi yorumlayamayacak seviyede olmasini anlamiyorum.

Fikret Ormanin "Almamak ayıp aslında. 1 tane UEFA kupasının gelmemesi bir spor yöneticiliği ayıbı." sözü, üç büyük kulupler içinde başkanlık yöneticilik yapmış her kişinin bir kere de olsa bu kupayi almasi gerektiğini söylüyor. Alanla ilgili birsey soylemiyor. Almayan baskan başarisizdir diyor.

Bu sözlerin çarpitilmasi, başariya gölge düşürülmesi alışkın olduğumuz ve normal karşilamak zorunda kaldigimiz şeyler. Boyle ufak hesaplar camialari ufaltmaktan baska hicbirseye yaramiyor.

0|0
11

En İyi Kız Görüşü

• Bazıları dinlemeden konuşmayı kendilerine adet edindiği için normal. Fesat niyetler ve söylemler bu camiadan çıkacak şeyler değil. Kendilerini sorgulasın insanlar.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 1

• anlamasınlar kardeşim gerçekler ortada

0|0
    0|0
Yükleniyor...