Hangi Azeri şarkıcılarını dinliyorsunuz? Veya dinlediyiniz Azeri şarkısı var mı?

Biz azeriler türklerin bütün kültürlerini biliyoruz. Türkçe çok rahat konuşuyoruz, bütün türk kanallarını izliyoruz, programları takip ediyoruz, şarkıcılarını seviyoruz hatta fanatik hayranı oluyoruz mesela ben yk hayranıyım, şarkılarını ezbere biliyoruz. Peki türkler hiç azeri kültürüyle hiç ilgileniyormu merak ediyorum. Aygün kazimova, namıq qaracuxurlu, roya, xumar qedimova en meşhur şarkıcılarımız. Tanıyanınız varmı? Hangi şarkısını seversiniz? Azerice ne kadar biliyorsunuz? Hangi azeri kanallarını izleyip programlarını takip ediyorsunuz?

0|0
5|23

En İyi Erkek Görüşü

• Cemal

yani

Nigar cemal)

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Keveyn'i hoşlıyram, Azerbaycan dilindeki İndian kinoları menim sevimlim :) Mundan başqa köhne kinolarınızı sevirem 8-10 dene dvd den mürekkeb kino arxivinden özüme götürmüşdüm evvelce hemişe televizorun yanında :) Reşid Behbudov'ın mende xüsusi yeri var, Azerbaycan müsiqisine aid olub, Türkiye'de de oxunan mahnılar var, misal Xeyneb Xanlarova'nın Ellerini Üzüb Menden mahnısını Neden oldu diye senedkarlardan da xalqdan da oxuyanlar var. Yahut Neşe Karaböcek'in oxuduğu yine esli Azerbaycan'a mexsus olan Dünya Senin Dünya Menim mahnısı var (Niyameddin Musayev), Reşid Behbudov'un gülebilmez gülüm bahar sensiz mahnısını Grup Yorum seslendirib bizde, munun xaricinde Ahmet Kaya'nın da Cansu Koç'un da seslendirdiği Şiire Gazele'ni çox sevirem. Azerin'in DE oxuduğu Çırpınırdın Qaradeniz'e kulağ asanda hemişe gözlerim dolur... Munlar elbette ki bildiylerimin hamısı deyil amma ki men Azerbaycan'ı ve Azerbaycan xalqını, senedini sevirem, dilini sevirem menim kimi başqa dostlarım da var.

Size civab vermey üçün üzv olmuşam sayta :)

Sualınıza, hörmetinize ve mehribançılığınıza göre teşekkür eylirem :)

2|0
    0|0
  • link

dinle..çok eski ama yeni versiyonlarıda var..

2|0
    0|0
  • Fuzuli Kantatası dışında hiçbir şeyinizi dinlemedim. Şövket Elekberova'dan Meni Candan Usandırdı'yı ne zaman dinlesem diken diken olurum ve Nezaket Teymurova'yı da severim de, siz İsmail YK dinlediğinize göre ortada bir sorun var sanki?

2|0
    0|0
  • Eurovision şarkılarını çok başarılı buluyorum son yıllarda. Sadece onları dinlerim, onlar dışında dinlediğim şarkılar pek yok..

1|0
    0|0
  • Nigar cemal;))

2|0
    0|0
  • Nigar Cemal i biliyorum tek ..

1|0
    0|0
  • Mirza Alekber Sabir'i çok severim.

1|0
    0|0
  • Azer Bülbül dinliyoruz :) Şaka bir yana siyasetçi hariç bir Azerbaycanlı bildiğim yok.

1|0
    0|0
  • Ay meeenimmm arzu gızım...Arzuuuuu gııızıııımmmm..

0|0
    0|0
  • filmleri hint filmine benziyo bence bizden bir farkları yok

saygılar kanımca (bunu yeni öğrendim :D: D:D)

0|0
    0|0
    • bizde yok yle kelime :P kulturumuze laf etmesen? sizde de alinmalar cok, ne yapak?olekmi?

• bildiğim bir tek yıldız usmanova var ama inan bana benim bir sürü ahıska türkü ve azeri eşim dostum var.

0|0
    0|0
  • azerice bilmirem lakin azeri mahnıları cox gözel :)

0|0
    0|0
  • arzu kızım :)

0|0
    0|0
  • yk hayranı olan ınsanla ben anlaşamıcagım için ilgimi çekmezsın =(

0|0
    0|0
  • alişan

0|0
    0|0
  • henüz dinliyemedım azeri şarkıcı

0|0
    0|0
  • malesef

0|0
    0|0
  • Dinlemiyorum.

0|0
    0|0
  • hay sene gurban olum ay balam nasılsen iyisen

0|0
    0|0
  • bizde azeri tv si çıkmıyor.:(

0|0
    0|0
  • bende azeriyim ama ne Türkçe nede Azerice şarkı dinlerim.zaten azeri sanatçıları pek tanımıyorum.Türklerden belki teoman,manga,duman falan oda nadir.Azeri şarkıları dandik oluyo Türk şarkıları gibi.ama sana fark etmez sen zaten yk dinliyomuşsun müzk seviyen belli neyse.Azerilerin tipsiz olduğunu birkez daha ıspatlamış oldun bu arada :)

1|0
    0|0
    • her kes ayni deyildir! kimseye hakaret edemezsin! zevkler ve renkler tartisilmaz. her kesin kendi zevki var. ben ismayil ykyi hic sevmem hatta tvde gorunce kanali deyisirim. ben hakaret ettimmi peki? o da sebnem ferahi sevmiyodur belki?

• Senin ciddi kişilik sorunların var :)

• Yahşi Cazibe'den öğrendim Azericeyi düşün artık ne kadar bildiğimi :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Roya ,aygun, yawar,elcinn,natavan,uzeyir.men coooox sevirem.Turkem.axi biraz Azerbaycan dili daniwabilerem.cok isteyirem ki Bakiya geleyim.cox sevirem.hamiya salam olsun.

2|1
    0|0
  • Semayk ) en mehsurlari tekce onlar deyil) şexsen men onlara çox az qulaq asıram. daha çox dünyada tanınmışların adını yazsaydın kaş ;) ekseriyyet Nigar Camalı tanıyır meselen)

1|0
    0|0
  • azerice bilmiyorum. arada azeri türküleri dinlerim ama.

misal;

link

1|0
    0|0
  • Ay benem arzu kızım..

Bir bunu bilirim :/

0|0
    0|0
  • Ben birtek Güneli tanıram.

0|0
    0|0
Yükleniyor...