Agirlik calisanlara soruyorum?

Son 4 aydir agirlik calisiyorum. Ciddi sekilde kilo kaldiriyorum. Kollarimda ve karnimda bariz fark gormeye basladim, ama yediklerimin yanlis oldugundan cekiniyorum. Spor oncesi ve sonrasi ne yenmeli, ne kadar once yenmeli, spor sonrasi alinan protein miktari ne kadar olmali, karbonhidrat ne kadar alinmali. Arastirma yapiyorum, ama sitelerin cogu whey protein tozundan bahsediyor. Ben emziren bir anneyim, toz hap turu seylere girmek istemiyorum. Bu konuda GERCEKTEN ben biliyorum diyen kisiler bana bilgi verirse, cok cok cok iyi olur, ya da bana okuyabilecegim, yalin site adresleri verirlersede olur...

0|0
114

En İyi Erkek Görüşü

• Bu tamamen sizin kilo, kas ve antrenmanınızla alakalı bir soru.
    Salonda çalışıyorsanız hocanıza sorun bence

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• Hanim efendi kirmizi et baklagil tavuk yumurta yagsiz tuzsuz pilav yiceksiniz bu dediklerimin hepsi yağsız olucak cunku calistiktan sonra kaslariniz protein ihtyaci hissetcek ve bu dedgm besinlerle olucak

0|0
    0|0
  • Takipteyim bende spor yapıyorum ve toz kullanmiyorum. doğal yoldan en etkili çözüm için link bekliyoruz çeviri olursa daha ney bilgi elde edebiliriz.

0|0
    0|0
  • yorumuna gülerken profılıne tıkladım bu soruyu gordum fitness ve beslenme hakkında istedıgın soruyu sorabılırsın

0|0
    0|0
    • yorumuma neden guluyorsun :D fitness ve beslenme benim isim ama hala cok eksigim var

• 5-6 ay fitnes için uzun bir zaman deıl :) 8 aya gore ayda 2 kılo olarak az da vermıs olsan istıkrarlı bır sekılde vermıssn before after olmussndur hangı hareketlerı yapıyosn ne kadar dogru yanlıs yaptıgını bılmıyorm yeterınce proteın almıyorsn buyuk ihtimaller bunlar icin senın hakkında bır cok bılgıye ıhtıyacım var burdan olucak seyler deıl istersen mesaj at kafandakı butun sorulara cevap vereyım fit olmak icin bir beslenme planıda atarım sana daha kolay sonuc alırsın.

• ayni anda emziren bir anneyim, yediklerimi kisamam, carbonhidrat almam lazim gunde iki ogun. aslinda acayip fark olustu, kollarim resmen sekillendiler karnim da ama bence benim anladigim yani kendi fikrim :D yag bakimindan az olan yerlerim daha cabuk sonuc veriyor, kollarim cok fit duruyor. karnim dum duz iki cocuk olmasina ragmen, oturunca cok az biraz cikma var oda daha vucudum 8 ay once dogum yapti cok normal. ama benim asil yag birikimi bacak bolgesinde olustu hamilelik esnasinda. yani hala 5 kilo fazlam var ama cogu bacaklarda. neyse konuya gelelim, ben fitness blender round 4 uyle basladim, simdi 5. roundun ikinci ayindayim. haftanin 2 gunu lower iki gunu upper body, uc gunu hiit cardio, ve iki gunu core calisiyorum, cumartesi hafif yoga takilip pazar rest yapiyorum. yemeye gelince protein agirlikli, ama mesela gece 11 de spor yaptiysam yagsiz sute kakao katip muz ile smoothie yapip iciyorum, yani oylee

• tamamen sağlıklı beslenmelisin bunun içinde araştırma yap şu an üşengeçliğim tuttu gerçekten kusura bakma sadece sağlıklı beslen aporcu beslenmesini uygulayabilirsin fakat baldır kası yapmanı tavsiye etmem pek hoş gözükmüyor sadece fit ol.

0|0
    0|0
  • bir kızda kol kası kadar iğrenç birşey var mı karın yapsan yeter uzun süre toz amino falan kullanma çok büyük yan etkisini görürüsün ileride

0|0
    0|0
  • Süt ve süt ürünlerini bol tüket...
    hergün et tüket. Tavuk balik kirmizi et..
    ara öğünlerde meyve tüket
    bol su ic
    fındık fıstık badem... çerez tüket
    önemli olan protein alabilmek hem emziriyosan dikkat etmen gerek heralde...

0|0
    0|0
  • salondaki hocadan almanız gerek bu bilgileri

0|0
    0|0
  • Protein ağırlıklı besinler tüketin mesela haşlanmış yumurta sonra ton balığı fıstık ezmesi tavuk et gıdaları vs. Eğer kas yıkımına engel olmak istiyorsanız 3 4 saatte bir protein almanız gerekir ve uyku düzeni de çok önemli

0|0
    0|0
  • Öğrendiğim kadariyla agirliginiz kadar protein tuketmeli (emziriyosaniz doğal yoldan) ve bunu da 5 vakte bolmelisiniz.

0|0
    0|0
  • Öncelikle cocuğunuzu Allah bağışlasın Analı babalı buyutsun. Önemli olan sizin nasil bir yere gelmek istemeniz ons gore diyet listesi hazirlanir

0|0
    0|0
    • fitness gorunum. slkl toned bir vucut, six oack de fena olmaz :)

• O zaman bol protein kapsamlı beslip karbonhidratı düşük tutucaksiniz 3 oğün yoyorsunuz diyelim sadece 1 öğunde karbonhidrat alın diğer ögunler sadece protein yani et ara öğünler kuru yemiş ler yiyebilirsiniz bir er avuç saat 7-8 den sonra kesinlikle karbonhidrat tüketmeyiniz. Şekerden uzak olun. Haftada bir öğün cheat meal yapabilirsin. Iyi sporlar :)

• Ben de zaten bu tarz yapiyordum. seker zaten hayatimdan cikali iki yil oldu :) Cheat meal bazen aklima bile gelmiyor oyle alistimki bu sisteme

• Spor öncesi alınıcak en önemli şey kuru üzüm dostum

0|0
    0|1
  • Ne iş yapıyonki

0|0
    0|0
  • Tavuk gögusu, tüket haslanmis bolca
    Balik
    Yumurta
    Brokoli bu tarz seyler..

0|0
    0|0