İcra takibi ne zaman başlar? Bankada çalışan ya da kredi kartları hakkında bilgisi olan birine ihtiyacım var.

Kredi kartı ödememi 3 aydır yapmıyorum meblağ olarak çok büyük değil asgarisi 50 lira unutmuşum yatırmayı dün aradılar bu gün son gündü ve maaşımı bu gün alamadığım için yatıramadım. dün arayan müşteri temsilcisi yarın ödemezseniz icra takibi başlayacak dedi.

şimdi soru şu; yarın ödeme yaparsam icra takibi başlamış olsa bile takip durur mu? yada icra takibinin başlaması hemen aynı gün içerisinde olur mu?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hemen durur ama takip ücreti alırlar ve bankacılık işlemlerinde 3 sene bu gözükür,bankalar nezdinde güvenilirlik negatife girer,

0|0
    0|0
    • güvenilirliği filan umrumda değil valla borcu kapat kartı iptal edicem zaten.

takıldığım nokta yarın icra takibine başlanacak ben yarın ya da en geç cuma günü borcu yatırmış olurum yatırdığım an duracak demi? İcra takip dosyasını kaç günde açıyorlar yada?

• hemen başlatırlar takipteysen sorun yok,bildirten hemen sonra işleme alırlar,bir de icra takip parası ödersin

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir an önce yatır derim, aksi halde icra takibinden dolayı ortaya çıkacak olan tüm avukatlık masraflarını da sana yüklerler. Bir de avukat derdi ile uğraşırsın..

0|0
    0|0
  • İcra takibi başlatılırsa ; takibi alan icra müdürü sana 3 gün içinde ödeme emri gönderir. ödeme emrı tebliğinden itibaren 7 gün içinde itiraz etme hakkın var. dolayısıyla;

Yarın icra takibi başlasa bile 3+7 = 10 gün içinde borcunu öder ve duruma itiraz edersin olur biter

0|0
    0|0
    • her türlü gelecek yani o icra kağıdı? hay anasını arkadaş ya adres ailemin adresi giderse sçtk

• Belki gözunu korkutmakta istemiş olabilirler. avukatlar yapar bunu. Bankaların mevzuatı hakkında fikrim yok ama icra takibi olayı böyle olur

• kredi hayatının yanlışı olur :)

0|0
    0|0
  • yalan icra takibi falan yaptırmazlar o kadar kolay değil o iş bayağı bi ödeme yapmazsan başlatırlar anca 6-7 ay gibi. ama maaşını alır almaz yatır. bankaya göre değişiyor tabi. hangi banka?

0|0
    0|0
  • başlamaz daha icra takibi merak etme 1 ay ıcınde asgarisini ode yeter

0|0
    0|0
    • zaten 3 aydır ödememişim. icra takibi 90 gün sonra başlamıyor mu?

• b*k yoluna 50 lira için icralık olmak kadar saçma bir şey yok yaa inşallah öyledir yarın hallederim ya

• 1 ay diyorum da sen 1 aydan once hallet 50 tl yerine 200 tl almak daha cok ıslerine gelir mebla yuksek olsaydı icra değilde faiz işlesin diye bekletirlerdi bir süre

• bazen benide ararlar avukata devredecez falan diye ama aslı astarı olmuyor

0|0
    0|0
    • benim bildiğim borcun 90 gün ödenmemesi durumunda başlıyo icra takibi.

• kardes benı arıyolar dıyorkı borcunuzu odememısınız avukata devredıyoz.bende bana bıkacgun tanıyın dıyorum sen bır gun soyle dıyolar mısal ptesı dıyorum ama o gün uygun olamıyorum cumaya sarkıyor bir sorunda olmuyor

Kızlar Ne Diyor 1

• o ayki toplam borcunu ödesen durur...

0|0
    0|0
    • ama sonra müşderi hizmetlerini ara sor...işini şansa bırakma...takibe girmediyse sorun yok..kartını kapatırlar önce...kapatmadılarsa takipde değildir zaten.

Yükleniyor...