Gençlerde sigara ve alkol bağımlılığı hakkında görüşleriniz neler?

Son zamanlarda çoğunluğu17-23 yaşları arasında olmak üzere toplumumuzun büyük çoğunluğunda alkol ve sigara bağımlılığı gözlemekteyim. Gün içinde otobüs veya mekanlarda kimle muhatap olsam kendisi ya sigara ya da alkol kokuyor. Metrobüs beklerken bile o kalabalığın içinde etrafındaki insanların rahatsız olmasını hiç düşünmeden sigara içilmesi beni deli ediyor. Bunun yanında otobüse binerken sigarasını yere atıp son kalan dumanını otobüse salan tiplerden ve ardından bu kişinin yanıma oturmasına ise fitil oluyorum. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

0|0
64

En İyi Erkek Görüşü

• ya şimdiki gençler özenti arkadaşından görüyo hele o arkadaşının sevgılısı falan varsa ergenler ıcınden söyle geçırıyo sıgara ıcen havalı karızma oluyo demekkı dıyo baslıyo arkadas cevresı falanda önemlı alkolde öyle ıcınce dertlerının gecıcegını zannedıyolar ama cogu özentı o ıcıyosa bende ıcıcem delısı herkez..

zararlı mı zararlı...

bende ıcıyorum sıgarayı ama ben kımseye özenmedım kendım ısteyerek basladım.

Alkol agzıma bıle surmedım...

ama ben sıgara ıcıyorum ama nasıl ıcıyorum?

duraklarda ıcmıyorum kalabalık alanlarda ıcmıyorum kımseyı rahatsız etmıyorum kendı odamda ıcıyorum... herkezın böyle olması gerek

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• herkesin kendi kararıdır içebilir sonucta ağzını koklamıyoruz kimsenin seni ilgilendiren bir olay gibi görmüyorum ben bunu

0|0
    0|1
  • Otobüste alkol kokusu beni de rahatsız ediyor.

0|0
    0|0
  • artık ilkokuldakiler bile içiyor ki

0|0
    0|0
  • hepimiz haklıyız.

0|0
    0|0
  • Normal bi' durum içilebilir, kimse senin rahatını bozmamak için kendi özgürlüğünü kısıtlayamaz, alkol sigara candır hayattır, zararlıysada ona zararlı gereksiz tartışma bunlar.

0|0
    0|1
  • yani sigara kullanmam, alkolde sosyal içiciyim.. insanlar tabiki kullanmak istedikleri şeylerde özgürler ama tabiki bir başkasını rahatsız etmeden.. alkolü içmesini bilen içmeli bence, sigarada kokusu acısından çok rahatsoz edici olabiliyor.. sigara kullanan insanlar ( sağlık acısından bahsetmeyeceğim bile ) en azından başka insanların rahatsız olmamasına özen göstermeli

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• o tipler gerçekten çok öküzce davranıyor haklısın. ancak sigara konusunda gençlerde düşüş olduğunu düşnyüyorum bizim döneme göre.

alkolde ise artış.

0|1
    0|0
  • Herkes istediğini tüketir.İnsanların alkolünden sana ne?

2|0
    0|1
  • Yazik o genclere

0|0
    0|0
Yükleniyor...